Stock Board - forum fotografii stockowej
Problemy techniczne Shutterstock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Problemy techniczne Shutterstock (/watek-problemy-techniczne-shutterstock.html)



RE: Problemy techniczne Shutterstock - szakalikus - 2016-04-08

Dzięki serdeczne za pomoc ! Jutro przećwiczę, bo dzisiaj po dziesięciogodzinnej sesyjce w Ilustratorze mam już go serdecznie dość SmileSmile Mam nadzieję, że to się kiedyś opłaci bo przez te godziny nauki wektorów mógłbym setki zdjęć zrobić ! Smile Narysowałem dzisiaj landskejpową ikonkę, z której byłem strasznie zadowolony, po czym zobaczyłem jakie landscape są w popularnych na Shutterstock to się załamałem Smile

Moja :


 [Obrazek: 2016-04-07_235804.png]
Stockowa :

 [Obrazek: stock-vector-rural-landscape-vector-desi...340494.jpg]

Smile Przecież to nawet dla wprawionego grafika z wyobraźnią, opanowanymi cieniami itp itp musi zajmować kilka godzin. Cholernie czasochłonne! a co jeżeli przyjmą o złej godzinie i przepadnie jak nam czasami foto paczki ?!


RE: Problemy techniczne Shutterstock - maccio - 2016-04-08

Grunt to wytrwałość! Zobacz na swoje pierwsze zdjęcia stockowe i te ostatnie - też pewnie spora różnicaSmile Rome wasn't built in a day Icon_biggrin


RE: Problemy techniczne Shutterstock - ArturKo - 2016-04-08

@szakalikus, jaką masz wersję Illustratora? Wziąłeś w abonamencie CC, czy dorwałeś jakąś starszą wersję?


RE: Problemy techniczne Shutterstock - szakalikus - 2016-04-08

Póki co z Clouda triala pobrałem i po miesiącu pracy zdecyduję czy będę subskrybować czy też nie. Póki co dużo czasu a mało efektów. Kierunek dobry tylko prędkość za mała dla człowieka w gorącej wodzie kąpanego Icon_wink


RE: Problemy techniczne Shutterstock - richart - 2016-04-08

Szalikus nie rozumiem czym się martwisz, napisałeś, że zrobiłeś ikonkę i to właśnie twoja praca na takie miano zasługuje, a nie ta poniżej. Ta stockowa to pejzaż, tyle że wektorowy - zupełnie inny rodzaj wektora. Zatem jeśli chciałeś coś ikonicznie przedstawić to dla mnie twoja praca jest bardzo ok.  


RE: Problemy techniczne Shutterstock - stocking - 2016-04-08

Szakalikus korzsytasz z jakiegos samouczka tudziez sensownego tutorialu dla laikow/poczatkujacych ? Jesli mozesz to wrzuc linka/i, moze tez bym w wolnych chwilach sie czegos nauczyl. Tylko tych wolnych chwil to tak nie ma za wiele :/


RE: Problemy techniczne Shutterstock - hektor66 - 2016-04-08

stocking Ja polecam fajny kanał na YouTube, dzięki niemu ogarnąłem Illustratora Smile Są tam tutoriale dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych, gość prosto i konkretnie tłumaczy
https://www.youtube.com/user/Gresla100


RE: Problemy techniczne Shutterstock - szakalikus - 2016-04-08

Ja się uczę tylko i wyłącznie z Youtuba. Nie mam kompletnie zmysłu artystycznego do malowania, szkicowania czy rysowania ale mam kilka lat doświadczenia w Photoshopie co bardzo pomaga w uczeniu się wcześniej wymienionych rzeczy Icon_wink Przez pierwsze kilka dni robiłem jakieś proste ikony razem z Youtubem, a teraz to wymyślam już sobie jakąś koncepcję i próbuję ją sam robić, a jak czegoś nie potrafię wygiąć czy pocieniować to googluje i zaraz gdzieś w którymś z projektów znajduje się odpowiedź. W każdym razie urzekły mnie te pejzaże malowane i póki co ciągle się bawie drzewkami i górkami, chociaż podejrzewam że biznesowe ikony byłyby bardziej opłacalne ale jakoś mnie boli robienie prostych ikon jak w "New Content" co kilka minut dziesiątki ich dochodzi w stu wesjach kolorystycznychSmile. Dzisiaj pierwsze podejscie do 3D robiłem i ostatecznie nie znalazłem odpowiedzi co do stworzenia perspektywy drogi. Może ktoś coś jakieś video w temacie? Czy łatwiej narysować i próbować skalowaniem zwężać końcówke jakoś czy funkcją 3d (jak w nią wszedłem to zaczeło mi tą drogę kosmicznie wyginaćIcon_razz )

Przykładowa grafika z Shutterstock pokazująca o jaki efekt drogi mi chodzi :

[Obrazek: stock-vector-vector-landscape-background...130114.jpg]


RE: Problemy techniczne Shutterstock - guteksk7 - 2016-04-08

Narysuj sobie drogę w rzucie z góry i później wejdź w:
[Obrazek: 44320d0ca757.png]
i tam ustaw z włączonym podglądem

albo 

[Obrazek: a2067c62b78e.png]


RE: Problemy techniczne Shutterstock - Frankenstein - 2016-04-09

Jeśli mogę coś poradzić, nie przeskoczysz kolego typowych schematów rysunkowych. Nie kombinuj w 3D tylko rysuj w programie wektorowym Ilustrator, Flash, Xara Designer (Corela nie polecam, bo nielubie) Ten rysunek z shuttera to przykład zwykłej perspektywy. Rysuje się go w ciągu 33min. Jeśli mam być szczery Twój rysunek jest słaby technicznie i plastycznie, proponuje najpier nauczyć się rysować na kartce (jest łatwiej) potem na tablecie.
Pozdro