Stock Board - forum fotografii stockowej
Problemy techniczne iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Problemy techniczne iStockphoto (/watek-problemy-techniczne-istockphoto.html)



RE: Problemy techniczne iStockphoto - maccio - 2019-03-30

Sprawa załatwiona dzięki FotkowiSmile


RE: Problemy techniczne iStockphoto - isia123 - 2019-04-10

(2019-03-28, 18:57:24)maccio napisał(a): Hej,
ma ktoś z Was przedostatnią wersję DeepMeta i może udostępnić do pobrania? Wczoraj zainstalowałem najnowszą - i jest dramat ze słowami kluczowymi, także ją odradzam...

dziś zrobiłam aktualizację do najnowszej wersji i u mnie chodzi normalnie, także NIE odradzam... Icon_wink


RE: Problemy techniczne iStockphoto - alicjane - 2019-04-12

(2019-03-29, 15:32:23)maccio napisał(a): No właśnie nie mogę nigdzie znaleźć poprzedniej wersji - są jakieś sporo starsze. Słowa kluczowe wyświetlają się w 2 kolumnach, część na zielono, część wymaga zawężenia znaczenia - tak jak poprzednio, ale jak się kliknie na to zawężenie, to nie znika ono ani z tych do poprawienia, ani nie pojawia się na zielono, więc ręcznie trzeba dopasować - a to jest zawracanie głowy/strata czasu za tą kasę...

Ściagnęłam tą najnowszą wersję i wybór słów kluczowych działa jak należy, interface zmienili na bardziej czytelny ale trzeba się od nowa przyzwyczajać, po za tym u mnie jakieś problemy przy kopiowaniu słów kluczowych z pliku do pliku występują. Z przydatnych rzeczy można cofać przy słowach kluczowych jak się nieumyślnie usunie jakieś słowo.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - richart - 2019-08-05

Wrzucam fotki na istocka przez ESP, a  nie Deepmetę. Mają załączone słowa kluczowe i opis. Ale iStockphoto ESP ich nie widz. Macie podobnie?


RE: Problemy techniczne iStockphoto - pawel11_13 - 2019-10-03

Ma ktoś może taką sytuację, że wrzucając zdjęcia przez DeepMeta zostają one zaakceptowane, ale niektóre nie pojawiają się w portfolio? Z reguły wszystkie z danej paczki mają status w DeepMeta jako Submitted albo Waiting, mimo, że na ESP są jako zaakceptowane..


RE: Problemy techniczne iStockphoto - padmak - 2019-10-03

Ja miałem tak kilka razy, że zaakceptowane fotki pokazywały się u mnie na portfolio nie w jednym czasie. Tak jakby potrzebowały różną długość czasu na opublikowanie.

Sprawdź też, czy czasem już zaakceptowane zdjęcie, na którym mogą być osoby, nie ma sugestii aby zaznaczyć:
Number of People
Person Composition(s)


RE: Problemy techniczne iStockphoto - maccio - 2019-10-30

Zmieniło się u Was coś w działaniu DM? Używam starszej wersji, w której od wczoraj w kolumnie "Please refine", pojawiają się słowa, które wcześniej można było doprecyzować (np. water, sunset, ocean, nature) - bez możliwości "uściślenia", czyli przerzucenia do Valid Keywords. Można je tylko usunąć.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - richart - 2019-10-30

Maciek, ja wrzucam fotografie przez ESP. Przestałem korzystać z DM i nie żałuję.


RE: Problemy techniczne iStockphoto - maccio - 2019-10-30

Dzięki, chyba czas spróbowaćSmile


RE: Problemy techniczne iStockphoto - Pedros - 2019-11-01

Zacząłem wrzucać zdjęcia na Istock, czy to tylko moje pierwsze wrażenie, że sposób opisu zdjęć jest jakiś taki beznadziejny? Słowa kluczowe mam dodane w Bridge - oczywiście przechodzą w Shutterstock i AdobeStock - tymczasem w iStockphoto duża ich część jest odrzucona i zmieniona na jakieś dziwne jak dla mnie konstrukcje. Czy czegoś się muszę tu jeszcze nauczyć - jest jakiś sposób na przemycenie "normalnych" słów?