Stock Board - forum fotografii stockowej
Problemy techniczne iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Problemy techniczne iStockphoto (/watek-problemy-techniczne-istockphoto.html)



RE: Problemy techniczne iStockphoto - max - 2012-03-25

Ja cicho liczylem, ze to teraz wprowadza ta druga dystrybucje, ale nie ma. Chyba troche szybciej sie otwiera, czy tylko mi sie zdaje?



RE: Problemy techniczne iStockphoto - fotek - 2012-03-25

(2012-03-25, 02:39:10)max napisał(a): Ja cicho liczylem, ze to teraz wprowadza ta druga dystrybucje, ale nie ma. Chyba troche szybciej sie otwiera, czy tylko mi sie zdaje?

Co to za druga dystrybucja, bo chyba mi umkneło?

PS. też mam wrażenie, że chodzi to sprawniej. Może przenosili wszystko na jakies nowe, mocniejsze maszyny?




RE: Problemy techniczne iStockphoto - max - 2012-03-25

Nic Ci nie umknelo Fotek. Zadnej oficjalnej informacji na ten temat nie bylo. Nie chce za wiele spekulowac. Przypuszczam tylko, ze cos takiego jest w planie. Wzmianki na ten temat pojawily sie w 3 roznych publikowanych od zeszlego roku wypowiedziach, a takze w naszej ostatniej umowie z iS.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Gubcio - 2012-03-28

Po sobotniej przerwie technicznej na IS zatrzymało się indeksowanie nowych plików. Generalnie wszystko co wrzucone jest po sobocie nie wchodzi do wyszukiwarki ... przynajmniej kategorie w których pracuję ... totalny zjazd... po prostu ręce opadają ... Nie wiem jak u was czy wrzucaliście coś od soboty wieczór? Czy wasze zdjęcia się indexują??

Pozd.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - fotek - 2012-03-28

Tak, wrzucam sukcesywnie i pojawiaja sie po 2 dniach od przyjecia


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Gubcio - 2012-03-28

(2012-03-28, 14:28:59)fotek napisał(a): Tak, wrzucam sukcesywnie i pojawiaja sie po 2 dniach od przyjecia

Ok rozumiem że wrzucałeś coś w sobotę wieczorem , niedzielę lub poniedziałek i zdjęcia są w wyszukiwarce?? Ja sprawdzałem po słowach kluczowych "Massage", "Manicure", "Pedicure", "Spa" i niestety nic od soboty nie przybyło ... co więcej jak wejdzie się w ostatnio dodane zdjęcia tam również są zdjęcia do Soboty włącznie, a z tego co pamiętam zdjęcia pojawiają się tam od razu. Wystarczy odświerzyć teraz i np. za godzine i nic nie przybędzie ..... tak przynajmniej było od rana do tej pory.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - fotek - 2012-03-28

Ostatnio dodane, to od kilku miesięcy odświeżąją sie co jakies kilka dni (nie wiem dokładnie).
Natomiast sprawdziłem dwa zdjęcia wrzucone 24 i 25 maja, przyjete 2-3 dni póxniej - pojawiły sie w moim PF i sa wyszukiwane po słowach kluczowych (przeszukuję swoje PF, bo przeszukwać całośc mi sie nie chce)


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Gubcio - 2012-03-28



Ok .. dzięki za weryfikację .. znaczy że im się wali ale może nie będzie źle.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - kivoart - 2012-04-25

Ostatnie zdjęcia jakie są widoczne w PF to te przyjęte 15-04-2012, a dorzucam codziennie po kilkanaście. Od 16-04 przyjęli 120 zdjęć i do dziś są nie widoczne w moim PF. Jestem rozczarowany coraz bardziej IS i mimo dość dobrej sprzedaży i stałego dochodu zastanawiam się nad przejściem do innej agencji. Nie rozumiem tej postawy ze strony IS i szczerze mówiąc nawet nie chce mi się tego ogarniać, nie wiem jak tak duży i prestiżowy swego czasu bank zdjęć może doprowadzać do takiej sytuacji. Czy to brak szacunku dla fotografa czy tylko błąd techniczny....ja to odbieram jako brak szacunku, zniechęca mnie to coraz częściej. Sprawdzając "Latest Uploads" jest to samo, widoczne są tam tylko zdjęcia z 15-04.
(2012-03-28, 14:20:31)Gubcio napisał(a): Po sobotniej przerwie technicznej na IS zatrzymało się indeksowanie nowych plików. Generalnie wszystko co wrzucone jest po sobocie nie wchodzi do wyszukiwarki ... przynajmniej kategorie w których pracuję ... totalny zjazd... po prostu ręce opadają ... Nie wiem jak u was czy wrzucaliście coś od soboty wieczór? Czy wasze zdjęcia się indexują??

Pozd.

ostatnie indeksowane zdjęcia 15-04, po tej dacie czarna dziura.



RE: Problemy techniczne iStockphoto - fotek - 2012-04-25

Mam kilka zdjęc wrzuconych 15-go, a przyjęte 2-3 dni później. Jedno znich, które czekało na przyjęcie trochę dłużej, pojawia sie i znika w moim PF