Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8
Witam
Przywiał mnie tu komunikat od Shutterstock "We are waiting for your tax forms."
Przeczytałam cały wątek no i mam pytanko.
Wiadomo wszyscy święci nie są i napewno jest pare osób, które podatku od stocków nie płaciły, ja dorabiałam sobie jako bezrobotna, a że bez pracy to z fiskusem się nie rozliczałam. Na początku tego roku założyłam firmę i teraz ktoś kto już praktykuje rozliczanie sie za stocki mając firmę, może mi doradzi jak to się robi. Jak wynika z artykułu wklejonego przez Piotra, rozliczamy się na koniec roku, czyli w księdze przychodów i rozchodów nic się nie wpisuje?
No i jeszcze jedno, skoro rejestrowałam sie na Shutterstock jako osoba prywatna, firmę mam od niedawna to te dokumenty podatkowe na Shutterstock wypełniam jako osoba prywatna czy fitma, a jeśli jako firma to załatwianie TIN?
A skoro, cytuje z ww artukułu "przychód uzyskany ze sprzedaży zdjęć będzie przychodem z praw majątkowych – nie występuje konieczność prowadzenia działalności gospodarczej" czy opłaca się bawić w TIN-y? czy nie mozna po prostu zarobić jako osoba prywatna, mająca jednak działalność gospodarczą?

Joanna
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - przez rocher - 2009-07-30, 02:21:26
Formularz W-7 - przez Monia - 2009-05-27, 21:49:05
Zeznanie podatkowe - przez biever - 2010-03-22, 23:16:06
Tax center znowu?! - przez Claudia - 2012-03-20, 12:07:00

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dokument potwierdzający przelewy z Shutterstock Interior 0 3 686 2015-06-18, 14:06:33
Ostatni post: Interior

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości