Czy to legalne?
#1
Witam, znalazłem kilka swoich zdjęć sprzedawanych w formie jakiejś paczki:

https://creativemarket.com/Anthony_Rich/...ro-Mockups

Pytanie czy istnieje jakaś licencja, że sobie można tak odsprzedawać czyjeś zdjęcia?

Zastanawiam się czy tnie zgłosić tego do Shutterstock  Icon_evil
Odpowiedz
#2
Licencja Product for resale , ale chyba samo zdjecie nie moze byc tym produktem nawet jesli zostal tam podmieniony element na template/mockup. Radzilbym zglosic moze maja na to jakies wytlumaczenie albo rozwieja watpliwosci albo faktycznie ktos naduzywa

Napisalem do Creative Market z zapytaniem, dam znac czy odpisza, sam jestem ciekaw jak to dziala w swietle prawa
Odpowiedz
#3
(2018-09-27, 21:10:19)yuma2 napisał(a): Napisalem do Creative Market z zapytaniem, dam znac czy odpisza, sam jestem ciekaw jak to dziala w swietle prawa

O super dzięki! dawaj znać co odpisali. Ja też napiszę do Shutterstock.
Odpowiedz
#4
Siemona dostalem odpowiedz z Creative Market, w skrocie mozesz zglosic sie z oficjalna informacja na temat kto jak i gdzie naduzyl Twoich praw autorskich a oni pociagna sprawe dalej. Podsylam oryginal ( w mailu do nich pisalem w pierwszej osobie tzn ze ja jestem pokrzywdzonym bo nie wiedzialem czy mozna sie pytac za kogos Icon_cheesygrin )

Thanks for writing in to notify us of your concern that a Creative Market member may have infringed your copyright. We take these allegations seriously, and we're always dismayed to find that any one of our members is apparently not abiding by our Terms of Use.

We are legally obligated to ask that you submit your claim in a particular form. Please reply with the following information:

A description of your copyrighted work that you claim has been infringed.
A description of where the material that you claim is infringing is located on our website.
A statement by you that you have a good faith belief that the disputed use is not authorized by you as the copyright owner, its agent, or the law.
A statement by you, made under penalty of perjury, that the information in your notice to us is accurate and that you are the copyright owner or authorized to act on the copyright owner's behalf.
Your physical address and telephone number so that we can contact you.
Your electronic or physical signature or the electronic or physical signature of the person authorized to act on behalf of the copyright owner.

You may deliver this information by replying to this email. Once we receive your reply we'll remove the content and notify the accused by copying them in this email.
Odpowiedz
#5
Dzięki za zaangażowanie, w wolnej chwili się z nimi skontaktuje.
Odpowiedz
#6
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, co sądzicie o tym: https://www.bacsithuy.org/chuyen-muc/cho-canh/ ? Jest jakis formularz Na Shutterstock żeby to zgłosić?
Odpowiedz
#7
Średnio no ale co zrobisz? Zgłosisz do Shutterstock i co oni z tym mają zrobić skoro zdjecia nie są kupione tylko po prostu wzięte żywcem ze znakami wodnymi.
Mnie bardziej zastanawia czasem, gdy widzę jakieś editoriale bez prawidłowego podpisu autora. Wg. regulaminu autor jest obowiazkowy.
Odpowiedz
#8
znalazłem opcję, zgłosiłem, otrzymałem odpowiedź w skrócie "odezwiemy się" Icon_wink Widzę że stronka funkcjonuje tylko na zdjeciach kradzionych z ss, nie sądzę żeby moje zgłoszenie było pierwsze. Może brakuje im opcji prawnych do ingerencji w wietnamie...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości