Początkujący stocker bez DG i zatrudnienia a podatki i przede wszystkim ZUS
#5
Witaj kolego,
poczytaj w dziale rozliczenia podatkowe, kiedyś sama tonęłam w tym wątku, ale tam i tak nie znajdziesz satysfakcjonującej odpowiedzi Icon_cheesygrin, nawet co księgowy to inna interpretacja. W internecie znajdziesz informacje o tym jak rozliczyć sprzedaż zdjęć w internecie i są dwie metody w zależności od ilości transakcji, albo Działalność Gospodarcza albo na zasadzie praw majątkowych, tylko że po pierwsze to my nie sprzedajemy zdjęć tylko licencje i moim zdaniem jak najbardziej można to rozliczać na zasadzie praw majątkowych, gdzie przysługuje 50% kosztów uzyskania przychodu do kwoty bodajże ok 85 000 zł. bo w tamtym roku podnieśli coś z ok. 40 000. Mylne interpretacje i odpowiedzi prawników oraz urzędników skarbowych w internecie wynikają moim zdaniem ze źle postawionego pytania "jak rozliczyć sprzedaż zdjęć" a powinno być jak rozliczyć sprzedaż licencji na wykorzystanie zdjęć. Będąc prawnikiem i laikiem w branży stockowej tak postawione pytanie zrozumiałabym jako sprzedaż papierowych odbitek przez internet, a tu już Działalność Gospodarcza wchodzi w grę. To jest chyba najbardziej fachowy i wiarygodny artykuł jaki znalazłam w internecie, który zgadza się również z moją interpretacją.
https://www.podatki.biz/artykuly/rozlicz..._18896.htm Jako DG trzeba zaliczyć stocki mając Działalność Gospodarczą w zakresie fotografii, czyli np. fotograf ślubny, czy mający zakład fotograficzny i mający DG musi już rozliczyć stocki w DG, ale fryzjer wrzucający fotki po pracy może rozliczyć ten dochód jako prawa majątkowe.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Początkujący stocker bez DG i zatrudnienia a podatki i przede wszystkim ZUS - przez alicjane - 2019-10-09, 11:43:51

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podatki za zdjęcia na stockach a życie na Cyprze Vienewi 1 4 148 2010-06-17, 21:06:58
Ostatni post: edi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości