Stock Board - forum fotografii stockowej
Problemy techniczne iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Problemy techniczne iStockphoto (/watek-problemy-techniczne-istockphoto.html)



RE: Problemy techniczne iStockphoto - kaczor58 - 2012-09-21

(2012-09-21, 14:05:08)fotek napisał(a): Jest to wiec problem IS a nie DeepMeta

Tak też odpisał przedstawiciel DeepMety ( vide kilka postów wyżej)
(Dzięki Fotku za info, iż po jakimś czasie podlinkowanie się uaktywnia)
w


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Gubcio - 2012-09-24

Nie wiem jak u was ale u mnie po ostatnim upgrade'dzie w ostatnim tygodniu odnotowałem spadek sprzedaży o około 30-40%. Przejrzałem forum na IS'sie i faktycznie jest niezłe bagno, ludzie piszą o spadkach rzędu 60%, brak niektórych funkcjonalności odstrasza kupujących, a support odpisuje że wiedzą o problemach i że pracują na tym. Gdzieś się przebija info że może to zrobią ale dopiero w październiku. Generalnie admini koncentrują się na błahostkach nie odpowiadając na najważniejsze pytania. Więc różowo nie jest przede wszystkim dla osób żyjących ze stoku i mają jednocześnie umowę na wyłączność.
Moim skromnym zdaniem jeśli problemy nie zostaną usunięte w najbliższym tygodniu to szans na jakikolwiek wzrost w październiku nie ma, duże agencje nie będą kupowały kota w worku, więc ci którzy kupują abonamenty kupią je w innej agencji, a po usunięciu problemu mogą wrócić na IS'a ale po jakimś czasie.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - BLADE - 2012-09-24

no, u mnie sprzedaż jest taka sama jak w wakacje, a wrzesień zawsze był o wiele lepszy,
Sam bym nie kupował niektórych zdjęć bez funkcji powiększania więc się nie dziwie że inni mogli zacząć kupować gdzie indziej.
Liczyłem że po tym roku wejdę na 40% prowizji, ale chyba nic z tego nie będzie...
Dodaje zdjęcia a sprzedaż ciągle ta sama, to niezgodne z moimi przewidywaniami Icon_sad




RE: Problemy techniczne iStockphoto - Gubcio - 2012-09-24


Mam dokładnie takie same odczucie. Przez ostatni rok podwoiłem ilość zdjęć a sprzedaż nie poszła do góry wcale. Liczyłem na końcówkę roku ale raczej nie zapowiada się ona optymistycznie. A brak możliwości zoom'owania to szczyt indolencji, ciekawe na co oni liczą, że ktoś uwierzy im na słowo, że zdjęcie jest ładne?? Ciągłe skakanie statystyk raz jest więcej raz mniej. Nie mam żadnej kontroli nad swoją sprzedażą, ilość DL się nie zgadza, pojawiają się pieniądze nie wiadomo skąd, licznik RC jest zupełnie pozbawiony podstaw, z teraz wręcz niedostępny. Nie wiem kto tym teraz zarządza ale to szczyt niekompetencji.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - aniaz - 2012-09-24

(2012-09-24, 12:56:31)Gubcio napisał(a): licznik RC jest zupełnie pozbawiony podstaw, z teraz wręcz niedostępny. Nie wiem kto tym teraz zarządza ale to szczyt niekompetencji.

Ostatnio ściągnęłam sobie aplikację, która jest dostępna tylko na androidzie, ale dość przydatna teraz - liczy ile w danym dniu przybyło RC. Oczywiście liczy też pozostałe informacje, są statystyki itp.
Tak tylko wspominam, nie wiem czy ktoś z Was korzysta Icon_wink

http://www.istockphoto.com/forum_messages.php?threadid=80029&page=1


RE: Problemy techniczne iStockphoto - rachwal - 2012-09-24

Korzysta, fajne statystyki ma (trochę ciężko się do nich dokopać)...


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Gubcio - 2012-09-24



Dzięki... mam telefon z androidem więc przetestuję
Pozd.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - blas - 2012-09-24

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie brak zooma na fotach i brak opcji dodania do LB, to jak sabotaż.
Wręcz trudno mi uwierzyć, że brak tych funkcji to przypadek. Nie rozumiem, jak mógłbym przez przypadek w nowej wersji mojej aplikacji usunąć podstawowe funkcje prowadzące do sprzedaży.

Wyobrażacie sobie, że codziennie w warzywniaku wybieracie macając 4 ładne pomidory. I pewnego dnia okazuje się, że te pomidory możecie obejrzeć przez zamgloną szybę z 4 metrów!
A obok jest drugi warzywniak bez szyby...

Można sobie jeszcze dośpiewać kawałek teorii, że np warzywniak bez szyby zawsze miał dużo droższe warzywa, ale z ładną metką ze znanych plantacji. A że nowy warzywniak psuł rynek tanimi pomidorami, to został kupiony przez właściciela droższego warzywniaka. I ten właściciel ma problem bo ludzie nadal kupują w tym tańszym(co prawda teraz jego), a on bardzo lubił sprzedawać pomidory z dużą przebitką(bardziej się opłaca), no więc teraz kombinuje, jak skłonić ludzi do zakupów w jego droższym sklepiku...

Icon_wink


RE: Problemy techniczne iStockphoto - fotek - 2012-09-24

Gorzej gdy zacznie kupowac na innym targu Smile


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Wuja - 2012-09-24

to już nie tylko stocki ale i warzywniaki się kończą... fotek zostajesz na IS?