Stock Board - forum fotografii stockowej
Problemy techniczne iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Problemy techniczne iStockphoto (/watek-problemy-techniczne-istockphoto.html)



RE: Problemy techniczne iStockphoto - blas - 2012-10-24

wystarczyło na te zoomowane foty wrzucić znaczki is i by było po problemie.
To chyba jedyne sensowne wytłumaczenie czemu zdjęli zooma, ale z PRowego pktu widzenia powinni informować co było przyczyną.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - rachwal - 2012-10-24

Przecież tam były znaki wodne...


RE: Problemy techniczne iStockphoto - canion - 2012-10-24

plug składał z wielu powiekszeń całą fote w dużej rozdziałce bez znaków


RE: Problemy techniczne iStockphoto - rachwal - 2012-10-24

Wiem jak działał, sam go na SB pokazałem.
Jak dla mnie tam były znaki wodne.
http://imm.io/J0sN


RE: Problemy techniczne iStockphoto - canion - 2012-10-26

niestety był soft "sprytny inaczej" który dawał rozdziałkę bez znaków. Nasi wschodni koledzy wielokrotnie dyskutowali o tym z rezydentem IS na ich forum prosząc o interwencję


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Gubcio - 2012-11-02

Dzisiaj podobno zostały naprawione statystyki o czym zostało donośnie odtrąbione, choć jak pokazuje rzeczywistość średnio im to wyszło, co nie dziwi.
Ale zauważyłem „nową świecką tradycję” na IS’się, a mianowicie po tygodniach prac naprawiają nieudolnie jakąś funkcjonalność (którą wcześniej popsuli) i przy okazji psują coś innego.
Dzisiaj na ten przykład zniknęło z wyszukiwarki część moich najlepiej sprzedających się prac, co ciekawe wszystkie były jeszcze wczoraj na pierwszych stronach w BM w swoich kategoriach i miały regularne DL’e. Zdjęcie widoczne są w moim portfolio ale w wyszukiwarce nie ma ich zupełnie bez znaczenia czy sortuję po BM czy Downloads, czy Contributor. Trochę to frustrujące, bo z dnia na dzień sprzedaż spadła o 75% … A jak to u was wygląda, bo na forum IS jest już kilka osób z podobnym problemem.

Pozsdrawiam



RE: Problemy techniczne iStockphoto - BLADE - 2012-11-03

też mam podobnie, część zdjęć z pierwszych pozycji zniknęło albo są tak daleko że nie mogę znaleźć.



RE: Problemy techniczne iStockphoto - fotek - 2012-11-03

Od jakiegoś czasu nie śledzę pozycji najlepsych zdjęc, natomiast nowoprzyjęte zdjęcia najpierw pojawiły sie w PF, potem znikneły. Wczoraj znowu pojawiły sie w PF a dzisiaj znowu ich nie ma. Podobnie zachowuje sie licznik DL pod zdjęciami - jakby sie kilka dni cofnął w czasie.

Mam wrażenie, ze maja problemy z częścia danych odpowiedzialnych za statystyki i odtwarzają z backupu


RE: Problemy techniczne iStockphoto - BLADE - 2012-11-06

u mnie to co się za szybko pobiera z nowości usuwa się z wyszukiwarki...
miałem np:
2 oglądnięcia, 2 pobrania i już nie ma zdjęcia
1 oglądnięcie, 1 pobranie i nie ma zdjęcia
straszny ten BM teraz jest





RE: Problemy techniczne iStockphoto - Gubcio - 2012-11-06

(2012-11-06, 01:45:57)BLADE napisał(a): u mnie to co się za szybko pobiera z nowości usuwa się z wyszukiwarki...
miałem np:
2 oglądnięcia, 2 pobrania i już nie ma zdjęcia
1 oglądnięcie, 1 pobranie i nie ma zdjęcia
straszny ten BM teraz jest

To chyba nie BM, ale jakieś błędy w skryptach indeksujących , na forum IS'a jest zgłoszony problem z indeksowaniem podobno problem miał być rozwiązany wczoraj z możliwością zakończenia prac dzisiaj, ale jakoś im to wyszło inaczej - choć teoretycznie mają jeszcze dzisiajeszy dzień.
Moje zdjęcia w wyszukiwarce raz są dostępne a za kilka godzin znikają zupełnie. Zdjęcia w BM skaczą, raz są na 1 miejscu na pierwszej stronie a po chwili lądują na 30 stronie. Wczoraj były wszystkie nowo-zaakceptowane zdjęcia, dzisiaj sprawdzam nowych zdjęć nie ma a ostatnim nowym zdjęciem jest to sprzed kilku dni. Pisał wcześniej o tym fotek.