Stock Board - forum fotografii stockowej
Problemy techniczne Shutterstock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Problemy techniczne Shutterstock (/watek-problemy-techniczne-shutterstock.html)



RE: Problemy techniczne Shutterstock - Yuri - 2016-10-12

Nie da się zapisać zmienionej kolejności setów w "Your Public Profile ". Po kliknięciu w save profile pojawia się "Something's amiss! We can't find what you're looking for right now."


RE: Problemy techniczne Shutterstock - szakalikus - 2016-10-13

Te publikowanie setów coś ogólnie pomaga w sprzedaży? Nigdy tego nie robiłem Icon_razz


RE: Problemy techniczne Shutterstock - adalbert74 - 2016-10-13

szakalikus - to trochę jak z pytaniem o to, czy zdjęcia świąteczne lepiej wrzucać miesiąc czy dwa przed świętami Icon_wink
Moje obserwacje są takie - gdy pojawia się u mnie sprzedaż kilku zdjeć z danej serii (np. dmuchawcow) to jeśli w tym "pakiecie sprzedazowym" znajdują się zdjęcia, ktore kupujący widzi wchodząc wyłącznie w "same artist"... to sety nie mają z tym nic wspólnego - jeśli natomiast pojawiają się (a pojawiają Smile zdjęcia, do których trafił kupujący wyłącznie dlatego, że są przeze mnie zgrupowane w jakimś secie... to masz odpowiedz na swoje pytanie Icon_wink
Ale przyznam szczerze, że nie przywiązuje do tego większej wagi... takie seryjne sprzedaże pojawiają sie niestety niezbyt czesto


RE: Problemy techniczne Shutterstock - yuma2 - 2016-10-13

Glowna zaleta setow jest mozliwosc ich publikacji np na G+ na Facebook i tak dalej zyskuja wtedy w rankingu Google a jak wiadomo wiekszosc SOD id OD pochodzi z wyszukiwan lub przekierowan


RE: Problemy techniczne Shutterstock - adalbert74 - 2016-10-13

Yuma2 ... ale ta możliwość to - jak zakładam - dotyczy samego stoku?
Krótko mówiąc - SH mając taki Set utworzony przez dostawcę moze go jakos promować.
Czy my mamy na to jakiś wpływ poza samym utworzeniem seta?


RE: Problemy techniczne Shutterstock - yuma2 - 2016-10-13

(2016-10-13, 10:22:21)adalbert74 napisał(a): Yuma2 ... ale ta możliwość to - jak zakładam - dotyczy samego stoku?
Krótko mówiąc - SH mając taki Set utworzony przez dostawcę moze go jakos promować.
Czy my mamy na to jakiś wpływ poza samym utworzeniem seta?

Wlasnie chodzi o to aby samemu promowac swoje sety, tak jak i zdjecia, poprzez udostepnianie, wklejanie linkow na blogach,Twitter,G+ itp, wiele osob szuka zdjec/grafik na google a dopiero z tamtad przekierowuje ich do np Shuttera gdzie jako ze nie maja abonamentu kupuja jako Single lub OD,

Shutterstock nie promuje Twoich setow, ewentualnie pojedyncze zdjecia na blogu,Insta i Facebooku


RE: Problemy techniczne Shutterstock - adalbert74 - 2016-10-13

No to dałeś mi do myślenia... dzięki Smile


RE: Problemy techniczne Shutterstock - yuma2 - 2016-10-13

Wlasnie przegladalem Image Gallery Stats za ostatnie miesiace i co ciekawe ok 40 strony ( u mnie okolice Wrzesnia) zaczynaja sie pokazywac zdjecia z 2014 -15 i ogolnie pomieszanie z poplataniem, ciekawe w takim razie na ktorej stronie sa zdiecia za Sierpien -Wrzesien i czy ma to jakis wplyw na ich prawie calkowity brak sprzedarzy


RE: Problemy techniczne Shutterstock - blas - 2016-10-14

Teraz to i tak działa tak wolno że nie da się klikać. Ostatnio jak sprawdzałem nie zauważyłem takiego problemu.
A czy widziałeś gdzieś info że inni też mają taką słabą sprzedaż nowych za sierpień/wrzesień?

Czy są jakieś teoretyczne przyczyny tego? Tygodniowe ok 100 tys. nowych utrzymuje się od dobrych kilku miesięcy.
Sprzedaż mi raczej nie spadła i kwotowo też na +, ale nowe foty jak w zamrażarce.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - yuma2 - 2016-10-14

(2016-10-14, 09:08:02)blas napisał(a): A czy widziałeś gdzieś info że inni też mają taką słabą sprzedaż nowych za sierpień/wrzesień?

Caly swiat o tym mowi Smile