Praca licencjacka - o microstockach i fotografii komercyjnej
#1
Witajcie,
nie wiem jak bardzo głupim pomysłem było podjęcie się napisania pracy licencjackiej na temat branży microstock, jednakże to zrobiłem i powoli zamierzam dopiąć swego.
Od ładnych 5 lat zajmuję się zawodowo grafiką i obycie ze stockami od strony konsumenta czyt. regularne oddawanie pieniędzy w ramach abonamentu nie jest mi obce. Owy fakt jakoś mnie zainspirował do tego, aby napisać pracę licencjacką o tym, jak to wygląda z drugiej strony. A nuż widelec kiedyś sam coś zdziałam, zuploaduje kromkę chleba isolated on white background i będzie fajnie. Tak myślałem jeszcze jakiś czas temu. Potem się naczytałem forum. Icon_rolleyes

W każdym razie temat pozostał i nadal chcę o tym pisać. O prace naukowe ciężko w tym temacie, więc muszę opierać się głównie na artykułach i wywiadach. Znacie jakieś książki opisujące początki branży, ciekawe wywiady?
Coś na zasadzie książki Paula Frosh The Image Factory, wywiadów Yuriego Arcursa i reszty śmietanki towarzyskiej i w zasadzie wszystkiego co haczy o temat fotografii komercyjnej.

Byłbym bardzo wdzięczny. Po obronie chętnie podzielę się wynikami Icon_cheesygrin
Odpowiedz
#2
Przyznam, że nigdy nie szukałem pozycji książkowej w tej tematyce - a jedynie wiedzę czerpałem z filmów na YouTube - w większości angielskojęzycznych. Zdarzyły się też artykuły on-line. Na koniec oczywiście dochodzi wymiana na tym forum.
Jednak największe doświadczenie zdobyłem "na własnej skórze" poprzez wysyłanie zdjęć na Stoki Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciężka praca popłaca pershing 12 10 305 2008-10-09, 21:54:15
Ostatni post: robgr85

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości