Jak prawidłowo podświetliś stół bezcieniowy?
#11
(2013-03-29, 18:17:20)Claudia napisał(a): Ja mam stół. Kupiłam używany jakieś 3 lata temu. Od tamtej pory bez niego nie mogę się obejść. Dla mnie ma same plusy. Z tyłu daję lampę z dużym softoxem do gory nogami tak, że oświetla mi tylną ścianę i od spodu, a centralnie z przodu pod stołem mam drugą lampę. Oświetlenie mam równe i idealne. Przedmioty wyglądają super. Ale też zależy jaki przedmiot. Teraz fotografowałam plastikowe talerze. Tak oświetlone zwyczajnie same były prześwietlone i trzeba było kombinować. Nie wydaje mi się, żeby te malutkie żarówki błyskowe były w stanie oświetlić równo stół, ja używam normalnych lamp studyjnych.


Na tym zdjęciu właśnie widać że przedmiot jest przepalony i całkowicie w tym miejscu zniknął. Nie jest to dobry efekt. I ktoś tu już wspomniał o zaświetleniu - no to jest problem stołu bezcieniowego, dlatego czasem używam dodatkowej płyty, która mi ogranicza światło.

Fakt jest trochę prześwietlony ale ja taki efekt lubię Smile
Specjalnie z tylu-boku w kontrze jest ostrzejsze światło. Nie lubię równo oświetlonych produktów...
Claudia prześlij proszę jakieś swoje zdjęcie - chciałem zobaczyć jakie jest to równe i idealne oświetlenie (może zmienię swoje ustawienia Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak prawidłowo podświetliś stół bezcieniowy? - przez Pawel_W - 2013-04-03, 10:22:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości