Dane z EXIF - co się za tym kryje?
#1
Witam, być może dla Was, doświadczonych fociarzy, to banalne zapytanie, niemniej bardzo proszę o oświecenie mniej doświadczonej koleżanki Smile
Chodzi mi o pomoc w odszyfrowaniu danych z EXIF, a konkretnie co oznaczają numery pod "tag", "count", jak np. :
                                                

Image Description = SONY DSC - (tag) - 010E  - (count) - *9

Model = DSLR-A100 - (tag) - 0110 - (count) - *10

Software = Adobe Photoshop Lightroom 5.4 (Windows) - (tag) - 0131 - (count) - *40

ISO Speed Ratings = 100 - (tag) - 8827 - (count) - *1

Subject Area = Rectangle: center(x=1936, y=891), width=329, height=393 - (tag) - 9214 - (count) - *4

Czy dane exif można jakoś "wyłączyć" i sprzedawać same zdjęcia bez takich danych? Czy może Stock nie przyjmuje zdjęć bez exifu? Czy dane zapisane w exif są w jakiś sposób udostępniane przez Stock osobom trzecim?
Odpowiedz
#2
a co? wstydzisz się starego modelu aparatu, czy oprogramowanie nielegalne?
Odpowiedz
#3
(2018-01-03, 12:02:33)arfo napisał(a): a co? wstydzisz się starego modelu aparatu, czy oprogramowanie nielegalne?

Aparat stary, ale przecież to fotograf robi zdjęcia, a SONY100 dało się robić całkiem dobre zdjęcia.
Teraz mam nowszy sprzęt.
Zdjęcia robię od dawna, gdy je opracowywałam przed kilkoma laty na własne potrzeby, to nie myślałam jeszcze o komercyjnym wykorzystaniu zdjęć, ani o tym, czy program do obróbki jest/powinien być legalny i z czym się to może wiązać.
Parę lat temu wpadłam na pomysł, by jakoś wykorzystać moje fotki i wrzuciłam trochę ponad 100 zdjęć na stocka, nieświadoma z czym się to wiąże, jeśli chodzi o oprogramowanie.
Tak mi się w życiu ułożyło, że musiałam odpuścić na kilka lat stocki i robienie zdjęć.
Teraz znów mam czas na zajęcie się zdjęciami, mam legalne oprogramowanie, ale w moich zbiorach wciąż mam zdjęcia opracowane starym programem, który raczej legalny nie był.
Co w związku z tym mi poradzisz? i co ze zdjęciami, które wciąż są na stocku i jakieś grosze zarabiają?

Naprawdę mnie to martwi, bo chciałabym być w porządku.
Odpowiedz
#4
Ja bym się tym zupełnie nie przejmował - w sensie nie wyobrażam sobie jakichkolwiek reperkusji prawnych z tego tytułu, jeśli natomiast spędzałoby Ci to sen z powiek i było w niezgodzie z Twoim sumieniem powodując chroniczny stres to skasuj te zdjęcia bo zdrowie psychiczne jest najważniejsze
Odpowiedz
#5
Tomek De - bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, o to mi chodziło, czy jakieś konsekwencje mogą być wyciągnięte, i z czym by się to ewentualnie wiązało, jeśli by ktoś chciał dociekać co i jak?
Odpowiedz
#6
Znalazłem stary, ale ciekawy artykuł o exifach - może się komuś przydaSmile
https://www.purepc.pl/metadane-pokaz-mi-...kim-jestes
Zastanawiało mnie, dlaczego niektórzy fotografowie czyszczą exify ze swoich zdjęć wrzucanych na stocki?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości