Mistyczne Światło / Mystic Light - zdjęcia kulinarne
#42
Ja jestem na bieżąco w tym temacieSmile Odblaski te są nie do przyjęcia - za dużo się dzieje poza kontrolą, klient nie przyjąłby takiego zdjęcia, gdyby np to było dla celów reklamowych. Wczoraj przez wiele godzin usiłowałam sfotografować plastikowy, przeźroczysty kubek. Zajęło mi to chyba 8 godzin - skończyłam o 3 w nocy. Prawie się popłakałam w międzyczasie, aż w końcu mi się udało - perfekcyjnie sfotografowany plastikowy kubekIcon_cheesygrin Przez to dziś czuje się jak weteran. Wprawdzie to było na białym tle i bez żadnych odblasków - tu jest inaczej. Ale chodzi mi o to, że jak się popróbuje różne ustawienia światła to powinno się udać. Też rzuciło mi się w oczy nierówne oświetlenie - niekonsekwentne, które gdzieś błądzi. Każde pomieszczenie jest inne i w każdym się co innego odbija. I też każdy ma różny sprzęt oświetleniowy, różne modyfikatory światła, więc nie ma na takie zdjęcia jednej recepty. Tylko metodą prób i błędów. Nie chcę się wymądrzać. Poszłam spać o 4.30 po wysłaniu zdjęć do grafika. A dziś dostaje wieść, że może by tak z jakimś płynem ten kubek. Wrrrr.... Smile Powodzenia Icon_wink) ps. Ponoć kiedyś jeden z dużych marketów zamówił sesję do gazetki i fotograf miał sfotografować też jakiś odbijający przedmiot. Gazetka wyszła drukiem i na pierwszej stronie na zdjęciu w tym przedmiocie odbijał się facet trzymający styropianSmile) to przy tym wszystkie inne odbicia da się wybaczyć. Pozdrawiam i dobrej nocy wszystkimSmile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Mistyczne Światło / Mystic Light - zdjęcia kulinarne - przez Claudia - 2013-01-30, 01:15:16
RE: Mistyczne Światło / Mystic Light - zdjęcia kulinarne - przez Taki Szlachcic - 2013-02-18, 13:32:45
RE: Mistyczne Światło / Mystic Light - zdjęcia kulinarne - przez Taki Szlachcic - 2013-02-19, 09:40:48
RE: Mistyczne Światło / Mystic Light - zdjęcia kulinarne - przez Taki Szlachcic - 2013-02-19, 11:28:02

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Extra światło w zdjęciach sportowych elbek 7 6 549 2016-05-09, 13:12:14
Ostatni post: bluefilter

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości