Rozliczenia podatkowe - stocki
A co takiego jest z CSP?
Dash domyślam się, że masz tam niezły $, ale jak ktoś jest kilka poziomów niżej z foto, to tam takie nędzne ochłapy są, że się chyba nawet US nie pochyli Icon_wink
Odpowiedz
Było już kiedyś na forum.
CSP działa na podobnych zasadach jak w Polsce działalność gospodarcza i gość ma obowiązek wysyłać informacje podatkowe do urzędów skarbowych.
Jak ktoś kombinuje na podatkach to może się zdziwić Icon_wink
Odpowiedz
Nie, nie mam zadnych kokosow z CSP. Zapewne nawet za pare dolarow by sie czepneli. Jesli jeszcze US sie nie zglosil do Ciebie to pewnie wkrotce to zrobi Smile Mi juz sprawdzali w zeszlym roku 2013 rok, a w zeszlym miesiacu wezwali do pokazania 2012 i 2014. Dziwne, ale jednak.
Tak jak napisal wyzej RPD. CanStockPhoto to taka dzialalnosc gospodarcza. Tylko nie wiem dlaczego akurat musza to sprawdzac. Rok w rok? Bo zadnego innego stocka nic nie przyszlo nigdy. Moze dlatego ze typ z CanStockPhoto podaje to w dolarach kanadyjskich i nasz US juz wogole glupieje bo nie ma takiego dochodu wykazanego i wzywa do wyjasnien.
Odpowiedz
W wielu tax formach na stokach podaje się NIP, już samo to sugeruje żeby nie kombinować.
Odpowiedz
Pełna kontrola,
przyjdzie taki czas, że na drugim końcu świata kupisz kawę a US tydzień później poprosi Cię o wyjaśnienie skąd miałeś pieniądze na taką wycieczkę
Odpowiedz
US zapyta skąd miałeś rupie nepalskie na kawę, skoro nie wykazałeś przychodu w rupiach!
Odpowiedz
Więcej urzędników poproszę. Mamy ostre niedobory w Polsce Smile

Myślę, że prawidłowe proporcje w społeczeństwie to:
20% politycy
60% urzędnicy
20% pozostali
Odpowiedz
Hej
Ja mam pewną zagwozdkę i chciałem się doradzić forumowiczów.
Obecnie pracuje na etacie oraz dodatkowo 4 lata temu założyłem działalność gospodarczą aby móc rozliczać się z zarobków ze stocków. W poprzednich latach te zarobki były dość przyzwoite (nawet 500$ w 2015 udawało się zarobić na shutterstocku) ale w ciągu ostatniego roku już nie wrzucam tak dużo prac i zarobki znacznie spadły. Same koszty na działalności to ZUS + opłata dla biura rachunkowego (to ponad 400 zł). Teraz ledwie osiągam 100$ na Shutterstock oraz jakieś po 20$ z fotoli, deposit i canonstock. Dlatego zastanawiam się na zlikwidowaniem działalności gospodarczej i rozliczaniu się jak to już w wątku z zostało opisane - mam na myśli interpretację indywidualną z 27 maja 2010 r. Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy nr ITPB1/415-216/10/MR.
Moje wahania dotyczą samej regularności. Zakładając, że wypłacałbym te pieniądze co miesiąc nie wiem czy nie zostało by tu uznane przez urząd skarbowy za zorganizowane działanie podlegające działalności gospodarczej. Zarobione kwoty nie byłyby duże ale czy to już nie regularność działania? Myślę, iż można by to było wypłacać i przelewać na konto w nieregularnych odstępach czasu aby to nie było działanie zorganizowane i aby uniknąć "nieporozumień" z urzędem skarbowym. Co mi doradzacie i jak to wygląda u was? Nie chcę w tej sytuacji dopłacać do działalności ale też nie chcę aby US się nie przyczepił.

Mam jeszcze jedno pytanie: Jeśli ktoś z was rozlicza się według interpretacji ITPB1/415-216/10/MR i płaci co miesięczne zaliczki na podatek to w jaki sposób kalkuluje ich wysokość.
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Odpowiedz
Pracuję na etacie a ze stocków rozliczam się jako artysta (50%) kosztów.
Zaliczek żadnych nie płacę.
podatek rozliczam w rocznym PIT i w zależności co wyjdzie dopłacam albo mam zwrot.
Pieniądze ze stocków wypłacam regularnie co miesiąc i nie miałem z tego powodu do tej pory żadnych zapytań ze strony US.
Odpowiedz
(2017-11-08, 00:35:10)rpd napisał(a): Pracuję na etacie a ze stocków rozliczam się jako artysta (50%) kosztów.
Zaliczek żadnych nie płacę.
podatek rozliczam w rocznym PIT i w zależności co wyjdzie dopłacam albo mam zwrot.
Pieniądze ze stocków wypłacam regularnie co miesiąc i nie miałem z tego powodu do tej pory żadnych zapytań ze strony US.

Dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie, które już tutaj przewija się już wątku, a mianowicie czy składasz PIT-ZG w momencie rozliczenia PI-36?
Z góry dzięki za odpowiedź
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozliczenie podatkowe (bez DG, bez etatu) Interior 14 7 931 2015-06-09, 11:25:37
Ostatni post: Interior

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości