Otwarte kształty
#1
Witajcie.
Chciałem to pytanie zadać Edgarowi na PW, ale tu przynajmniej inni się czegoś może dowiedzą.

Jak wygląda sprawa z otwartymi kształtami na iStock'u? Oczywiście wiem że trzeba pozamykać wszystko, ale załóżmy że chcę swojej postaci zrobić uśmiech i bardzo mi pasuje zrobić go 5 punktowym stroke'em(obiekt bez wypełnienia). Wtedy będzie to zwykły łuk zakończony dwoma punktami.
Przechodzi takie coś czy może zamienia się tego stroke'a na obiekt jakoś w illusratorze? (w Inkscape jest opcja "stroke to object" czy jakoś tak).

Poza tym to bawię się w między czasie trialem Illustratora i powiem szczerze że ten program mnie wciąga coraz bardziej Smile
Odpowiedz
#2
trzeba zamienić na obiekt zamkniety:

W menu górnym.
Object > Path > Outline StrokeŁączenie podwójnego posta
NAprawde wciąga - ja przez wiele lat pracowałem w Corelu i Freehandzie.

Praktycznie rok temu, kiedy zacząłem uploadować na stocki, przerzuciłem się na AI.
Corela używam jedynie do otwierania wektórów które dostaję do pracy od klientów i do przepisywania ich do postaci strawnej dla illustratora.
Odpowiedz
#3
(2008-07-30, 15:57:28)Edgar napisał(a): trzeba zamienić na obiekt zamkniety:

W menu górnym.
Object > Path > Outline StrokeŁączenie podwójnego posta
NAprawde wciąga - ja przez wiele lat pracowałem w Corelu i Freehandzie.

Praktycznie rok temu, kiedy zacząłem uploadować na stocki, przerzuciłem się na AI.
Corela używam jedynie do otwierania wektórów które dostaję do pracy od klientów i do przepisywania ich do postaci strawnej dla illustratora.

tylko że w takim przypadku zmienia się efekt. Czy można w jakiś inny sposób to obejść. Jeśli mam narysowany uśmiech i zamknę ścieżki to dwa jego końce się łączą i zmienia się całkowicie rysunek. Ten sam problem miałam w ornamentach. Siedziałam nad pracą cały dzień a oni mi odrzucili z powodu niezamkniętych ścieżek a ja nie chciałam miejscami psuć efektu i chciałam żeby niektóre "esy floresy" nie były zamknięte.
Odpowiedz
#4
Sprawa jest dosyć prosta i nie..
Nie wiem jak w corelu ale kształt który masz linią (z za-implikowanym brushem) zmieniasz na obiekt. (chyba rozszerz kształt) już dawno nie używałem corela

W illustratorze to jest opcja expand lub expand appirance oczywiście trzeba uważać na różnego rodzaju efekty i łaczenie obiektów jak np za jednym zamachem chce się to zrobić i często powstają obiekty które widać na podglądzie szkieletowym, do stoków trzeba to wysprzątać.

Pomaga paleta pathfinder (illustrator) i pędzel wektorowy

Ogólnie linie obrys zamiena się na obiekt

Najlepiej zostawić oryginał z liniami a zapisać plik pod nową nazwą i potrenować.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kształty w Photoshopie a prawo autorskie Ariene 16 16 257 2012-01-18, 23:06:06
Ostatni post: Studioflara

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości