Tani rzeźnik ostrości macro - czy taki twór w ogóle istnieje ?
#6
poczytam o tym tamronie

qbexus;
mam złe doświadczenia z m42 - miałem sporo szkieł m42, kilka mam nadal, miałem i mieszek i pierścienie, makro jak wyszło było rewelacyjne ... ale tylko wtedy jak wyszło, a to nie zdarzało się często
niestety przez tą ciemną matówkę nic nie widać, miałem już nawet zamówić matówkę Andy'ego (swego czasu reklamował je na CB), ale w końcu odpuściłem, ze względu na mały komfort pracy z tym całym ustrojstwem (po dokręceniu ruskiego mieszka robiło się z tego wcale nie lekkie i oczywiście super wyważone działo samobieżne)

mój największy problem polega na tym że fotografia nigdy nie była moim pierwszym hobby, więc i doświadczenie w pracy z różnymi szkłami mam nikłe (zwłaszcza tymi nowoczesnymi) i nie mam znajomych w zasięgu ręki od których coś można by pożyczyć i samemu przetestować, nie mogę sobie wyobrazić jak pracuje się z ogniskową rzędu 90mm, na cropie to już prawie 150, boję się że braknie mi pokoju Icon_cheesygrin

dlatego też muszę artykułować moje potrzeby dosyć łopatologicznie, czyli np. nie potrzebuję takiego obiektywu macro żeby fotografować robaki a potem liczyć im neurony na siatkówce Icon_mrgreen, ale żeby strzelić kroplę wody bez konieczności kadrowania

np. jak to, zrobione heliosem, ale oczywiście wykadrowane w PS:
[Obrazek: 15bd5f27032c38femed.jpg]

pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Tani rzeźnik ostrości macro - czy taki twór w ogóle istnieje ? - przez Tomek De - 2007-11-14, 16:51:49

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ma ktoś taki obiektyw? spyman 3 4 152 2017-01-17, 14:38:11
Ostatni post: maccio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości