Stock Board - forum fotografii stockowej
Problemy techniczne iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Problemy techniczne iStockphoto (/watek-problemy-techniczne-istockphoto.html)



RE: Problemy techniczne iStockphoto - Gubcio - 2012-09-24

(2012-09-24, 14:23:42)blas napisał(a): Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie brak zooma na fotach i brak opcji dodania do LB, to jak sabotaż.

Ja to raczej nie przepuszczam że to jakiś sabotaż, ale szczyt niekompetencji, niestety odbija się to realnie na naszych finansach. Nie jest to duży problem jeśli ktoś jest na kilku stock'ach, lub traktuje stocki amatorsko, ale jeśli ktoś jest EX'em i utrzymuje się ze sprzedaży to problemy robią się poważne. Ja w dłuższej perspektywie nie wyobrażam sobie pozostania jako EX na stock'u który traktuje swoich współpracowników jak wyrobników, którzy powinni siedzieć cicho i z uśmiechem przyjmować wszelkie ich wynaturzenia.
W chwili gdy decydowałem się na wyłączność bycie EX'em było swego rodzaju nobilitacją i niosło za sobą konkretne profity, teraz pozostały tylko profity procentowe, a będąc EX'em coraz częściej mam poczucie bycia frajerem. Teraz IS ma EX'ów głęboko w nosie to nie jest współpraca, bo współpracownicy się nawzajem szanują a tu tego nie widzę.



RE: Problemy techniczne iStockphoto - arfo - 2012-09-24

i dlatego miesiąc temu pożegnałem się z Ex-em na iST


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Wuja - 2012-09-24

znowu będzie fala nowych zdjęć na ss...


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Nightman - 2012-09-24

i fala odrzutów...

Nie twierdzę, że Kolega Arfo robi złe zdjęcia (skoro ma je na iS to muszą być jakościowo b. dobre) wiem, że gdybym dziś miał od nowa zapakować wszystkie swoje zdjęcia na Shutterstock czy inne stocki to sporo by odrzucili. Dziś stocki borykają się z nadmiarem towaru i mocno kapryszą odrzucając zdjęcia z byle powodu a zwłaszcza za similary. Myślę, że po części ten nadmiar jest przyczyną coraz to mniejszej sprzedaży zdjęć, chodzi mi o to, że moje portfolio na Shutterstock podwoiło objętość ale nie idzie za tym podwojenie sprzedaży. Liczące się stocki dobijają do 20mln zdjęć a za rok będzie tego 30-40mln więc aby zdjęcia się sprzedawały muszą być "perełkami" lub wyrobić sobie pozycję a na to trzeba troszkę szczęścia i czasu. Ex-y z iS ten czas stracili i moim zdaniem już go nie nadrobią, co nie oznacza, że rezygnacja z Ex-a to obecnie najrozsądniejsze wyjście.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - rachwal - 2012-09-25

Te $$$ nie wiadomo skąd, to DL'e, nie widać ich na liście ale są w detalach pliku...


RE: Problemy techniczne iStockphoto - fotek - 2012-09-25

(2012-09-24, 15:38:53)Wuja napisał(a): fotek zostajesz na IS?
Póki co tak... ale obserwuje jak u Arfo przebiega proces rezygnacji z EX-a Smile




RE: Problemy techniczne iStockphoto - rachwal - 2012-09-25

(2012-09-21, 14:05:08)fotek napisał(a): To tez nie do końca tak... podlinkowanych zdjęc nie widac od razu, ale pojawiają sie po jakimś czasie. Jest to wiec problem IS a nie DeepMeta

"Wystarczy" drugi raz zedytować zdjęcie i zmienione podpisy się pojawiają. Zepsuli kesz...


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Gubcio - 2012-09-25

Dzisiaj mamy nowe (a jakby znane) atrakcje, co odświeżenie nowa suma na koncie. Statystyki powariowały, a zooma nie ma .. co czeka nas w przyszłości .... może zaczną znikać nasze prace .... trochę to wszystko przypomina badziewny kryminał, tylko brak zaskakujących zwrotów akcji. Ale IS się rozwija i myślę że jeszcze nas zaskoczy swoją indolencją


RE: Problemy techniczne iStockphoto - rachwal - 2012-09-25

Nie narzekaj Gubcio, tylko bierz się do roboty bo spa się kończy...

Cytat:Income from spa and wellness images has a seriously unhealthy profit margin right now.

http://arcurs.com/2012/09/what-sells-in-microstock-anno-2012/


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Gubcio - 2012-09-25

(2012-09-25, 14:20:15)rachwal napisał(a): Nie narzekaj Gubcio, tylko bierz się do roboty bo spa się kończy...

http://arcurs.com/2012/09/what-sells-in-microstock-anno-2012/

No cóż pracuje cały czas nie koniecznie na stock'u, a to czy coś się kończy czy nie to chyba nikt nie wie może dla Yuri'ego SPA się kończy, a może to taki trik biznesowy, faktem jest że nowe zdjecia SPA Yuri'ego nie idą tak jak by chciał ale czy są wyjątkowe? 80% moich nowych zdjęć to nie Spa, ale to szczegół.
Co do narzekania to chyba tkwisz w błędnym przekonaniu że z założenia narzekanie jest złe, a to nieprawda. Są dwa czynniki które popychają cywilizację do przodu, lenistwo i niezadowolenie(narzekanie). Gdyby nie to że człowiek jest ze swej natury leniwy i chce sobie ułatwić coś co potrafi ale jest to dla niego zbyt ciężkie lub absorbujace to byśmy cały czas biegali po lasach z kawałkiem patyka lub kamieniami. Oczywiście jak człowiekowi się czegoś nie chce to narzeka a jak narzeka to próbuje to zmienić. Oczywiście nie ma nic gorszego niż narzekania bez działania, ale to chyba musisz założyć inne forum dla takich osób bo tu raczej ludzie próbują coś zmienić. A że przy okazji wyleją trochę żalów, to chyba dobrze bo inaczej było by tu cicho i spokojnie jak w domu spokojnej starości i forum by powoli traciło rację bytu.

Pozdrawiam.