catalog_manager - najpopularniejsze zdjęcie
#1
Interesuje mnie jak to możliwe, że w moim catalog_manager na Shutterstock kiedy ustawiam sobie zdjęcia według Most Popular na drugim miejscu mam fotkę (od prawie miesiąca) której nie sprzedałem?
Odpowiedz
#2
W takiej kolejności jak widzisz swoje zdjęcia w Calatog Manager/most popular, pojawiają się na stronie kupującego. Nie przejmuj się, czasem są tam zdjęcia ledwo raz sprzedane. Ach te nasze kochane algorytmySmile
Odpowiedz
#3
Tak dokładnie jak piszesz są tam "... czasem są tam zdjęcia ledwo raz sprzedane ..." Martwi mnie że to zdjęcie na drugiej pozycji nie było ani razu sprzedane Icon_sad To mnie zastanawia jak się znalazło w popularnych ??
Odpowiedz
#4
(2018-10-16, 08:36:09)padmak napisał(a): Tak dokładnie jak piszesz są tam "... czasem są tam zdjęcia ledwo raz sprzedane ..." Martwi mnie że to zdjęcie na drugiej pozycji nie było ani razu sprzedane Icon_sad To mnie zastanawia jak się znalazło w popularnych ??

Mam tak czasami z pojedynczymi zdjęciami z nowej wrzuty... sprzedaży brak, a ląduje na pierwszej stronie mojego PF. Moze to cos w rodzaju wyróżnienia przez reviewerów?
Odpowiedz
#5
fotek - czasami?
U mnie tak jest regularnie - na pierwszej stronie, gdzieś na końcu zawsze ląduje kilka, czasem kilkanaście zdjęć z nowej wrzutki
Odpowiedz
#6
Fajnie, że temat sam wskoczył na forum, bo miałem pytać. Identycznie mam na Adobe, że jakieś zdjęcie zaczyna się "plątać" na początku portfolio. Po kilkakrotnych sprzedażach takich niespodziewanych "gości" zaczynam mieć pewność, że zdjęcie jest "obserwowane" przez kupujących i dlatego wyświetla się w top.
Odpowiedz
#7
@SratyNovy - piszemy tu o zdjęciu (lub zdjęciach) które nikt nie kupił a mimo wszystko pojawiają się w TOP popularnych. Dlaczego?

@fotek - zdjęcie to pojawiło się w moim PF 12 sierpnia 2018 a na TOP popularne wskoczyło około 25 września. Masz może jeszcze jakąś 'teorie' co spowodowało tą popularność?
"... Moze to cos w rodzaju wyróżnienia przez reviewerów? ..." rzeczywiście mogło by być ale tak jak piszesz dla nowej wrzuty.
Odpowiedz
#8
(2018-10-16, 11:48:53)padmak napisał(a): @SratyNovy - piszemy tu o zdjęciu (lub zdjęciach) które nikt nie kupił a mimo wszystko pojawiają się w TOP popularnych. Dlaczego?

@fotek - zdjęcie to pojawiło się w moim PF 12 sierpnia 2018 a na TOP popularne wskoczyło około 25 września. Masz może jeszcze jakąś 'teorie' co spowodowało tą popularność?
"... Moze to cos w rodzaju wyróżnienia przez reviewerów? ..." rzeczywiście mogło by być ale tak jak piszesz dla nowej wrzuty.

Sam mam zdjęcie (dziewczyna robiąca sobie selfie smartfonem) które okupuje wysokie  pozycje od miesięcy w moim portfolio. Nigdy nie zostało kupione. Najprawdopodobniej jest prawidłowo otagowane w popularnym bądź co bądź temacie i zostaje odnalezione przez klientów, obejrzane. Nie spełnia oczekiwań kolejnego klienta i ten go nie kupuje. Sytuacja się powtarza a zdjęcia oglądane często są pozycjonowane wyżej niż te oglądnięte raz do roku. Tak myślę.
Odpowiedz
#9
@StaryNowy - jest to dość dobre wyjaśnienie - że sama popularność w oglądaniu wystarczy by te znalazło się w popularnych. No ale cała reszta popularnych zdjęć należy do tych niedawno sprzedanych. Szkoda, że w Shutterstock nie ma jak w niektórych stockach ilości 'oglądnieć' dla poszczególnych zdjęć ...
Odpowiedz
#10
(2018-10-16, 11:48:53)padmak napisał(a): Masz może jeszcze jakąś 'teorie' co spowodowało tą popularność?

Nie mam... pomysły mi sie skończyły. Dobrze, ze jest w popularnych, a dlaczego to w zasadzie nie ma znaczenia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości