Ekskluzywnie na iStockphoto
#71
kurde - a ja się biję z myślami Smile mam 69 % z IS , a złoto przewiduję na wrzesień, cholera no... i co robic?
Odpowiedz
#72
Edgar napisał(a):kurde - a ja się biję z myślami Smile mam 69 % z IS , a złoto przewiduję na wrzesień, cholera no... i co robic?

możesz spróbować, z tego co pamiętam to okres wypowiedzenia 'wyłączności' na IS to coś koło 90dni.

Pozdr.
Odpowiedz
#73
No tak ale wcześniej musiałbym zlikwidować portfolio na innych stockach, ciekawe jak długo to trwa na poszczególnych.
1) NA Shutterstock mogę chyba ręcznie wykasować każdą grafikę - zostawiając konto
2) na Dreamstime - też - kiedyś przeprowadziłem akcję czyszczenia - skaowałem 6 pod rząd - nie było problemu
3) Na Sxc - chyba też nie ma problemu - mogę zkasować fotki nie kasująć konta
4) nie wiem jak na 123RF
5) Fotolia bez problemu
6) Albumo raczej też (tam mam mało)
7) Crestock - nie wiem
Odpowiedz
#74
robgr85 napisał(a):możesz spróbować, z tego co pamiętam to okres wypowiedzenia 'wyłączności' na IS to coś koło 90dni.

Chyba 30 dni. po 90 dniach możesz po wczesniejszym wypowiedzeniu ponownie wrócić na ex.

Moja angielszczyzna jest słaba, wiec może ktos mógłby przetłumaczyc dokładnie ten fragment:

In Summary
The Contract requires full exclusivity:

* Full artist exclusivity means no images may be sold on other Royalty-Free sites or businesses with the exception of Getty Images. Individual image exclusivity is not enough.

The Contract does not require exclusivity for:
* Rights-Managed images with other organizations
* Personal portfolio sites
* Work for hire/editorial work contracts
* Prints for sale
* Prints, t-shirts and the like produced on art-only sites such as cafepress.com

The Contract specifically does allow:
* Exclusivity to artists if images previously licensed to any other RF agency have been sold outright.
* iStockphoto to use images in promotional and advertising materials.
* Cancellation with 30 days notice.
* Restart after cancellation with 90 days notice.

The Contract specifically does not allow:
* Images for sale on artist's own site (including collections, CD-ROMs, etc).
* Artist to give away images for free, either from their own, or any other site.
* Rejected images to be sold elsewhere


Odpowiedz
#75
no fakt. 30 dni. Coś mi się pomyliło Icon_neutral
Odpowiedz
#76
Wreszcie przydała się polska wersja IS:

Reasumując:
Umowa wymaga całkowitej wyłączności:

* całkowita wyłączność współpracy z danym autorem oznacza, że nie może on sprzedawać zdjęć w innych serwisach wolnych od opłat, z wyjątkiem serwisu Getty Images. Wyłączność na pojedyncze zdjęcia to za mało.


Umowa nie wymaga całkowitej wyłączności na:

* zdjęcia objęte licencją z prawem wyłączności przysługującym innym organizacjom
* własne strony portfolio
* umowy pracy na zlecenie lub prace redakcyjne
* odbitki na sprzedaż
* odbitki, koszulki i inne materiały oferowane w serwisach takich jak cafepress.com


Umowa dopuszcza w szczególności:

* Współpracę na wyłączność z autorem, jeśli jego zdjęcia objęte wcześniej licencją przysługującą innej agencji wolnej od opłat autorskich zostały całkowicie wyprzedane.
* Wykorzystanie zdjęć przez serwis iStockphoto w materiałach promocyjnych i reklamowych.
* Odstąpienie od umowy z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.
* Ponowne zawarcie umowy po odstąpieniu z zachowaniem 90-dniowego okresu powiadomienia.


Umowa nie dopuszcza w szczególności:

* Wystawiania zdjęć na sprzedaż we własnej witrynie WWW autora (dotyczy to również albumów, płyt CD-ROM itp.).
* Rozpowszechniania przez artystę nieodpłatnie obrazów zamieszczonych na własnej lub innej witrynie WWW.
* Sprzedawania odrzuconych obrazów gdzie indziej.


Aby się zakwalifikować, powinieneś mieć 250 pobrań oraz wskaźnik zatwierdzeń w wysokości co najmniej 50%. Zostaniesz poinformowany (na swojej stronie z profilem), gdy się zakwalifikujesz.
Odpowiedz
#77
Edgar napisał(a):6) Albumo raczej też (tam mam mało)

Gdzieś tam głęboko w warunkach współpracy piszą, że wysyłając zgadzasz się na to, by zdjęcia pozostały 400 dni po ewentualnej likwidacji konta.
Na szczęście można kasować jedno dziennie, więc jak masz niewiele, to codziennie się loguj i usuwaj Smile
Odpowiedz
#78
Edgar napisał(a):Wreszcie przydała się polska wersja IS:

Hy, hy... nawet nie przyszło mi do głowy przełaczyć sie na jezyk polski. A to przecież takie oczywiste

Tak jeszcze w tej kwestii:
* umowy pracy na zlecenie lub prace redakcyjne

Jeżeli wiec - gdybym był exclusive - jakas firma chciałaby mi zlecic wykonanie zdjec do katalogu odzieży, to iStockphoto nie ma nic przeciwko - dobrze mi sie wydaje?
Odpowiedz
#79
Cytat:Jeżeli wiec - gdybym był exclusive - jakas firma chciałaby mi zlecic wykonanie zdjec do katalogu odzieży, to iStockphoto nie ma nic przeciwko - dobrze mi sie wydaje?

dokładnie tak jest napisane w regulaminie, nie wiem po co to pytanie Icon_razz
Odpowiedz
#80
tak dobrze ci sie wydaje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości