Jestem świeżak i proszę o uwagi
#11
(2019-07-20, 10:56:14)richart napisał(a): Na Fotolii ( można jeszcze na nią wejść ) można znaleźć zestaw najlepiej sprzedających się zdjęć i wektorów: z dziś, z tygodnia, miesiąca itd. Nie jestem jednak pewny czy są to prawdziwe dane ale popatrzeć można....

Dzięki za podpowiedź, pozdrawiam wszystkich
Odpowiedz
#12
jestem na stockach rok i dwa miesiące czyli początkujący jestem. Zauważyłem, że jest jedna reguła, nie ma czegoś co się nie sprzeda ale dowiadujesz się dopiero jak ktoś to kupi
sprzedały mi się beczki w lesie, traktor na polu, stare orczyki, zepsuta szyna kolejowa, wiązka czosnku, kłos zboża, francuska flaga, prycze w schronisku, para siedząca za nieprzezroczystą szybą, żaba w lodzie, zwyczajny zielony letni las bez odrobiny innego koloru, robotnicy naprawiający dach w kościele, słaby krajobraz z wiatrakami
są zdjęcia które się podobają ale nikt nie kupuje i zdjęcia banalne które są komuś do czegoś potrzebne
Dla ułatwienia sobie sprawy wrzucam zdjęcia do https://www.eyeem.com tam opisywać można ale nie ma konieczności a słowa kluczowe dopisuje inteligencja maszyny, trzeba podać miejsce focenia
Część zdjęć u mnie ok 1/3 ląduje u partnerów czyli Getty, (może ktoś jeszcze), ciekawa jest sprzedaż, wysyłają na paypal pojedyczne sprzedaże nawet za euro
traktuję EE jako selektora podpowiadającego co komu podsyłać w jakiej licencji
co do Shutera potwierdzam, że liczy się częstotliwość wrzucania fotek, im częściej jest rewizja tym częściej są zakupy, przestoje nie są wskazane. Warto na Shutterstock mieć zdjęcia opisane jako dziennikarskie ale nie wysyłać do rewizji niech czekają aż się bieżąca rewizja skończy wtedy zmienić co trzeba (np. usunąć dziennikarstwo) i wysłać do rewizji
udanych łowów
Odpowiedz
#13
Może coś więcej o eyeem.com? bo rozumiem że wrzucam zdjęcia, nic nie muszę opisywać poza miejscem i kasa sama leci? Piniondzory wpadają na PayPala i tylko siedzisz i liczysz..? Taka wizja mi się objawiła po lekturze ww. posta Smile
Cytat z ww.:
"Warto na Shutterstock mieć zdjęcia opisane jako dziennikarskie ale nie wysyłać do rewizji niech czekają aż się bieżąca rewizja skończy wtedy zmienić co trzeba (np. usunąć dziennikarstwo) i wysłać do rewizji " - możesz ten modus operandi przybliżyć, bo nie ogarniam o co Koledze chodzi Smile Jak mam coś edytorial np jakieś logo, to wiadomo, że nie przejdzie jako nie-edytorial o ile w ogóle przejdzie Smile
Odpowiedz
#14
Faktycznie, zdjęcia masz piękne, ale one będą się rzadziej sprzedawały, bo są mniej komercyjne.

Ze swojego doświadczenia polecam przedmioty/jedzenie/zwierzęta/ludzi na białym tle.
Do tego porób trochę zdjęć pod konkretne święta. Konkurencja jest ogromna, ale i tak to się dobrze sprzedaje.
Poza tym trzy tematyki szczególnie polecam: weselne, kosmetyczne i oczywiście zdrowe jedzenie. Budowlanka też ma u mnie dobre wzięcie.
Druga sprawa to czas, niektóre pliki zaczynają się sprzedawać dopiero po kilku miesiącach. Dlatego nie ma sensu codziennie sprawdzać, tylko tworzyć nowe i dodawać, by chociaż mieć te 100-200 Smile.
Odpowiedz
#15
hej 
czy jest ktoś tutaj kto sprzedaje swoje zdjęcia na Eyeem.com? 
Jak to jest z tymi zdjęciami wybranymi do partnera?  
Ze stu zdjęć w tej apce 6 zostało wybranych do partnera, gdzie później można znaleźć swoje zdjęcia? i jak je gdzieś znaleźć?
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Borzywoj] czy jestem gotowy już na inne stocki? borzywoj 14 11 592 2012-05-25, 12:17:59
Ostatni post: ambrozinio
  [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi kaczor58 427 171 448 2010-12-13, 23:43:10
Ostatni post: hoomar
  [arturm] Uwagi i rady do zdjęcia arturm 18 14 213 2010-06-22, 10:26:36
Ostatni post: arturm
  [Sknera] Uwagi i rady Sknera 9 8 037 2010-05-20, 19:45:14
Ostatni post: Edgar
  [goobie] wreszcie zaczynam - proszę o uwagi goobie 13 12 805 2009-10-05, 08:53:05
Ostatni post: fotoaloja

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości