Prowizje dla dostawców
#1
Przeczuwając nadchodzącą inflację mam pytanie do kolegów, którzy siedzą w branży od bardzo dawna, czy stocki kiedykolwiek podnosiły prowizje dla dostawców (kwoty za sprzedaż w abonamencie lub za kredyty), czy podwyższane były ceny dla klientów? Czy tej branży inflacja nie dotyczy i żyjąc w kochanej Polsce zaczniemy realnie zarabiać coraz mniej? Smile
Odpowiedz
#2
(2019-09-13, 00:18:10)simpson33 napisał(a): Przeczuwając nadchodzącą inflację mam pytanie do kolegów, którzy siedzą w branży od bardzo dawna, czy stocki kiedykolwiek podnosiły prowizje dla dostawców (kwoty za sprzedaż w abonamencie lub za kredyty), czy podwyższane były ceny dla klientów? Czy tej branży inflacja nie dotyczy i żyjąc w kochanej Polsce zaczniemy realnie zarabiać coraz mniej? Smile

Zupełnie niedawno Adobe podniosło honoraria dla twórców. To w złotówkach i tu możesz mówić o inflacji na PLN.
Starsi "stockersi" mają konta w $, tu możemy mówić o inflacji tylko w wymiarze amerykańskim Icon_cheesygrin 
Natomiast trudno mi się doszukać związku w tym co piszesz, że realnie zaczniemy zarabiać coraz mniej??????
Żyjąc w kochanej Polsce zarabiasz na wszystkich pozostałych stockach w dolarach?!?!
Czy chcesz powiązać kurs dolara z inflacją w Polsce????
Należy się spodziewać raczej obniżek honorariów dla twórców. Towaru (zdjęć, wektorów, filmów) przyrasta codziennie na stockowym rynku w setkach tysięcy. Prawo popytu i podaży działać powinno na każdym rynku.
Istock zdaje się daje dobry przykład płacąc ułamkami centów ......
Odpowiedz
#3
Alamy, 500px i chyba jeszcze jakiś stock obniżyli prowizję dla dostawców. Alamy z 50% do 40% albo i 30% (jeśli w sprzedaży uczestniczył pośrednik), także to się zdarza od czasu do czasu, ale nie ma to nic wspólnego z inflacją, tylko z chęcią przeżycia lub/i chciwością zarządu danego banku. Na Schutterze też były kiedyś eLe za $28 i "sody wielkie jak kłody", a teraz jakieś żarty się pojawiają w tych rubrykach. Elements hojnie zaczął, ale już wymyślili procentowe sztuczki, by dostawcy mniej zarabiali. O Istocku nie wspomnę, bo szkoda na niego naszego czasuIcon_wink
Odpowiedz
#4
(2019-09-13, 01:32:18)StaryNovy napisał(a): Zupełnie niedawno Adobe podniosło honoraria dla twórców. To w złotówkach i tu możesz mówić o inflacji na PLN.
Starsi "stockersi" mają konta w $, tu możemy mówić o inflacji tylko w wymiarze amerykańskim Icon_cheesygrin 
Natomiast trudno mi się doszukać związku w tym co piszesz, że realnie zaczniemy zarabiać coraz mniej??????
Żyjąc w kochanej Polsce zarabiasz na wszystkich pozostałych stockach w dolarach?!?!
Czy chcesz powiązać kurs dolara z inflacją w Polsce????
Należy się spodziewać raczej obniżek honorariów dla twórców. Towaru (zdjęć, wektorów, filmów) przyrasta codziennie na stockowym rynku w setkach tysięcy. Prawo popytu i podaży działać powinno na każdym rynku.
Istock zdaje się daje dobry przykład płacąc ułamkami centów ......

Odnośnie Adobe to część dostawców z Polski zarabia w euro, a część (nowsze konta) zarabia w złotówkach. Adobe po przejęciu Fotolii, podnosząc wartość kredytu z 3 zł do 4 zł wyrównało szanse. Wcale tego nie musieli robić ale, "mieli gest". Powiązań z inflacją ciężko się doszukiwać, raczej z tego co słyszałem sytuacja była zgłaszana przez użytkowników.

Na reszcie stocków zarabiam w dolarach, które po przewalutowaniu na PLN niedługo starczą na mniej bochenków chleba, stąd zarabianie "coraz mniej". Nie rozumiem Twojego oburzenia.

Ciężko za sytuację winić stocki i żądać żeby patrzyli na inflację w Polsce i dawali nam podwyżki. Ale zastanawiało mnie czy ich inflacja nie dotyczy? W USA jej nie mają? Tak jak mówisz sytuację cenową reguluje popyt/podaż i wcale nie muszą podnosić nam stawek. Ale zastanawiałem się zwyczajnie czy to już kiedyś robili i czy jest na to szansa.

Wniosek jest zawsze taki sam. Zamiast siedzieć na forum, lepiej brać sie do roboty Smile
Odpowiedz
#5
(2019-09-13, 08:54:42)simpson33 napisał(a): Na reszcie stocków zarabiam w dolarach, które po przewalutowaniu na PLN niedługo starczą na mniej bochenków chleba, stąd zarabianie "coraz mniej". Nie rozumiem Twojego oburzenia.
Sorry, ale Ty chyba nie wiesz o czym piszesz. Wyjaśnij może co ma wspólnego inflacja w Polsce z dolarem?
Odpowiedz
#6
(2019-09-13, 09:24:12)55marek55 napisał(a): Sorry, ale Ty chyba nie wiesz o czym piszesz. Wyjaśnij może co ma wspólnego inflacja w Polsce z dolarem?

Powiedzmy, że zarabiasz przez najbliższe 10 lat po 1000$ miesięcznie. Jak dużo za to kupisz w sklepie dzisiaj a jak dużo za 10 lat. Wpływ może mieć oczywiście jeszcze kurs dolara, ale zakładam że on oscyluje pomiędzy 3-4 zł, a płaca minimalna jednak non stop rośnie, ZUS płacisz coraz większy, a w sklepach wszystko drożeje.
Odpowiedz
#7
No tak, rzeczywiście nie wiesz o czym piszesz.
Odpowiedz
#8
(2019-09-13, 12:56:35)55marek55 napisał(a): No tak, rzeczywiście nie wiesz o czym piszesz.

Z chęcią się dowiem co masz na myśli. Nie każdy jest ekonomistą.
Odpowiedz
#9
Ja też nie jestem ekonomistą ale to chyba oczywiste, że jak inflacja będzie rosła to i cena dolara też.
Odpowiedz
#10
Chyba, że inflacja będzie w hameryce... Icon_wink
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak podwyższyć prowizję i nie dać się wykorzystywać stockom? Utiwamoj 55 25 686 2011-06-07, 14:24:27
Ostatni post: rachwal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości