Stock Board - forum fotografii stockowej
Monitor do obróbki zdjęć - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Sprzęt (https://stock-board.info/forum-sprzet.html)
+--- Dział: Ogólnie o sprzęcie (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-sprzecie.html)
+--- Wątek: Monitor do obróbki zdjęć (/watek-monitor-do-obrobki-zdjec.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Monitor do obróbki zdjęć - Picmax - 2014-03-24

Tylko trzeba w Eizo wyłączyć Auto Eco View i będzie git.


RE: Monitor do obróbki zdjęć - Nightman - 2014-03-24

(2014-03-24, 21:15:08)Tomek De napisał(a): Eizo do zastosowań stockowych po prostu nie wymaga tak częstej kalibracji...
Bo to dobry monitor

(2014-03-24, 21:15:08)Tomek De napisał(a): ...oczywiście jak tylko go kupiłem kalibrowałem go średnio raz w tygodniu, ale teraz ...

No właśnie ja nie mam kalibratora stąd moja chęć do częstej kalibracji Icon_lol
Dzięki za wyjaśnienia.


RE: Monitor do obróbki zdjęć - GregorK - 2014-03-25

MOnitory kalibruje się do warunków panujących w pomieszczeniu. jeśli są const. dla każdej pory dnia, to wystarczy skalibrować monitor raz jak jest nowy i później ew. za jakiś odległy czas, jak się co nie co zużyje.

Kalibracja monitora w słoneczny dzień w nieprzystosowanym do pracy pomieszczeniu i później praca na nim przy zwykłej żarówce - bo jest ciemno - nie ma kompletnie sensu, chyba, że kalibrujemy monitor pod każdą porę dnia i oświetlenie panujące w pomieszczeniu.

Kalibracja raz w tygodniu to jakaś porażka ....


RE: Monitor do obróbki zdjęć - serav - 2014-03-26

Od kilku lat posiadam monitor Eizo S2433W i kalibrator ColorMunki x-rate. Kalibruję go raz na miesiąc często rzadziej i naprawdę nie widzę potrzeby częściej bo są to monitory które bardzo dobrze trzymają barwę. Siedzę czasami cały dzień i nie odczuwam żadnego bólu głowy czy oczu.


RE: Monitor do obróbki zdjęć - Nightman - 2014-03-26

Zgłębiając temat trafiłem na bardzo ciekawy wykład więc chciałbym polecić Wam kompendium wiedzy na temat "Zarządzanie barwą w cyfrowej ciemni" szkolenie prowadzi autorytet w dziedzinie zarządzania barwą dr inż. Marcin Kałuża. Jest tu wszystko począwszy od przygotowania stanowiska pracy dla monitora lub raczej grafika poprzez omówienie różnić w budowie matryc, postrzeganie barw po kalibrację sprzętową monitorów a kończąc na ustawieniu profili w LR czy PS.
Materiał nie dla mięczaków bo dużo technicznego języka ale myślę, że po kilkukrotnych obejrzeniu i zastosowaniu się do rad można sporo zyskać i skutecznie zmniejszyć ilość odrzutów za Poor Lighting Icon_wink
Całość trwa prawie 2h proponuje zacząć od 10min. Nie przewijać jak już podzielić na części i zapoznać się z całością.
Zarządzanie barwą

Jak ktoś stoi przed problemem wyboru monitora (tak jak ja) to jednak lepiej nie oglądać Icon_wink


RE: Monitor do obróbki zdjęć - Picmax - 2014-03-26

A mógłbyś zapodać link do streszczenia.


RE: Monitor do obróbki zdjęć - Nightman - 2014-03-26

Byłoby to sprzeczne z tym do kogo kierowałem ten materiał Icon_wink


RE: Monitor do obróbki zdjęć - niolox - 2014-03-26

Czornyj dobry w te klocki jest Icon_wink Kiedyś już oglądałem ten webinar, za pierwszym razem czarna magia, po którymś z kolei obejrzeniu trochę się rozjaśnia w głowie.


RE: Monitor do obróbki zdjęć - Nightman - 2014-03-26

Jak już się uczyć to od najlepszych Icon_wink


RE: Monitor do obróbki zdjęć - Picmax - 2014-03-27

Nightman- masz rację.

Wczoraj oglądałem całą serię jednego autora na SS- "White paper textured", a one różowe.
No to jakie one "white pap..........."
Jak już ktoś decyduje się na białe texturki niech saturację zdejmie i będzie miał 100% pewność że białe to białe.
W takich przypadkach białego na białym jakość monitora wychodzi.

Tak Czornyj dobry jest w te klocki.
Jak sobie przypominam, to u niego zamawiałem monitor z usługą wygrzewania, ustawiania i..........
Dobre czasy.....Smile