Stock Board - forum fotografii stockowej
Ekskluzywnie na iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Ekskluzywnie na iStockphoto (/watek-ekskluzywnie-na-istockphoto.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - xxmmxx - 2009-11-14

Witam wszystkich
Złożyłem wniosek o przyjęcie na EX w istocku, i został odrzucony z powodu obecności moich zdjęć w serwisie pixmac (biorą zjęcia z fotolii i widocznie nie usuneli moich).
Na stronce istocka mam informację, że moge się starać o EXa po upływie 90 dni, natomiast w mailu od administratora dostałem taką informację:

Exclusivity denied as member has files for sale RF at http://www.pixmac.com/picture/cactus-pen/000006630816. Please contact us when the files have been removed and we can then reset your application.

Czy miał ktoś z was taką sytuację?
Musze czekać 90 dni czy po usunięciu zdjęć pisać do istocka i sprawa sie ruszy dalej?


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - arfo - 2009-11-14

(2009-11-14, 14:39:19)xxmmxx napisał(a): Czy miał ktoś z was taką sytuację?
Musze czekać 90 dni czy po usunięciu zdjęć pisać do istocka i sprawa sie ruszy dalej?

Przechodziłem to już.... musisz czekać dokładnie 90 dni.


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - monster666 - 2009-11-15

Ja też tak miałem, ale 90 dni chyba nie czekałem albo już coś mi się pokręciło. Jak usuną zdjęcia z tej strony to po prostu napisz, że już ich tam nie ma i żeby zresetowali Ci aplikację.


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - xxmmxx - 2009-11-15

Już wysłałem im informację, że zdjęcia usunięte i mogą działać dalej. Przez łikend była cisza więc chyba nie pracują zbyt mocno. Mam nadzieję, że w tygodniu będzie jakaś odpowiedź bo czekać jeszcze 90 dni to troche słabo.


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - arfo - 2009-11-15

(2009-11-15, 19:23:31)xxmmxx napisał(a): Już wysłałem im informację, że zdjęcia usunięte i mogą działać dalej. Przez łikend była cisza więc chyba nie pracują zbyt mocno. Mam nadzieję, że w tygodniu będzie jakaś odpowiedź bo czekać jeszcze 90 dni to troche słabo.

Ja też pisałem, ale nawet nie doczekałem się odpowiedzi...i 90 dni odliczało dalej. I dlatego zrezygnowałem z bycia EX.


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - xxmmxx - 2009-11-17

Sprawa rozwiązana - dziś zostałem EX w istocku.

Jakby, ktoś miał podobną do mojej sytuację, to opisze jak potoczyła się ona w moim przypadku:
Czwartek
Odtrzucono moją aplikację na EX z powodu obecności zdjęć w serwisie pixmac.
Napisałem do pixmac prośbę o ich usunięcie i zrobiono to w ten sam dzień.
Sprawdziłem w google czy jeszcze czegoś nie ma.
Piątek
Napisałem do istocka maila na adresy:
help@istockphoto.com
artists@istockphoto.com

z opisem sytuacji i prośbą o zresetowanie aplikacji.
Sobota
Dla pewności wysłałem jeszcze Support ticketa "Contributor relations" o tej samej treści co maile.
Poniedziałek
O godz 18 dostałem maila z adresu artists@istockphoto.com od pani Christine, że aplikacja została zresetowana na status Pending.
Wtorek
O Godz 16 przyszedł mail, iż zostałem przyjęty jako EX.

Z tego co wyczytałem na ich forum, te 90 dni jest tylko pewnego rodzaju blokadą i obsługa IS czeka na infornację o usunięciu przyczyny odmowy pryjęcia. Jeśli nie ma odzewu na maile, można jeszcze dzwonić, albo założyć na forum IS wątek z opisem problemu i jest duża szansa, że moderator zwróci na to uwagę odpowiednich ludzi.


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - xxmmxx - 2009-11-18

A po jakim czasie od przejścia na EX, zauważyliście jakieś efekty?
np. lepsza pozycja plików, wyższa sprzedaż itp.


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - monster666 - 2009-11-20

W tej chwili mam około 2x wzrost zarobków w porównaniu z rokiem poprzednim (przy minimalnym wkładzie pracy, bo prawie w ogóle już zdjęć nie wrzucam).


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - Kromkovitz - 2010-01-11

Czy orientujecie się jest teraz przy zmianie limitów na canistery z zostaniem EX? Czy jeżeli przed zmianą osiągnę 250, a potem będę chciał zostać EX to czy będę musiał osiągać 500 DL?


RE: Ekskluzywnie na iStockphoto - xxmmxx - 2010-01-14

(2010-01-11, 08:36:30)Kromkovitz napisał(a): Czy orientujecie się jest teraz przy zmianie limitów na canistery z zostaniem EX? Czy jeżeli przed zmianą osiągnę 250, a potem będę chciał zostać EX to czy będę musiał osiągać 500 DL?

Trzeba by się wgłębić w ich forum. Pamiętam, że jak czytałem o tych zmianach, przemknęło mi, że jest jakaś możliwość aplikacji exclusiwa z mniej niż 500dli. Znalazłem też coś takiego i może o to chodzi:

If you're interested in becoming Exclusive but will be prevented by other contractual obligations before that cut-off date, get in touch with us and we can work something out. Email us at artists@istockphoto.com before January 11 and we will arrange a wider window that works for you."

Czyli przeszukać troszke ich forum by zgłębić dokładnie temat. Potem najlepiej napisać na artists@istockphoto.com, że chcesz zostać ex ale jeszcze nie możesz, bo czekasz na dreamstime'a czy jaki tam masz powód.