Stock Board - forum fotografii stockowej
Problemy techniczne Shutterstock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Problemy techniczne Shutterstock (/watek-problemy-techniczne-shutterstock.html)



RE: Problemy techniczne Shutterstock - canion - 2011-12-02

Ja bym jednak radził aby narzekający skupili sie na fotografowaniu a nie analizowaniu Shutterstock i radach jak ma modernizować serwis i dlaczego. Każda minuta poświęcona na grzebanie i poszukiwanie "a co dziś zgineło/znalazło się" to minuta stracona z fotograficznego punktu widzenia. tym bardziej że nie mamy kompletnie wpływu na poczynania stocków które już od dawna żyją swoim własnym matrixem.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - Rocky555 - 2011-12-02

canion - masz dużo racji ale nie zawsze można robić zdjęcia w czasie gdy można coś napisać Smile
poza tym z takiego 'narzekania' wynikają pewne wnioski. Mój z ostatnich doświadczeń jest taki, że najlepiej wstrzymać się z dodawaniem do Shutterstock nowych zdjęć. Dlaczego? Ponieważ nowo zaakceptowane zdjęcia nie pojawiają się w portfolio, jak już się pokażą to i tak nie wyszukują się według słów kluczowych (dwa tygodnie to chyba wystarczający czas by dobrze poindeksować zdjęcia), a czasem lubią sobie też całkowicie zniknąć na kilka dni. Efekt końcowy jest taki, że sprzedaż nowych zdjęć jest praktycznie zerowa - wyraźnie zaznaczam - mówię tutaj o moich własnych spostrzeżeniach.




RE: Problemy techniczne Shutterstock - claraveritas - 2011-12-02

a mnie o dziwo zniknęła prawie cała kasa z ostatnich sprzędaży, pocieszające jest to że codzieńnie wraca o pare $ wiecej do sumy bazowej;-(


RE: Problemy techniczne Shutterstock - Claudia - 2011-12-02

Mi tez kasa znika juz drugie 0,25! Przy ilości zdjęć jaką mam obecnie to nie malo, ale ponieważ mam do wypłaty daaaaleko Icon_wink to mam nadzieje, że przy wypłacie jakimś cudem jednak będzie kasa za wszystko, choć skoro znika to i moment wypłaty dalej Smile Gdzie można sprawdzić wypisane sprzedane zdjęcia?


RE: Problemy techniczne Shutterstock - Ariene - 2011-12-02

Kasa nie znika, tylko zostaje zaktualizowany stan po jakimś czasie... Wyrówna się, nie wsiąknie...

Claudia, zdjęcia sprzedane sprawdzisz pod "Stats" --> "download stats" a jeśli chcesz obrazów i szczegółów, to kliknij na datę.

O to chodziło?


RE: Problemy techniczne Shutterstock - Rocky555 - 2011-12-02

(2011-12-02, 14:40:33)Ariene napisał(a): Kasa nie znika, tylko zostaje zaktualizowany stan po jakimś czasie... Wyrówna się, nie wsiąknie...

Czy mamy rozumieć, że miałaś już taki przypadek w przeszłości?

Mnie plik pokazał się na mapce ostatnio sprzedanych ('Last Downloads') ale dotychczas nie pokazał się w statystykach sprzedaży. Support Shutterstock odpisał, że zapewne wyświetlała mi się jakaś starsza sprzedaż, które potem znika... ale nic nie znikało - stare sprzedaże pokazywały się w sekwencji a nowa sprzedaż ukazywała się kolejny raz na mapce wśród 4 ostatnio sprzedanych obrazków i stan taki trwał przez 2 doby - płatności za to zdjęcie nadal brak...
Wnioski:
1. albo jakiś bug w działaniu mapki sprzedaży
2. albo w statystykach nie sumują się wszystkie sprzedaże (lub są ogromne opóźnienia aktualizacji statystyk)
3. albo serwis usunął mi tą sprzedaż z mapki tak 'dla świętego spokoju' Smile






RE: Problemy techniczne Shutterstock - alzajac - 2011-12-02

Obstawiał bym nr.1. Ta mapka bardzo często ma bugi, kilka razy potrafi wyświetlić sprzedane zdjęcia w pętli czasem, najstarsze zdjęcie sprzedanego danego dnia ukazuje się jako pierwsze itd. Jako sprzedane radzę traktować tylko to co się wyświetli w statystykach Icon_wink


RE: Problemy techniczne Shutterstock - Rocky555 - 2011-12-02

uff, dzieki alzajac Smile ja mam za małe doświadczenie by to stwierdzić lecz skoro i Wam przekłamuje to loozik Icon_wink


RE: Problemy techniczne Shutterstock - blas - 2011-12-02

czyli jak już oszukiwać to grupowo a nie pojedynczo.
wtedy grupa twierdzi że to norma i jest ok Icon_wink


RE: Problemy techniczne Shutterstock - Claudia - 2011-12-03

(2011-12-02, 14:40:33)Ariene napisał(a): Kasa nie znika, tylko zostaje zaktualizowany stan po jakimś czasie... Wyrówna się, nie wsiąknie...

Claudia, zdjęcia sprzedane sprawdzisz pod "Stats" --> "download stats" a jeśli chcesz obrazów i szczegółów, to kliknij na datę.

O to chodziło?

Tak, dziękujęSmile