Fotolia i synchro z Adobe Stock
#1
Ktoś to zrobił i może dać znać jak idzie wysyłanie z apki Adobe na PC i czy lepiej pracować po staremu do ostatniej chwili, czy już teraz przejść zmianę?


info w panelu fotolii:
Fotolia contributor platform is merging with Adobe Stock.
Key features on Fotolia will be limited after 5 February, 2019. Sync your account now.
Continue to license your new content to Adobe customers, plus be eligible for a free Adobe Portfolio.
Work faster with Adobe's latest productivity tools like auto-keywording and upload directly from Adobe's desktop apps.
Odpowiedz
#2
Wysyłam czasem przez Adobe Stock  z komputera i jest ok. Jako odbiorca firmowy zdjęć z Fotolii dostałem info, że Fotolia zniknie całkowicie 5 listopada 2019 ( nie wiem czy to nie jest błąd ) i proponują nam przeniesienie subskrypcji do Adobe i jej podwojenie.
Odpowiedz
#3
Zsynchronizowałem konta jakiś czas temu, czasem wysyłam zdjęcia przez stronę FT, czasem Adobe, a mimo to, mi też pojawił się komunikat, by zsynchronizować konta... To jest jakaś aplikacja do wysyłania zdjęć - w stylu deepmeta?
Odpowiedz
#4
Ok, dzięki za info, czyli po syncho mogę robić po nowemu albo po staremu. Napisali że apka jest, jeszcze nie sprawdzałem.

EDIT:
może chodzi o apkę Portfolio?
"Nowość Dodaj zdjęcia do kolekcji i opublikuj je w usłudze Adobe Portfolio."

BTW: ma ktoś dokładne dane Adobe Stock żeby na nich fakturę wystawiać, adres, NIP itp? Kiedyś szukałem i nie znalazłem.
Odpowiedz
#5
Ja przed chwilą kliknąłem - dla sprawdzenia co się stanie - w synchronizuj konta ( a zsynchronizowałem je już chyba z pół roku temu ) i znalazłem się w adobe stock - tam gdzie już byłem. Nie było żadnego komunikatu np.,  że już to zrobiłem, nic, cyk i jestem tam gdzie już byłem. Mam nadzieję, że rozumiecie co piszę?Smile

By the way - co się dzieje z aplikacją na smartfona-  instant -  fotolii - nie mogę się tam zalogować. Czyżby zakończyła żywot wraz z fotolią?
Odpowiedz
#6
Może zakończyła.
Tak jak myślałem można niby wysyłać przez apki CC "Upload your content directly from Photoshop Lightroom Classic CC, Adobe Premiere Pro CC and more"
Tylko pytanie jak? Smile
Odpowiedz
#7
Jesli masz chmure CC i zaintalowana appke na kompie czy laptopie to tam jest opcja Lightroom Publishing Manager z kad mozesz przeslac zdjecia na AS
Odpowiedz
#8
Mnie ciekawi czy zachowają rankingi, na które pracujemy na Fotolii. Na Adobe Stock w ogóle tego nie widać np. przy nazwie użytkownika, ani w panelu dostawcy.
Odpowiedz
#9
Tam wogóle mało rzeczy widać.
Odpowiedz
#10
Ja tam na rankingi nie pracuję tylko na chlebIcon_wink
Co mnie już wkurza po zrobieniu synchro(o czym nikt nie wspomniał), to wchodzę jak zwykle na https://us.fotolia.com/Contributor a na ekranie widzę takie gónwo! https://screenshotscdn.firefoxuserconten...dc5a22.jpg
Czyli mnie rzucili papkę dla klientów? A gdzie mój panel? Wchodzę w "sell" a tam statystyki tygodniowe.
Co gorsza ten link raz jest starą fotolią, a raz AS(może przez DNSy bo teraz już tylko AS).
Żeby tego było mało w tymże panelu pojawiły mi się dwa DLe w odstępie 5min tego samego foto za 84$. Czyli wygląda mi na kolejny fakap.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kod na pakiet Adobe od Adobe Stock antic 76 14 716 2024-03-10, 18:58:29
Ostatni post: krzjag
  Kradzież konta Adobe Stock alicjane 4 961 2023-11-30, 09:48:15
Ostatni post: alicjane
  Format PNG na Adobe Stock guteksk7 0 846 2022-08-15, 16:02:14
Ostatni post: guteksk7
  Adobe Stock - odrzucanie zdjęć i filmów :( jacekjackowski333 5 3 361 2020-06-16, 10:56:38
Ostatni post: StaryNovy
  Zdjęcia typu Editoral na Adobe Stock StaryNovy 5 3 039 2020-02-04, 16:59:57
Ostatni post: StaryNovy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości