Stock Board - forum fotografii stockowej
Problemy techniczne Shutterstock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Problemy techniczne Shutterstock (/watek-problemy-techniczne-shutterstock.html)



RE: Problemy techniczne Shutterstock - Nightman - 2015-02-02

Raz ustawiasz i masz z dekla, rozsyłanie na ftp'a ułatwia życie   Icon_cheesygrin


RE: Problemy techniczne Shutterstock - SHaiith - 2015-02-02

Niestety FTP shutterka nie przyjmuje plików, które maja w nazwie znaki specjalane np: '[, ], _, -', jak ktoś zgrywając fotki z aparatu i w nazwie pliku ma nawiasy lub po prostu daty to FTP odrzuci mu takie pliki. Ja mam taki problem, więc wrzucam przez www. Inne banki przyjmują na FTP-a bez problemu tak nazwane pliki. Szkoda, że nie naprawili tego jeszcze.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - GregorK - 2015-02-02

podkreślnik "_" bez problemu przyjmuje


RE: Problemy techniczne Shutterstock - Nightman - 2015-02-02

Faktycznie na Shutterstock wysyłam poprzez stronę www bo wysyłając ftp potrafił gubić niektóre pliki i później nie wiadomo było które przeszły a które nie. Wysyłając poprzez stronę gdy któryś plik nie przejdzie widać to na bieżąco a poza tym jest stosowny wpis. Ale poza Shutterstock na inne stocki wysyłam ftp'em, bo jest to wygodniejsze a ustawiając wysyłkę kilku plików na raz można czasem realnie skrócić czas uploadu.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - fotek - 2015-02-02

(2015-02-02, 10:24:29)SHaiith napisał(a): Niestety FTP shutterka nie przyjmuje plików, które maja w nazwie znaki specjalane np: '[, ], _, -', ...

Znak podkreślenia - jak wspomniał Grzesiu - przechodzi. Mam zwyczaj nieużywania znaków specjalnych nabyty  jeszcze w systemach DOS i Unix.
Uzywam FileZilla i nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów. Jak nawet zdarzają sie błedy, to w tym programi łatwo ponownie wstawić do kolejki wysyłkowej błednie przesłany plik ... polecam


RE: Problemy techniczne Shutterstock - adalbert74 - 2015-02-02

Contributor App... Prośba do użytkowników:
Chwila nieuwagi... trzylatka przy iPadzie i usunięta aplikacja.
Pobralem ponownie z AppStore i pojawił sie problem z logowaniem.
Username: adres mailowy z SH, hasło na 100% poprawne i cały czas ten sam problem.
(Dodam, że na iPhonie apka cały czas działała w tym czasie bezproblemowo).... Zaintrygowany wylogowalem sie z aplikacji także na telefonie i ... ZONK ... próba ponownego zalogowania kończy sie niepowodzeniem.
Na www nie ma jakichkolwiek kłopotów z logowaniem... tylko ta nieszczęsna apka.
Czy ktoś z Was sie już z czymś takim spotkał? Nie mam pojęcia, gdzie popełniam błąd.
To oczywiście drobiazg - bez apki mozna żyć... ale sytuacja uwiera, jak kamyczek w bucie  Icon_redface

Edit:
Doprecyzuję prośbę Icon_wink
Gdyby ktoś był tak miły i zaryzykował Icon_wink wylogował się i spróbował zalogować ponownie (w iOS) a potem dał znać, czy proces był bezbolesny ... to będę bardzo zobowiązany


RE: Problemy techniczne Shutterstock - ambrozinio - 2015-02-02

(2015-02-02, 10:40:38)fotek napisał(a): Uzywam FileZilla

Z Filezillą jest tylko jeden mankament. Trzyma dane do logowania z hasłami w pliku na komputerze.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - jaropienza - 2015-02-02

(2015-02-02, 12:07:11)ambrozinio napisał(a): Z Filezillą jest tylko jeden mankament. Trzyma dane do logowania z hasłami w pliku na komputerze.

a fireFTP gdzie??


RE: Problemy techniczne Shutterstock - ambrozinio - 2015-02-02

Jak zapamiętasz hasło w kliencie to jest niewidoczne (zagwiazdkowane) i możesz się logować bez ponownego wpisywania w ustawień (loginu i hasła) a z filezilli możesz to hasło podejrzeć co może dać możliwość zalogowania się i bezpośrednio do banku zdjęć bo hasła z reguły sa te same co do ftp.


RE: Problemy techniczne Shutterstock - fotek - 2015-02-02

(2015-02-02, 14:14:34)ambrozinio napisał(a): Jak zapamiętasz hasło w kliencie to jest niewidoczne (zagwiazdkowane) ...

Co znaczy "w kliencie"? IMO zawsze te hasła są zaisane w jakimś pliku, problem jest tylko taki, czy są szyfrowane, czy jawnym tekstem. Windows Comander tez ma wszystko w pliku tekstowym (serwer, login, hasło), tyle ze jest szyfrowane