Stock Board - forum fotografii stockowej
Problemy techniczne iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Problemy techniczne iStockphoto (/watek-problemy-techniczne-istockphoto.html)



RE: Problemy techniczne iStockphoto - richart - 2015-10-01

Myślę, że te poniższe informacje dotarły nie tylko do mnie ale też do wszystkich istockowiczów - mailem. Dziś iStockphoto tłumaczy się, że ma problemy z indeksowaniem plików ( tak to zrozumiałem ) i z tym problemem walczą. Efektem problemów jest np. niepokazywanie się zdjęć w portfolio albo nawet brak możliwości odnalezienia fotek już przyjętych,  po słowach kluczowych, w całym banku. Mam nadzieję, że niedługo coś z tym zrobią.

A przy okazji - wiem, że to nie ten wątek, ale podobny problem: otóż na Fotolii, moje dobrze opisane ( sprawdziłem )  fotografie, po wpisaniu słów kluczowych ( takich samych jak w podobnych zdjęciach i w moich tagach ) nie pojawiają się wcale, tak jakby ich w ogóle nie było w banku. Czy wam się coś takiego zdarzyło?   


RE: Problemy techniczne iStockphoto - maccio - 2015-10-01

Hej,
z IS też mam tak samo, ale na fotolii moje ostatnio wrzucone powoli się pojawiają (dałem filtrowanie "ułożone wg daty"). W wyszukiwarkę wpisuję słowa po angielsku - tak jak opisuję wszystkie zdjęcia.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - richart - 2015-10-01

Maćku, ja też tak robię i nawet próbuję szukać moich zdjęć na stronach angielskojęzycznej ,a nawet niemieckiej fotolii bo to też jak widzę ma znaczenie. I nic. Niektóre fotki jakby się pod ziemię zapadły.

To też jest widoczne w sprzedaży: pewne fotografie sprzedają się nadzwyczaj dobrze, a niektóre - wcale - a przecież nie wydają się gorsze, a są podobne tematycznie do tych bestsellerów.  Czy jest sens pisać do nich z zapytaniem o co kaman?


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Nightman - 2015-10-01

Podaj link do portfolio i podaj kila numerów zdjęć które Ci się nie wyświetlą a my sprawdzimy jak to u nas widać.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - GregorK - 2015-10-01

to pewnie dlatego mam wzrost sprzedaży u siebie, skoro Waszych zdjęć nie widać Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin


RE: Problemy techniczne iStockphoto - maccio - 2015-10-05

No i wszystko jasne z tymi niewidocznymi ikonkami: Deepmeta is currently unable to download thumbnails due to broken links at iStockphoto server side..."


RE: Problemy techniczne iStockphoto - januszt25 - 2015-10-07

Od ostatniej awarii na iStoku coś jest nie tak z indeksowaniem, jedne pliki widzę w katalogu głównym (przez wyszukanie po nazwie lub opisie) a inne nie. Chociaż już dawno były zindeksowane. Macie podobne problemy?


RE: Problemy techniczne iStockphoto - isia123 - 2015-10-08

Ja mam np. taki: sprzedałam 3 prace, a jak chcę sprawdzić które, to widzę tylko jedną.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - januszt25 - 2015-10-08

Rozwiązałem problem, otóż wyszukiwarka nie szuka po tytule i opisie pliku. Szuka tylko po słowach kluczowych, wczoraj zmieniłem i dziś już się pojawiły we właściwym miejscuSmile


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Arek - 2015-11-17

Mnie przestały się pojawiać miniatury pokazujące na profilu zdjęcia które się ostatnio sprzedały.