Stock Board - forum fotografii stockowej
Ekskluzywnie na iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Ekskluzywnie na iStockphoto (/watek-ekskluzywnie-na-istockphoto.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - fotek - 2013-02-05

(2013-02-05, 11:41:10)aniaz napisał(a): Poza tym dziś ktoś usunie xx plików, jutro ktoś inny załaduje xxxx plików Icon_wink

Dokładnie tak... dałoby sie zauważyć, gdyby to było faktycznie masowe kasowanie. Na forum IS co niektórzy chwalili sie usunięim kilkdziesięciu, czy stu kilku plików. To jest nic


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - ajma - 2013-02-16

Mam pytanie właściwie do osób, które zrezygnowały z Ex - minęło 30 dni czasu rozwiązania umowy rezygnacji z EX. I teraz już nie odlicza tego czasu, ale dalej na koncie mam napisane, że jestem Ex itd. Czy ktoś z Was już tak miał?


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - Gubcio - 2013-02-16

(2013-02-16, 13:20:20)ajma napisał(a): dalej na koncie mam napisane, że jestem Ex itd.

Mi zostało jeszcze 4 dni. więc nie powiem Ci jak długo taki stan się utrzyma. Ale ostatnio przekroczyłem 10000 DL co oznacza awans na złoto, ale zmiana ikonki i zmiana ilości możliwych przesyłów zajęła im prawie 2 tygodnie.
Czas wypowiedzenia minął więc wg. mnie spokojnie możesz sprzedawać na innych stock'ach. Ja po upływie 30 dni bez wahania włączę sprzedaż na innych stock'ach, bo to ich bezwład jest winny a ja dotrzymam warunków wypowiedzenia z umowy EX.

Pozd.


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - fotek - 2013-02-16

(2013-02-16, 13:20:20)ajma napisał(a): Mam pytanie właściwie do osób, które zrezygnowały z Ex - minęło 30 dni czasu rozwiązania umowy rezygnacji z EX. I teraz już nie odlicza tego czasu, ale dalej na koncie mam napisane, że jestem Ex itd. Czy ktoś z Was już tak miał?

Chyba jest mała zwloka... a ceny Twoich plików są ekskluzywne, czy juz normalne?


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - ajma - 2013-02-16

Może dzisiaj sobota i nie ma osoba, która coś tam musi od kliknąć Smile a poza tym u nich to dopiero teraz jest rano


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - fotek - 2013-03-22

Mija juz chyba z miesiąc, jak z EX-a zrezygnowali Gubcio i Aniaz. Jak oceniacie te decyzję? Czy działalność na kilku stockach przynajmniej pokrywa finansowe dochody z EX na IS? Na jakich stockach działacie?


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - aniaz - 2013-03-22

U mnie dziś mija dokładnie 3 tyg odkąd nie jestem EX. Nie ma szans, aby tak w krótkim czasie pokryły się dochody z IS, nie mniej jednak zmierza to we właściwym kierunku.
Trzeba wziąć pod uwagę kilka spraw: zawsze na samym początku na każdym stocku ma się najgorszą pozycję (prowizja, pozycjonowanie itp.), poza tym ja nie mam też ogromnego portfolio (na razie ok. 1800 zdjęć). Na to trzeba czasu, myślę, że za 2-3 miesiące będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie Icon_wink
Ja w sumie sprzedaję na 8 stockach (przy czym jeden z nich jeszcze nie generuje żadnych dochodów, jestem na etapie wrzucania tam zdjęć).


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - fotek - 2013-03-22

(2013-03-22, 09:27:25)aniaz napisał(a): Trzeba wziąć pod uwagę kilka spraw: zawsze na samym początku na każdym stocku ma się najgorszą pozycję (prowizja, pozycjonowanie itp.), poza tym ja nie mam też ogromnego portfolio (na razie ok. 1800 zdjęć).

To jasne. Ja miałbym o tyle dobrze, ze na Shutterstock wypracowałem stawkę 33 centy za fotę. Nie pamietam jak to wygląda na Fotolii. No i też bogatego PF nie mam.

Ania... jeszcze jedno pytanie... czy Twoje foty na GI nadal funkcjonują?


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - aniaz - 2013-03-22

Ja już na Shutterstock jestem na stawce $0,33, ale tutaj ważną rolę ma wielkość portfolio, przy takich groszach Icon_wink
Na Fotolia też jestem level wyżej, czyli brąz więc obecnie moja stawka to 23%.
Reszta stron rządzi się swoimi prawami, które nie do końca są dla mnie jasne Icon_wink ale nie przejmuję się tym, myślę, że pozostałe stocki to będą takie "zapychacze" do wypłaty z 3 głównych stocków, chociaż Dreamstime i 123RF radzą sobie całkiem fajnie.
Na 123RF nie mogę znaleźć poziomów sprzedawcy (a było coś takiego na pewno), ta strona jak dla mnie jest strasznie chaotyczna i bez większego sensu Icon_wink

Na Getty moje portfolio ma się dobrze i nie zniknęło po wygaśnięciu EX, co znaczy, że za marzec na pewno otrzymam wypłatę z GI, za luty oczywiście też (jeszcze byłam wtedy EX). Miałabym prośbę do Ciebie, gdyż nie mam już dostępu do działu dla EXów na forum - czy mógłbyś przekazywać info czy coś tam jeszcze ciekawego piszą odnośnie naliczania z GI? Bo ostatnio zatrzymałam się na tym, że coś tam testują (znów), przez to były opóźnienia za styczeń, ale jeśli testy pójdą ok, to potem będzie naliczanie ok 25 każdego miesiąca.


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - fotek - 2013-03-22

(2013-03-22, 09:52:13)aniaz napisał(a): Miałabym prośbę do Ciebie, gdyż nie mam już dostępu do działu dla EXów na forum - czy mógłbyś przekazywać info czy coś tam jeszcze ciekawego piszą odnośnie naliczania z GI?

Nie ma sprawy, jakkolwiek zaglądam sporadycznie, bo słabiutko znam angielski i czytac w tym języku to dla mnie męczarnia Smile