Workflow - wybór zdjęć
#11
A co robicie w sytuacji jeśli jeden stock odrzuci fotkę, a drugi przyjmie? Po prostu przechodzicie z tym do porządku dziennego czy próbujecie jeszcze poprawić daną fotkę/dać inne ujęcie etc.? Jak wtedy zachować porządek ;p
Odpowiedz
#12
Ja gotowe foty kopiuje kilka razy i wrzucam do tymczasowych folderow, jeden odpowiada za AS i SS, drugi za Alamy i Photodune, trzeci za reszte stockow w tym momencie tylko 123rf i Canva. Potem wysylam po koleji kazdy folder, jak skoncze upload jednego zaczynam drugi nie musi byc to w ten sam dzien. Foty zostaja w folderach do momentu akceptacji, jesli na Fotolia lub Shutterstock czegos nie przyjma do przezucam do folderu RU czyli re-upload. Z innych stockow jesli cos odrzuca to juz nie probuje drugi raz. Od czasu do czasu gdy uzbiera sie wiecej fotek w RU to przegladam je i poprawiam itp i wrzucam jeszcze raz. Potem wszystkie foty usuwam do kosza z tych folderow. Na samym poczatku takze kopiuje je do folderu np JANUARY 2019 gdzie zbieraja sie do konca miesiaca i na koncu mc przezucam je na dysk zewnetrzny. Tym sposobem zamykam miesieczny cykl, na kompie nie ma sladu po fotach, RAWy i gotowe opisane foty sa na dysku zewnetrzym podzielone na miesiace uploadu.
Odpowiedz
#13
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ukradnę sobie Smile)
Odpowiedz
#14
Yuma, a jak trafiłeś do canva?
Odpowiedz
#15
(2019-02-04, 11:31:26)richart napisał(a): Yuma, a jak trafiłeś do canva?

A nawet nie wiem albo nie pamietam, musialbym grzebnac na swoim koncie, nie wysylam tam dlugo ale mozliwe ze jestem tam bardzo dlugo zarejestrowany, musze sprawdzic i dam znac

Nic nie moge znalezc , jedyne co widze ze sprzedaje od lutego 2018 albo tyle mi pokazuje, interface na Canva jest dosc dziwny i trudno cokolwiek sie dowiedziec nawet o swoim koncie
Odpowiedz
#16
Po 1,5 miesiąca "prac konserwacyjnych", niedawno ponownie uruchomili upload
Odpowiedz
#17
Witam
Pisze tutaj bo nie ma osobnego watku
Ktos wrzuca cos do Canva? od czasu zmiany na SFTP nie moge wejsc na FTP, support odpisal mi jakies badziewie zebym sprawdzil polaczenie z internetem i przegladarke, chyba sie nie zrozumielismy
tak wiec, ktos wrzuca do Canva?
Dzieki
Odpowiedz
#18
HejSmile Wrzucam przez ich stronę https://www.canva.com/contributors/upload , bo z ftp to samo miałem i z takim samym skutkiem komunikacyjnym z supportemIcon_wink
Odpowiedz
#19
Dzieki Maccio, probowalem przez strone ale slabo to szlo a mam zalegle pinset zdjec albo i wiecej, no ale coz jest jak jest
Odpowiedz
#20
Słabo i dziwnie idzie przez www, ale dasz radę. Wrzucaj na raz max 6-10 zdjęć, bo strasznie to zamula przeglądarkę, potem jeszcze drugie tyle mieli "submitting", ale ostatnio nawet się sprzedaż ruszyła, także warto poćwiczyć cierpliwośćSmile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Multi stock workflow - Tylko na które? latttam 7 2 610 2019-12-27, 20:36:53
Ostatni post: latttam
  Brzydkie słowo "workflow" malk 1 3 032 2014-03-23, 15:30:12
Ostatni post: MattZ90

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości