Stock Board - forum fotografii stockowej
Kradzież zdjęć z Shutterstock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Kradzież zdjęć z Shutterstock (/watek-kradziez-zdjec-z-shutterstock.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Kradzież zdjęć z Shutterstock - muzzyco - 2017-06-20

Dzień dobry, poruszam ten problem po tym jak został on nagłośniony na forum SS.
Okazuje się, że nasze zdjęcia latają po całym świecie i nie trzeba specjalnie nawet się natrudzić, aby otrzymać do nich darmowy dostęp.
Są serwisy, które udostępniają zdjęcia prosto z serwerów Shutterstock bez znaków wodnych. Co prawda nie w wysokiej rozdzielczości, ale 1000px na dłuższym boku już spokojnie wystarczy do użycia na WWW czy nawet czasem w prasie.

Uzyskanie takiego zdjęcia jest banalnie proste, wystarczy zmodyfikować adres URL zdjęcia na Shutterstock dodając j2 po "www."
A to tylko jedna z bardzo wielu metod.

SS o tym wie i niby pracuje nad rozwiązaniem problemu, a problem jest ewidentnie po ich stronie bo to dziura w kodzie.

Jak myślicie, jaka jest skala tego problemu? Czy może to spowodować zauważalne spadki sprzedaży czy może nie ma to dużego znaczenia, bo ci co kradną i tak by nie kupili?

pozdrawiam


RE: Kradzież zdjęć z SS - sunnyday - 2017-06-20

Podłączam się do pytania, bo kwestia rzeczywiście dosyć przygnębiająca... Wygląda na to, że każdy może sobie ukraść dowolne zdjęcie z SS. Ciekawe jaki to ma wpływ na wysokość sprzedaży?


RE: Kradzież zdjęć z SS - spyman - 2017-06-20

No to chyba po części jest odpowiedź na temat wyraźnego spadku sprzedaży na SS.


RE: Kradzież zdjęć z SS - mmlolek - 2017-06-20

Sprawdziłem ,niestety to działa. Nie wrzucę nic dopóki nie zablokują takiej możliwości.
To już za dużo, straciłem cierpliwość Icon_sad


RE: Kradzież zdjęć z SS - TaWhy - 2017-06-20

Odkąd pamiętam zawsze były strony, które pozwalały ukraść zdjęcia bez watermarków. Ta strona to nic nowego. Shutterstock ją usunie to pojawi się zaraz inna i tak w kółko. Jak ktoś chce ukraść to i tak ukradnie


RE: Kradzież zdjęć z SS - muzzyco - 2017-06-20

(2017-06-20, 11:10:35)TaWhy napisał(a): Odkąd pamiętam zawsze były strony, które pozwalały ukraść zdjęcia bez watermarków. Ta strona to nic nowego. Shutterstock ją usunie to pojawi się zaraz inna i tak w kółko. Jak ktoś chce ukraść to i tak ukradnie

To nie jest kwestia strony, tylko kodu SS. Jak w Shutterstock naprawią to, to strony same znikną bo nie będą działać.


RE: Kradzież zdjęć z SS - Yuri - 2017-06-20

Kilka miesięcy temu pisałem tu, że zdjęcia się sprzedają tylko nie jesteśmy o tym informowani. Teraz okazuje się ze idą za darmo. Szkoda, ze nie ma liczników odsłon poglądów.


RE: Kradzież zdjęć z SS - muzzyco - 2017-06-20

(2017-06-20, 13:09:59)Yuri napisał(a): Kilka miesięcy temu pisałem tu, że zdjęcia się sprzedają tylko nie jesteśmy o tym informowani. Teraz okazuje się ze idą za darmo. Szkoda, ze nie ma liczników odsłon poglądów.

Jeżeli się sprzedają bez naszej wiedzy, to jest to jednak w interesie stocka (minimo że chamskie i nieuczciwe), ale jak się rozdają za darmo to jednak Shutterstock na tym traci (teoretycznie przynajmniej) wiec powinien jakoś uszczelnić kod, a nie robi tego.
Tu moim zdaniem powinniśmy wręcz żądać od Shutterstock jakiejś konkretnej szybkiej reakcji bo to godzi w nasze interesy w bardzo bezpośredni sposób.


RE: Kradzież zdjęć z SS - adalbert74 - 2017-06-20

EDIT: tu było bezsensowne pytanie odnośnie doprecyzowania JAK....
Cholera jasna - nie wierzyłem - ale to faktycznie jest czysta furtka dla kradnących.... rozmiar M za free
...
muzycco - wykasuj proszę instrukcje!
Albo - admin - działaj!


RE: Kradzież zdjęć z SS - mmlolek - 2017-06-20

Nic tu już nie ma, przepraszam.