Stock Board - forum fotografii stockowej
Problemy techniczne Shutterstock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Problemy techniczne Shutterstock (/watek-problemy-techniczne-shutterstock.html)



RE: Problemy techniczne Shutterstock - GRANDWarszawa - 2016-08-26

(2016-08-26, 09:22:18)Lutomir napisał(a): skąd ta pewność, że będzie lepiej?

Nie ma żadnej. Zauważyłem że i w kwestii rozpatrywania zdjęć idą zmiany na gorsze. Np editoriale przeświatlają jak komercyjne co jest głupotą.Albo to jakaś nowa ekipa albo zmienili diametralnie swoją politykę.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - jaropienza - 2016-08-26

(2016-08-26, 07:57:42)Yuri napisał(a): Nie jestem przekonany, że dla ekipy Shutterstock nazwa miesiąca ma znaczenie. Widać, że sytuacja ich przerasta i nie radzą sobie z nią. W przeciągu ostatnich kilku lat w sierpniu nie odmotywałem znaczących spadków sprzedaży, dla mnie to nie jest martwy sezon, kończący się z nadejściem września.
Dla mnie jest słabym miesiącem lipiec i sierpień, a poprawa sprzedaży kończy się wraz z końcem wakacji.
(2016-08-26, 09:22:18)Lutomir napisał(a): skąd ta pewność, że będzie lepiej?
zacytuje sam siebie "...podobno..."


RE: Problemy techniczne Shutterstock - maccio - 2016-08-26

Jaro - czytam i czytam twoje pierwsze zdanie z powyższego posta - wynika, że cały rok jest słabyIcon_wink


RE: Problemy techniczne Shutterstock - jaropienza - 2016-08-26

(2016-08-26, 10:51:46)maccio napisał(a): Jaro - czytam i czytam twoje pierwsze zdanie z powyższego posta - wynika, że cały rok jest słabyIcon_wink
Piszę przecież tam tylko o dwóch miesiącach, ale ten rok jest wyjątkowo słaby Icon_sad pomimo powiększania pf.
Tylko że to nie ten wątek Icon_wink

Od stycznia odnotowałem 40% spadek (do najlepszego miesiąca 2015), a tan miesiąc zaczyna wyglądać na 50% spadek w porównaniu do najlepszego miesiąca 2015. To chyba słabo??


RE: Problemy techniczne Shutterstock - fotorince - 2016-08-26

Ja co sierpnia mam bardzo mieszane uczucia.
Jest najgorszym miesiącem w tym roku pod względem liczby dl-i.
I jednocześnie już na tą chwilę jest rekordowym pod względem zarobionej kasy.
Tak się jakoś dziwnie ułożyło, szczególnie w drugiej połowie miesiąca.
Ale fakt faktem - liczba dl-i mnie przeraża.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - Tomek De - 2016-08-26

No nie wiem, u mnie ten sierpień całkiem nieźle wychodzi, nawet spora liczba DLi. Podczas tego zawirowania o którym dużo się tutaj pisało u mnie akurat trafiło na okres w którym wrzucałem sporo backgroundów, w tym również vectorowych, i właśnie z tego okresu nagle zaczęły sprzedawać się te backgroundy. Wprawdzie od dawna już nie robię tak dokładnych analiz jak niektórzy tutaj i nie porównuję miesięcy itp... ale zauważyłem coś takiego że sprzedaż unormowała się na w miarę stałym poziomie i uploady sa w sumie chyba tylko po to żeby ten poziom utrzymać. Ponieważ jest to w miarę satysfakcjonujący mnie poziom zarobków to nie marudzę ale trochę dołujący moze być wniosek że wyżej dupy nie podskoczysz. No chyba ze nagle przybędzie mi talentu albo pracowitości ale z tym jest kiepsko Smile I podobnie jak kolega wyzej tez miałem sporo tych singli czy innych (nawet specjalnie nie patrzę o które te rubryki konkretnie chodzi bo w sumie to nieistotne) ale generalnie było sporo sprzedaży za większą kasę. Jak dla mnie może być.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - GRANDWarszawa - 2016-08-26

Z tego co czytam wygląda na to że nie wszyscy maja problemy na SS. To tym bardziej podsyca moje obawy ze coś się niedobrego dzieje na tym stocku. Może po prostu chca wyeliminowac mniej dochodowych contrybutorów, moze sporządzili czarną listę i stąd te problemy? Wiem że to juz dziwna teoria ale jakoś mi się tak nasunęła z południa.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - Yuri - 2016-08-26

(2016-08-26, 13:13:18)GRANDWarszawa napisał(a): Z tego co czytam wygląda na to że nie wszyscy maja problemy na SS. To tym bardziej podsyca moje obawy ze coś się niedobrego dzieje na tym stocku. Może po prostu chca wyeliminowac mniej dochodowych contrybutorów, moze sporządzili czarną listę i stąd te problemy?   Wiem że to juz dziwna teoria ale jakoś mi się tak nasunęła z południa.

No cóż można umownie przyjąc, że dla niektórych szczęśliwców wrzesień rozpoczął się kilka dni wcześniej-Smile


RE: Problemy techniczne Shutterstock - fotorince - 2016-08-26

Nie szalejcie z tymi teoriami spiskowymi i nie czytajcie wybiórczo;]
Że tak sam siebie zacytuje: Jest najgorszym miesiącem w tym roku pod względem liczby dl-i.
Rok temu z mniejszym portfolio miałem jakieś 40% więcej dl-i, to naprawdę nie napawa optymizmem.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - malk - 2016-08-26

Juz po zawale, zdjęcia wróciły na swoje miejsce Icon_razz