Stock Board - forum fotografii stockowej
Problemy techniczne Shutterstock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Problemy techniczne Shutterstock (/watek-problemy-techniczne-shutterstock.html)



RE: Problemy techniczne Shutterstock - mmlolek - 2017-01-21

(2017-01-21, 18:23:46)GregorK napisał(a): bzdury opowiadacie Icon_cheesygrin

Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie wspaniale. Bo my się tak łatwo nie poddamy, kolego Icon_cheesygrin


RE: Problemy techniczne Shutterstock - GRANDWarszawa - 2017-01-21

(2017-01-21, 18:23:46)GregorK napisał(a): bzdury opowiadacie Icon_cheesygrin

Czyli....

Możesz rozwinąć?


RE: Problemy techniczne Shutterstock - microship - 2017-01-21

Tak z czystej ciekawości chciałbym zapytać jak u Was działa Image Gallery Views. Pojawiają się jakieś views'y? Było ich całkiem sporo i nagle zanikły jakoś w połowie 2016r. Na sprzedaż nie narzekam bo jest ok tylko po co to cuś co nie działa Icon_wink Przynajmniej u mnie nie działa Smile


RE: Problemy techniczne Shutterstock - mmlolek - 2017-01-21

U mnie prawie wcale, a było zawsze.To samo z followers.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - GRANDWarszawa - 2017-01-21

(2017-01-21, 20:52:12)microship napisał(a): Tak z czystej ciekawości chciałbym zapytać jak u Was działa Image Gallery Views. Pojawiają się jakieś views'y? Było ich całkiem sporo i nagle zanikły jakoś w połowie 2016r. Na sprzedaż nie narzekam bo jest ok tylko po co to cuś co nie działa Icon_wink Przynajmniej u mnie nie działa Smile

U mnie zero od roku a sprzedaż jest ok.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - guteksk7 - 2017-01-21

(2017-01-21, 17:30:22)55marek55 napisał(a): Dla Shutterstock ma znaczenie kto sprzedaje zdjęcia, czy to jest kontrybutor, który dostaje prowizję 0,38, czy 0,25. Teraz chyba wiadomo poco otwierali szeroko drzwi na nowych dostawców.

Prawda. Po 21 listopada 2016 siadła mi o 20-30%. Lepiej jakby wprowadzili takie same prowizje dla wszystkich, bo teraz kombinują.

Obejrzeń portfolio miałem codziennie koło 5, teraz 1 na tydzień. 

(2017-01-21, 16:24:39)mmlolek napisał(a): Nie wiem czy to ma wpływ na sprzedaż, a chyba ma. Portfolio, zakładka popularne to teraz kilka przemieszanych starszych zdjęć i same nowości zgodnie z kolejnością wrzut, czyli w 90% nowe zdjęcia (u mnie tak jest, na 100 na stronie stare to ok 10 szt.). To co kiedyś było u mnie w popular, teraz jest w "Najlepsze dopasowanie/Best Match tak na 80%. Sam nie wiem komu to przeszkadzało, ale zdjęcia które sprzedawały się niemal codziennie, niezależnie od pory roku teraz przepadły. Nowe pojawiają się, by po chwili zniknąć na 24 lub nawet 48h. Kto na tym skorzystał, nie wiem. Ja już wrzucam o każdej porze dnia i nocy, każdego dnia, różne tematy i nic to nie daje. Jak można było to tak spierdolić (przepraszam, ale nazywam sprawy po imieniu) i komu to przeszkadzało. Podcinają gałąź na której siedzą, inaczej tego nie potrafię sobie wytłumaczyć.
Niestety, ale to prawda. Jedno z moich zdjęć sprzedało się 3 razy w pierwszy dzień i wskoczyło wyżej niż jedno z ponad 6k sciągnięć. Chociaż nie wydaje mi się aby to przemieszanie w portfolio miało jakiś większy wpływ na sprzedaż. Raczej pozmieniali coś w wynikach wyszukiwań, że nowe idą głównie i stąd te roszady w portfolio.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - GregorK - 2017-01-21

nie wiem skąd macie takie informacje, że szuter woli sprzedawać zdjęcia tych z niższą stawką.
musicie robić coś nie tak Icon_cheesygrin


RE: Problemy techniczne Shutterstock - 55marek55 - 2017-01-22

To, że robimy coś nie tak to inna sprawa Icon_cheesygrin a to że Shutterstock woli zarobić więcej niż miej to oczywiste i nie ma tu co tłumaczyć


RE: Problemy techniczne Shutterstock - GRANDWarszawa - 2017-01-22

Wsiąkło mi 30 fotek które czekały na rozpatrzenie. Co dziwnego nie ma ich ani jako zaaprobowane ani jako odrzucone. Miał ktoś tak kiedyś?


RE: Problemy techniczne Shutterstock - yuma2 - 2017-01-22

(2017-01-22, 10:03:42)GRANDWarszawa napisał(a): Wsiąkło mi 30 fotek które czekały na rozpatrzenie. Co dziwnego nie ma ich ani jako zaaprobowane ani jako odrzucone. Miał ktoś tak kiedyś?

najprawdopodobniej sa rozpatrzone tylko informacja o tym sie opoznia, dosc czesty przypadek ostatnio