Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczenia podatkowe - stocki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozliczenia podatkowe - stocki (/watek-rozliczenia-podatkowe-stocki.html)



RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - TaWhy - 2018-01-30

(2018-01-30, 10:51:29)blas napisał(a): Jak wystawiacie fakturę, żeby nie płacić podwójnie podatku?
Jeśli gross jest $100, z czego $50 w US, to płacicie w US $5 podatku, czyli netto będzie $95. Ja wpisuję $95 czyli płacę drugi raz podatek od $50(a raczej już od $45).
Jak to rozbić, żeby było info o już zapłaconym podatku w US? A może na jakimś rocznym zeznaniu?
Ja dostaję tradycyjną pocztą listy z podsumowaniem roku z Shutterstock i Dreamstime i tam te kwoty są.

Twoim zarobkiem są te 100$ więc podatek powinieneś liczyć od tych 100$ pomniejszony o to co zostało pobrane przez IRS. W innym wypadku, będziesz znacząco zaniżał podatek płacony w PL


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - blas - 2018-01-30

No nie. Jeśli przychód w US był $50 to płacę 10% dla IRS czyli zostaje razem $95, potem w PL płacę np 19% od całości, czyli ponownie opodatkowuję owe $45, czyli nadpłacam $8 od każdego $50 zarobionego w US. Prawidłowo powinno być tak, że płacę dochodowy od $50(zarobione poza US), a te $45 to jest już dochód raz opodatkowany.
I teraz pytanie jak to się księguje? Chyba trzeba do księgowej napisać. Może w rocznym rozliczeniu wykazuje się ten podatek i wtedy jest zwrot lub odliczenie od zaległego podatku.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - TaWhy - 2018-01-30

Ok rób jak uważasz, mi wszystkie te sprawy załatwiają księgowe więc tym sie nie martwie


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - blas - 2018-01-30

Spoko mi też, myślałem, że ustalimy coś pewnegoSmile


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - User10x - 2018-01-30

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Podsumowując rozliczenie bez DG:
- w momencie wpłynięcia kwoty w dolarach na paypal sprawdzamy kurs średni kurs NBP z dnia poprzedniego.
(Czyli jak wpłatę np. 100$ na paypal otrzymujemy dnia 30.01.2018 to średni kurs będzie wynosił 3,3375 (Tabela nr 021/A/NBP/2018 z dnia 2018-01-30) czyli kwota do rozliczenia będzie wynosiła 333,75 zł.
- Rozliczenie składamy do 30 kwiatenia na druku PIT-36, a do pitu 36 załączamy druki ZG z każdego kraju z którego mamy przychody z Stocków np. Shutterstoc, Dreamstime, Despositos, BigStock, 123RF - z USA, IStock, Fotolia - Kanada, Alamy z Anglii.
- Przy rozliczaniu podatku, mamy prawo odliczyć 50% uzyskania przychodów.

Czy prawidłowo to zrozumiałem i opisałem?


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - hmc - 2018-01-30

Jeżeli kasę dostajesz 30, to kurs NBP nie może być z tego samego dnia (tak podałeś)tylko z 29.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - TaWhy - 2018-02-02

Czy jest jakiś sposób, żeby sprawdzić na 123RF ile w sumie podatku withold zostało pobrane z wypłaty? Withold można sprawdzić tylko przy pojedynczym pliku. 123RF to jedyny stok gdzie nie podają tej kwoty tylko kwotę netto, która została przelana na paypala


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - gubernat - 2018-02-02

Sumy chyba nie ma, ale można ją wyliczyć dość łatwo. Z pliku CSV z danego miesiąca, to ostatnia pozycja w wierszu, którą trzeba niestety zsumować samemu.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - patkon - 2018-02-09

Witam,
Panowie i Panie jestem nowy na forum i w świecie stocków, prowadzę DG i dotychczas rozliczałem się z AdSense za reklamy YouTube poprzez fakturę "NP" według transakcji wewnątrz EU, jak doczytałem dotąd sprawa z Shutterstock wygląda inaczej gdyż pieniądze w $ dostajemy na PP. Może mi ktoś napisać jak najprościej załatwić sprawę z fakturą za SS? wystawiam ją analogicznie jak za AdSense czy jednak inaczej? Shutterstock nie ma biura w EU jak rozumiem. Z tym PayPalem też nie kumam, przeliczyć po przelewie na konto firmowe, czy jak? Może ktoś to względnie prosto streścić? Wielkie dzięki za odpowiedź. PS Co z tymi W7 czy W8 i innymi numerkami ze skarbowym w US (Stany)

... druga sprawa to zakładka "tax center" individual czy buisness ??? Jak mam działalność to ...? Nie chcę na początku źle czegoś zatwierdzić. Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.


RE: Rozliczenia podatkowe - stocki - bluefilter - 2018-02-09

Nie ma za co dziękować, polecamy się na przyszłość.

Ps. co do Twoich pytań to:
https://stock-board.info/forum-shutterstock.html

Osobiście polecam, sam korzystałem wielokrotnie.
To jest streszczenie streszczenia.