Przywitaj się na forum!
(2022-06-10, 19:30:38)fizyczek napisał(a): Cześć wszystkim,

podobnie jak kolega @bajcy podchodzę do tematu, aby fotki nie leżały bez sensu na kompie.
Może ktoś tutaj z obecnych ma podobną sytuację i będzie mógł odpisać. Z tego co do tej pory obejrzałem i wyczytałem w blogach to znajdywałem osoby, które rozliczały się jako osoba fizyczna.

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą nie związaną z fotografią i jestem płatnikiem VAT.
Chciałem na stockach (najpierw Adobe Stock pewnie) zarejestrować się jako osoba fizyczna, liczyć, że sporadycznie coś może zarobię i rozliczać się  PIT-36 lub PIT-37, wykazać w zeznaniu rocznym jako przychód z praw autorskich i innych praw.
Czy ktoś ma podobnie i wie czy trzeba w takim przypadku rozliczyć VAT? W jaki sposób go rozliczyć?

sprzedaż poza unię nie podlega VAT
______________
:twisted:
Odpowiedz
(2022-06-11, 11:59:11)GregorK napisał(a): sprzedaż poza unię nie podlega VAT

Nie trzeba tego w żaden sposób wykazać w rozliczeniach? Jakiś VAT 0%?
Odpowiedz
(2022-06-15, 14:11:54)fizyczek napisał(a): Nie trzeba tego w żaden sposób wykazać w rozliczeniach? Jakiś VAT 0%?

Oczywiście, że wykazujesz.  Na fakturze pozycja VAT np. , a w deklaracji VAT 7 w rubryce sprzedaż poza UE.
______________
:twisted:
Odpowiedz
Cześć jestem tu nowy dlatego przepraszam jeśli będę pisał jakieś herezje. Mam pewien problem przy opisywaniu wektorów. Swoje wektory opisuje w Adobe Bridge. Zarówno Shutterstock jak i Adobe Stock nie zaciąga mi metadanych Czy ktoś spotkał się z podobnym problemy? albo ma jakiś pomysł jak to rozwiązać? 

Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam wszystkich forumowiczów
Na imię mam Krzysztof,tak jakoś na początku pandemi trafiłem na artykuł chyba  dobrze pamiętam Ariene o Alamy,i spróbowałem ,i tak trafiłem na stock-board,przeglądam artykuły już tak od dwóch lat i dojrzałem aby dolączyć.
Pozdrawiam wszystkich
Odpowiedz
(2023-02-12, 22:21:44)krzjag napisał(a): Witam wszystkich forumowiczów
Na imię mam Krzysztof,tak jakoś na początku pandemi trafiłem na artykuł chyba  dobrze pamiętam Ariene o Alamy,i spróbowałem ,i tak trafiłem na stock-board,przeglądam artykuły już tak od dwóch lat i dojrzałem aby dolączyć.
Pozdrawiam wszystkich

Witaj w gronie tych, którzy jeszcze chcą walczyć z wiatrakami. Icon_wink
Pozdrawiam
rlat              

Odpowiedz
Cześć zaczynam dopiero zabawę ze stockami - przez parę lat nazbierało się trochę TB Rawów. Mam od razu pytanie i prośbę o ewentualne podlinkowanie tematu. Czy tę samą fotkę mogę wstawić np. na shutterstocki i adobe stock?
Wiem, że powinienem dobrze poszukać na tym forum za co się zresztą zabieram ale może ktoś coś Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
(2023-03-24, 14:44:34)Andy_X napisał(a): Cześć zaczynam dopiero zabawę ze stockami - przez parę lat nazbierało się trochę TB Rawów. Mam od razu pytanie i prośbę o ewentualne podlinkowanie tematu. Czy tę samą fotkę mogę wstawić np. na shutterstocki i adobe stock?
Wiem, że powinienem dobrze poszukać na tym forum za co się zresztą zabieram ale może ktoś coś Smile

Pozdrawiam

możesz
______________
:twisted:
Odpowiedz
(2023-03-24, 15:49:21)GregorK napisał(a): możesz

Dzięki

(2023-03-24, 15:49:21)GregorK napisał(a): możesz

Dzięki
Odpowiedz
Icon_razz 
Jestem Marek i serdecznie witam tu wszystkich. Jest mi niezmiernie miło gościć tutaj
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości