Stock Board - forum fotografii stockowej
Problemy techniczne Shutterstock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Problemy techniczne Shutterstock (/watek-problemy-techniczne-shutterstock.html)



RE: Problemy techniczne Shutterstock - simpson33 - 2022-03-28

(2022-03-28, 10:29:50)GosiaLuna napisał(a): także ten...
niestety

Powody odrzucenia (1)
Zatwierdzone w witrynie: Ten obraz został już przyjęty do naszej kolekcji.
a po zdjęciach ani widu, ani słychu, wciąż ich nie widać, spróbuje je przekadrować, obrócić w poziomie i puścić jeszcze raz Icon_cheesygrin

Można usunąć przyjęte-niewidoczne zdjęcie z takiego linka:
https://submit.shutterstock.com/catalog_manager/images/IDZDJECIA
i spróbować wysłać ponownie Smile


RE: Problemy techniczne Shutterstock - szakalikus - 2022-03-29

Wczoraj mi sprzedaż wyłączyli zarówno na Shutterstock jak i AS. Dzisiaj poproszę wróżkę Elunię o podwójną sprzedaż (może być wielokrotność 2) Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin


RE: Problemy techniczne Shutterstock - GosiaLuna - 2022-03-30

(2022-03-29, 08:23:04)szakalikus napisał(a): Wczoraj mi sprzedaż wyłączyli zarówno na Shutterstock jak i AS. Dzisiaj poproszę wróżkę Elunię o podwójną sprzedaż (może być wielokrotność 2) Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin

hm... kim jest wróżka Elunia?  Icon_eek i czy warto było poprosić o podwójną sprzedaż? posłuchałą?  Icon_lol


RE: Problemy techniczne Shutterstock - fret - 2022-03-30

Elunia jest raczej głucha... Icon_sad
No i obiektem pożądania jest Tłusta Elka, a nie jakaś zabiedzona Elunia.
To jest coś, co w tabelce zarobków masz pomiędzy OD, a SOD. Można zarobić kilkadziesiąt $ na jednym strzale.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - szakalikus - 2022-03-30

EL- Enhanced Licence. Znana tu wszystkim i lubiana ELa. Smile Teraz to ja już nic nie rozumiem w kwestii cen. Kiedyś było proste - sub 0.38c OD 1.24/2.85 ELa 28$, a Sodziki sypały się 50-80$. Teraz Ela w okolicach 18-20, a SODY i po 10c wpadają, ale jako, że i tak nie mam na to wpływu to nie wnikam Icon_cheesygrin PS. Przed chwilą wrzuciłem zdjęcie to 10 min zajęło przyjęcie + wyświetlenie się w portfolio. Jeżeli ma ktoś coś fajnego to wrzucajta, dobra pora, poranek w EU, a niedługo USA się budzi. Smile ( o ile jeszcze celowanie w godziny ma sens jak to było kiedyś) Smile No i cały czas tak mam, że niektóre zdjęcia wrzucane idą od razu, a niektóre czekają dalej... Coś jakbym wrzucał zdjęcia + vektory - dwie oddzielne kolejki. Nie wiem czy to nie jest tak, że jak AI jest pewne, że okej to puszcza, a jak ma wątpliwości to odsyła fotkę do człowieka. Smile (głośno myślę Smile )


UPDATE: rzuciłem okiem to ostatnich miesiącach EL mam rozbieżność od 13 do nawet 36.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - GregorK - 2022-03-30

nie wiem jak ty to robisz, ale ilekroć wrzucam powtórkę to nie dość że wisi normalnie ... czyli długo to i tak jest w całości odrzucona za similary :/


RE: Problemy techniczne Shutterstock - szakalikus - 2022-03-30

U mnie na dysku nie ma zdjęcia, które marnowałoby się po odrzucie Icon_cheesygrin Jak nie drzwiami to oknem. Czasami kilkukrotnie, manipulując wyostrzaniem, redukcją szumów. Często po odrzucie lekki resize z 6000px na np. 5500px, horizontal flip, lekka edycja tytułu (lub nie Smile ). Jako, że odrzutów mam powiedzmy 5% to nie chce mi się takich rzeczy często robić "od ręki", tylko uploaduje dalej, a jeden dzień przeznaczam na reupload, przewijam nieprzyjęte, edytuję i wrzucam ponownie. Icon_cheesygrin Oczywiście mowa o zdjęciach odrzuconych przez głupotę algorytmu. Jeżeli mam jakieś zdjęcie poruszone czy z lekkim backfocusem, czy inną wykluczającą go ze stocków skazą to oczywiście nie ładuję takiego contentu. Smile Kiedyś miewałem problem ze zdjęciami kadrowanymi na 1/3 gdzie np. trzymane smarftona w rękach, robione zza ramienia i w tle bokeh. Odrzut z powodu "out of focus" bo algorytm patrzył na centrum kadru, gdzie była głębia, a ostry jak żyleta przedmiot był z boku. To też kombinowałem mocno z przekadrowywaniem. Teraz to naprawili jakoś i lecą takie kadry gładko. Smile

a co do similarów spróbuj odrzucone sobie kopiować do innego folderu i pod koniec miesiąca spróbować ponownie - ze wszystkim tym samym. Nie dość, że "odświeżysz" w portfolio temat z tej samej sesji to jeszcze powinni przyjąć. W jednej paczce inaczej widzi similar niż w paczce kilka tygodni później ( z moich obserwacji, mogę się mylić ). Na IS wydaje mi się algorytm similarów być mądrzejszy, bo nawet zdjęcia wrzucone rok wcześniej poznaje, że już takie masz w portfolio (lub podobne) Smile


RE: Problemy techniczne Shutterstock - GregorK - 2022-03-30

(2022-03-30, 12:31:52)szakalikus napisał(a): U mnie na dysku nie ma zdjęcia, które marnowałoby się po odrzucie Icon_cheesygrin Jak nie drzwiami to oknem. Czasami kilkukrotnie, manipulując wyostrzaniem, redukcją szumów. Często po odrzucie lekki resize z 6000px na np. 5500px, horizontal flip, lekka edycja tytułu (lub nie Smile ). Jako, że odrzutów mam powiedzmy 5% to nie chce mi się takich rzeczy często robić "od ręki", tylko uploaduje dalej, a jeden dzień przeznaczam na reupload, przewijam nieprzyjęte, edytuję i wrzucam ponownie. Icon_cheesygrin Oczywiście mowa o zdjęciach odrzuconych przez głupotę algorytmu. Jeżeli mam jakieś zdjęcie poruszone czy z lekkim backfocusem, czy inną wykluczającą go ze stocków skazą to oczywiście nie ładuję takiego contentu. Smile Kiedyś miewałem problem ze zdjęciami kadrowanymi na 1/3 gdzie np. trzymane smarftona w rękach, robione zza ramienia i w tle bokeh. Odrzut z powodu "out of focus" bo algorytm patrzył na centrum kadru, gdzie była głębia, a ostry jak żyleta przedmiot był z boku. To też kombinowałem mocno z przekadrowywaniem. Teraz to naprawili jakoś i lecą takie kadry gładko. Smile

a co do similarów spróbuj odrzucone sobie kopiować do innego folderu i pod koniec miesiąca spróbować ponownie - ze wszystkim tym samym. Nie dość, że "odświeżysz" w portfolio temat z tej samej sesji to jeszcze powinni przyjąć. W jednej paczce inaczej widzi similar niż w paczce kilka tygodni później ( z moich obserwacji, mogę się mylić ). Na IS wydaje mi się algorytm similarów być mądrzejszy, bo nawet zdjęcia wrzucone rok wcześniej poznaje, że już takie masz w portfolio (lub podobne) Smile

U mnie nic nie działa, ani zmiana słów kluczowych, ani zmiana tytułów ani wrzutka po pół roku czy roku. Nie biorą i już.  Tak od 3 lat, po tym jak dumnie ogłosili że będą się similarów czepiać :Smileo i czepiają, nawet jak sa bardzo różne.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - GosiaLuna - 2022-03-30

okkkk
powoli naucze się Waszego języka Smile
jestem na Shutterstock od roku i niestety Eli jeszcze nie spotkałam... buuuu...
jak tak dziś puszczają to ide przejrzeć co tam jeszcze do wrzucenia mam Smile


RE: Problemy techniczne Shutterstock - GosiaLuna - 2022-03-31

Pojawiły się wreszcie te zawieszone gdzieś zdjęcia z portfolio Icon_cheesygrin
ale...
od wczoraj zamiast przybywać to licznik z ilością zdjęć zmalał Icon_cheesygrin