Stock Board - forum fotografii stockowej
Problemy techniczne Shutterstock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Problemy techniczne Shutterstock (/watek-problemy-techniczne-shutterstock.html)



RE: Problemy techniczne Shutterstock - arturm - 2016-09-22

Właśnie zauważyłem to co wcześniej pisał "fotorince" o dziwnych "akcjach" w słowach kluczowych w zdjęciach. Zauważyłem znikające słowa nie wiem z jakiego powodu (u mnie było to jedno słowo ale najważniejsze). Fota nie była najnowsza, miała chyba 2 albo 3 tyg. Na pewno będę to monitorował teraz, ale jestem ciekaw innej rzeczy.

Czy ktoś się orientuje dlaczego niektóre foty mają kolejność słów kl. taką jak dajemy (w IPTC), a inne całkowicie inną (jakby losową)? Jeszcze inne tylko alfabetycznie.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - adalbert74 - 2016-09-22

arturm - kolejność słów kluczowych danego zdjęcia na SH jest zmienna - nie mamy na nią wpływu.
Wplyw na tę kolejność ma to, które słowa doprowadziły kupującego do Twojego zdjęcia. I to jest zmienna w czasie Icon_wink najlepiej to widać w mobilnej wersji SH, gdzie te główne keywords'y sie wyświetlają wraz z informacją o procencie "wagi" danego słowa w czasie wyszukiwania przez kupujących - taka analiza prowadzi do ciekawych obserwacji - np. mam dość abstrakcyjne zdjęcie dmuchawca, które ma odpowiednio: colorful 11%, watercolor 16%, summer background 12%, a dandelion (dmuchawiec) tylko 5%


RE: Problemy techniczne Shutterstock - blueminiu - 2016-09-22

Cześć.

Czy ktoś z Was dostał coś podobnego? Na Shutterstock mieli jakiś włam??

"Dear Krzysztof,



At Shutterstock we are committed to protecting your personal information and routinely monitor both our site and the Internet to ensure your account is secure.



We recently discovered your details on a list of usernames, email addresses, and passwords related to data breaches at other organizations. As a precaution, we require you to reset your password.



Click here to create your new password. We recommend you immediately change it to one that is secure and unique and also suggest using a different password for every online account you have.



If you have any questions, please contact submit@shutterstock.com.



Sincerely,

Shutterstock Contributor Support





350 Fifth Avenue, 21st Floor

New York, NY 10118 "


pozdro


RE: Problemy techniczne Shutterstock - maccio - 2016-09-22

A kiedy ostatni raz zmieniałeś hasło?


RE: Problemy techniczne Shutterstock - arturm - 2016-09-22

adalbert74 - dzięki za pomoc

Powiedz mi jeszcze gdzie mogę znaleźć to "główne keywords'y sie wyświetlają wraz z informacją o procencie "wagi" danego słowa w czasie wyszukiwania przez kupujących" w wersji mobilnej?
Zainstalowałem program i nic takiego tam nie ma.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - adalbert74 - 2016-09-22

arturm - drobiazg Smile
Analiza keywordsow na mobilnym SH jest naprawdę rzeczą godną uwagi.
...
Mi pomaga dodatkowo we właściwym - optymalnym - ustawianiu keywords na... FOTOLI Icon_wink


RE: Problemy techniczne Shutterstock - arturm - 2016-09-22

Ale jak mam to znaleźć, gdzie to jest? Smile


RE: Problemy techniczne Shutterstock - adalbert74 - 2016-09-22

musisz wejść - poprzez tablet lub smartphona - na:
http://submit.shutterstock.com/mobile/#/earnings

i tam przeglądasz po kolei sprzedaże z ostatniego tygodnia... Smile


RE: Problemy techniczne Shutterstock - padmak - 2016-09-22

Wchidzę w ten link. Widzę sprzedaże dziś lub ostatni tydzień. Wybieram przykładowe zdjęcie. Mam pod nim kwotę i hasło: Top Kaywords - które niestety nie jest aktywne. Jak to uruchomić?


RE: Problemy techniczne Shutterstock - adalbert74 - 2016-09-22

Sprawdz inne zdjęcia - Top keywords'y pojawiają sie dopiero po kilkunastu/ a nawet kilkudziesięciu sprzedazach danej foty.
Najlepiej zerknij od razu na jakieś swoje bestsellery Icon_wink