Ekskluzywnie na iStockphoto
#61
czy będąc fotografem wyłącznościowym istockphoto:

- można wystawiać te same fotki co na iStockphoto na portalach typu digart.pl, onephoto.net, plfoto.com ?
- można umieszczać inne fotki niż na iStockphoto na innych stockach np. Shutterstock ?

za odp. dzięki
Odpowiedz
#62
BLADE napisał(a):czy będąc fotografem wyłącznościowym istockphoto:

- można wystawiać te same fotki co na iStockphoto na portalach typu digart.pl, onephoto.net, plfoto.com ?
- można umieszczać inne fotki niż na iStockphoto na innych stockach np. Shutterstock ?

za odp. dzięki

z tego co sobie przypominam to będąc fotografem na wyłączność IS nie można sprzedawać fotek w innych serwisach. Mogę się mylić. Wyłączność na IS to nie to samo co zamieszczanie w innym serwisie danej fotki jako 'Exclusive'.

Jeśli jestem w błędzie to poprawcie.

Nie mam pojęcia jak sparawa wygląda w przypadku plfoto onephoto digart itp....
Odpowiedz
#63
BLADE napisał(a):czy będąc fotografem wyłącznościowym istockphoto:

- można wystawiać te same fotki co na iStockphoto na portalach typu digart.pl, onephoto.net, plfoto.com ?
Oczywiście, że TAK o ile nie sprzdajemy w tych lub podobnych galeriach swoich zdjęć

BLADE napisał(a):- można umieszczać inne fotki niż na iStockphoto na innych stockach np. Shutterstock ?

Oczywiście, że NIE
Odpowiedz
#64
victoo napisał(a):czy będąc fotografem wyłącznościowym istockphoto:

- można wystawiać te same fotki co na iStockphoto na portalach typu digart.pl, onephoto.net, plfoto.com ?

Obawiam się że nie, - ludzie przecież to wszystko tam pisze czarno na białym,
- nigdzie nie wolno sprzedawać, ani rozdawać za free ( w tym także odrzuconych)
- tylko wolno pokazywać na prywatnej stronie bez możliwości sprzedaży (a nie na galeriach publicznych z których można pobrać zdjęcia bez znaku wodnego)

A w samym temacie to musze przyznać że wiele postów tutaj pokrywa się z moimi przemyśleniami. Jesli struktura waszych przychodów przy podobnym portfolio to przynajmniej 70% z IS to przejście na EX może przynieśc dodatkowy zysk. W innym wypadku szkoda się ograniczać. U mnie struktura wynosi 50% IS 25% Dreamstime i 25% SS. Poza tym kwestia dywersyfikacji ryzyka. Jesli amerykańce wysadzili WTC wraz z ludźmi bo przynosił straty to i stocka zamkną bez mrugnięcia okiem ... tak jak było z istockpro i innymi... po prostu biznes jest biznes. Nie bez kozery Getty go kontroluje.
Odpowiedz
#65
lukaszfus napisał(a):Obawiam się że nie, - ludzie przecież to wszystko tam pisze czarno na białym,
- nigdzie nie wolno sprzedawać, ani rozdawać za free ( w tym także odrzuconych)
- tylko wolno pokazywać na prywatnej stronie bez możliwości sprzedaży (a nie na galeriach publicznych z których można pobrać zdjęcia bez znaku wodnego)
Tak, ale do zdjec zamieszczanych na takich publicznych galeriach zachowujesz wszystkie prawa, wiec jesli ktos pobierze sobie takie zdjecie i go uzyje to jest to kradziez i lamanie praw.

Moim skromnym zdaniem takie galerie zaliczaja sie do 'private portfolio sites'.

Z innej beczki, chyba jeszcze nikt o tym nie wspomnial:
juz niebawem (przed latem 2008) iStockphoto bedzie zaopatrywal exclusivow w 200 darmowych wizytowek rocznie. Kazda wizytowka bedzie miala moc 10 kredytow Icon_wink tzn. osoba, ktora otrzyma taka wizytowke bedzie miala 10 darmowych kredytow na istocku.
Odpowiedz
#66
wizytówki były, ale bez kredytów - pakiet 500 wizytówek kosztuje w druku ofsetowym 30 zł...

co do galerii publicznych (moim skromnym zdaniem public gallery sites) i własnych stron www to temat nie do końca jasny. oczywiście jest kradzieżą pobranie zdjęcia i użycie z jakiejkolwiek strony, ale iStockphoto nie umieszcza zdjęć bez znaku wodnego - wiadomo okazja czyni złodzieja - weźmy lidera naszego krajowego abu - on też ma na swojej stronie zdjęcia ze znakiem wodnym, więc wrzucanie ich w rozdzielczości 600 px bez zabezpieczeń na www to trochę jak wystawianie tyłka na klapsa Icon_wink
Odpowiedz
#67
Nie wiem jak to jest z publicznymi galeriami internetowymi, ale jak sobie kiedyś zrobiłem prywatną galerię (ze zdjęciami bez znaku wodnego, głównie stockowych, ale w max. rozdzielczości 600px) i link do niej podałem w profilu na IS to jakoś dziwnie drastycznie spadła mi sprzedaż...
Po około miesiącu zorientowałem się o co może chodzić i galerię usunąłem. Efekt? DeeLe wróciły do normy.
Odpowiedz
#68
czyli nie mogę na istocku sprzedawać części zdjęć na wyłączność a części normalnie, jak już sprzedaje tam zdjęcia na wyłączność to muszą to być wszystkie zdjęcia, które tam wysyłam ? A na jakich stockach mogę tak zrobić, że część zdjęć daję na wyłączność a cześć nie?
Odpowiedz
#69
1. wszystkie zdjecia muszą być na wyłączność i Ty także Smile
2. najlepiej na Dreamstime i Fotolii.
Odpowiedz
#70
jgxp napisał(a):czyli nie mogę na istocku sprzedawać części zdjęć na wyłączność a części normalnie, jak już sprzedaje tam zdjęcia na wyłączność to muszą to być wszystkie zdjęcia, które tam wysyłam ?

Cytat:1. wszystkie zdjecia muszą być na wyłączność i Ty także

dokładnie! Dlatego nie potrafię zrozumieć fotografów, którzy są tam na wyłączność.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości