Stock Board - forum fotografii stockowej
Problemy techniczne iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Problemy techniczne iStockphoto (/watek-problemy-techniczne-istockphoto.html)



RE: Problemy techniczne iStockphoto - rachwal - 2012-09-27

Cytat:According to the post the "display issues" concerning balances and view counts will be fixed in October.

Doklikałem, że te $$$ nie wiadomo skąd (brak na liście, ale są w szczegółach pliku) to sprzedaże przez ten ich nowy system za gotówkę...


RE: Problemy techniczne iStockphoto - claraveritas - 2012-09-27

miło słyszeć bo mi zaksiegowali +6,5$ i kompletnie nie mogłem sobie tego wytłumaczyć skąd sie to wzieło skoro dl-i jest tyle co było wcześniej, nie zmienia to faktu że mają totalny chaos;-(


RE: Problemy techniczne iStockphoto - aniaz - 2012-09-27

No niestety nie ma podglądu na bieżąco całej sprzedaży w 'my uploads'. Pytanie jeszcze czy to tylko kwestia brakujących statystyk czy mają też takie kupna zdjęć, że nie pokazuje nam ani wzrostu zarobków ani DL-i.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Nightman - 2012-10-12

iS chwali się, że udało mu się przywrócić możliwość dodawania do lightbox'ów a nad zoom'owaniem zdjęć usilnie pracują i już są tuż, tuż, tuż aby odnieść sukces. Wytłumaczyli też nasze mniejsze zarobki tegoroczny wrzesień miał mniej dni roboczych niż inne "wrześnie" Icon_wink A co z innymi miesiącami?
Co do edytoriali to będą przeglądać portfolia i wywalać te, które ich zdaniem mają zbyt okazałe znaki logo, zapewne odbije się to na i tak długim czasie akceptacji zdjęć...

Morał:
Znaczy się "lepiej" już było a teraz mamy kryzys bo nawet "wrześnie" są krótsze.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - MaxyM - 2012-10-16

Chciałem sprawdzić w jakich okolicznościach przyrody przybyło mi $12 i wszedłem w statystki.
1) Mam pokazane zielone wykresy sprzedaży PP w październiku (bez zmiany licznika w $)
2) Mam naliczone 6 ostatnich dni września w PP...
Rebus czas zacząć...


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Nightman - 2012-10-18

Hmm... mi w podobnych okolicznościach przybyło 5$.
1) zielone wykresy z PP za wrzesień jeszcze nie podliczane
a) MaxyM dobrze Cię rozumie, masz już jakieś naliczenia za PP za wrzesień???
2) sierpień z PP już dawno podliczony





RE: Problemy techniczne iStockphoto - MaxyM - 2012-10-18

Na to wyglądało ale dziś wszystko wróciło do normy, tylko w rankingu pokazało mi się 16%, może wyrównali mi jakieś prowizje - cholera wie.
Dziś kolejna zagadka, oprócz zidentyfikowanych dolarów, przybyło $4.xx i nie wiem skąd.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Nightman - 2012-10-18

A nie jest tak, że te % nabywa się z nowym rokiem gdy w poprzednim osiągniemy określony pułap?
Sprzedaże najprędzej widać nie na paskach a w Last DL i tam sprawdzaj.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - aniaz - 2012-10-18

(2012-10-18, 07:20:03)Nightman napisał(a): A nie jest tak, że te % nabywa się z nowym rokiem gdy w poprzednim osiągniemy określony pułap?

Zmieniły się zasady naliczania prowizji jeśli ktoś przekroczył następny pułap.
"If you reach a new target during the remainder of 2012 you will immediately move up to a higher royalty rate, otherwise your current rate will remain in effect until the end of the year."

Była z tego powodu wrzawa na forum, że nie naliczali od razu po przekroczeniu tych progów (miałam ten sam problem), mają też podobno wyrównać kwoty jeśli ktoś dawno przekroczył a naliczało po mniejszej prowizji zamiast po tej właściwej. Jak będzie to się okaże.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - fotek - 2012-10-18

(2012-10-18, 07:08:28)MaxyM napisał(a): Dziś kolejna zagadka, oprócz zidentyfikowanych dolarów, przybyło $4.xx i nie wiem skąd.

Przeciez trąbimy o tym już jakiś czas... patrz choćby pare postów wyżej rachwal i aniaz - to sa sprzedażę (prawdopodobnie) bezpośrednio za gotówkę a nie za kupione wcześniej kredyty