Stock Board - forum fotografii stockowej
Jak zwrócić klientowi pieniądze poprzez Istocka? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Jak zwrócić klientowi pieniądze poprzez Istocka? (/watek-jak-zwrocic-klientowi-pieniadze-poprzez-istocka.html)



Jak zwrócić klientowi pieniądze poprzez Istocka? - Losanger - 2009-11-06

Witam

Czy iStockphoto zwraca pieniądze klientowi gdy plik nie spełnia mu oczekiwań? Dostałem taką wiadomość od klienta:
Than I advise you to change the description. 'Isolated' suggests that the object and background are separated.
I am sorry but I have no use for this file and I would like my money back. Do I have to report this to you or to Istock?

Klient nie jest zadowolony z pliku ponieważ myślał, że pod słowem kluczowym isolated, isolated on white w pliku ten obiekt jest ze ścieżką Clipping Path ale tego słowa kluczowego (Clipping Path) nie dopisałem bo nie bardzo umiem robić ścieżki. Czy to Moja wina, ze wprowadziłem klienta w błąd za słowa kluczowe isolated i isolated on white? Zaznaczam, że obiekt znajduje się na białym tle.

Byłbym wdzięczny za pomoc w odpowiedzi


RE: Jak zwrócić klientowi pieniądze poprzez Istocka? - gbh007 - 2009-11-06

Klient kupował od iStockphoto a nie od Ciebie więc to ich problem . Najwyżej zrobią mu refund a Tobie odejmą kaskę za to zdjęcie i po sprawie.


RE: Jak zwrócić klientowi pieniądze poprzez Istocka? - Losanger - 2009-11-06

Rozumiem czyli do klienta będę musiał napisać, że iStockphoto zwraca pieniądze. Dzięki za odpowiedź. Tylko czy słowa Isolated i Isolated On White oznaczają ścieżkę Clipping Path? czy, że są to obiekty na tle białym lub innym kolorze bez ścieżki Clipping Path? Nie chciałbym klientów na przyszłość wprowadzać w błąd.


RE: Jak zwrócić klientowi pieniądze poprzez Istocka? - rachwal - 2009-11-06

Nie oznaczają.

Założę się, że klient pochodzi z US and A, im należy wszystko jasno wyłożyć w regulaminie.


RE: Jak zwrócić klientowi pieniądze poprzez Istocka? - Losanger - 2009-11-06

Dzięki Rachwal za odpowiedź też tak uważam, że te słowa nie oznaczają ścieżki Clipping Path.


RE: Jak zwrócić klientowi pieniądze poprzez Istocka? - leslaw - 2009-11-06

Jeżeli ładując zdjęcie na IS ,chcesz dodać info o ścieżce odcięcia , przy zaznaczaniu kategorii jest / przynajmniej kiedyś była / możliwość zaznaczenia : Isolated obiects - obiects with clipping pat , czyli obiekty ze ścieżkami odcięcia. Jak tego nie zaznaczyłeś , znaczy nikogo nie wprowadziłeś w błąd , Clipping Path - niet.


RE: Jak zwrócić klientowi pieniądze poprzez Istocka? - Losanger - 2009-11-06

(2009-11-06, 18:49:09)leslaw napisał(a): Jeżeli ładując zdjęcie na IS ,chcesz dodać info o ścieżce odcięcia , przy zaznaczaniu kategorii jest / przynajmniej kiedyś była / możliwość zaznaczenia : Isolated obiects - obiects with clipping pat , czyli obiekty ze ścieżkami odcięcia. Jak tego nie zaznaczyłeś , znaczy nikogo nie wprowadziłeś w błąd , Clipping Path - niet.

Leslaw to zdjęcie jest w kategorii Isolated On White i Isolated Objects ale masz racje też warto to wziąć pod uwagę w jakiej kategorii jest dane zdjęcie.


RE: Jak zwrócić klientowi pieniądze poprzez Istocka? - blas - 2010-02-16

(2009-11-06, 19:41:00)Losanger napisał(a): Leslaw to zdjęcie jest w kategorii Isolated On White i Isolated Objects ale masz racje też warto to wziąć pod uwagę w jakiej kategorii jest dane zdjęcie.

A czy nie jest tak że isolated i clipping path to dwie różne rzeczy?
Wg mnie isolated to obiekt na tle o jednolitym kolorze. W takim przypadku zaznaczamy ten jednolity kolor, robimy inverse i mamy obiekt w całości wyizolowany.

Często widać zdjęcia z tagiem isolated a tło ma gradienty itd. Przecież najgorsza robota, to właśnie izolowanie. Więc, jak klient kupuje isolated a potem się okazuje, że tam na "białym" jakieś szarości się pałętają, to można się zdenerwować.

Niech mi ktoś rozjaśni czy się mylę czy nie.

Clipping path to inna bajka.