Co zamiast PS CC?
#1
Icon_question 
Witam, od roku używam PS CC, płacę za niego 12e mc, niby mało ale w skali roku wychodzi mi około 600zł a więc lecąc drugi rok zaczynam myśleć o zmianie bo będzie to już 1200zł i jest to studnia bez dna - zawsze będę potrzebował program do obróbki zdjęć.

Proszę doradźcie mi czy mogę go czymś zastąpić, nie musi to być darmowy program byle bez abonamentu, z pakietu Adobe dla fotografów korzystam jedynie z PhotoShopa, lightrooma nie lubię i nie używam jest dla mnie zbędny.
Potrzebuję jakiś program który ma dobry edytor RAW - PS jest dla mnie idealny, dodatkowo po edycji RAW od razu w programie wykonuję resztę roboty, odpowiedni retusz itd, ma wszystko co potrzebuję i obawiam się zmiany.

Da się go czymś zastąpić, czymś sensownym?
Odpowiedz
#2
Da się jeszcze kupić wersję pudełkową CS 6. Sam niedawno sprzedałem na allegro bez problemu.
Tylko nie wiem czy nie będzie Ci brakowało niektórych smaczków z CC no ale to już kwestia kto czego potrzebuje.
Odpowiedz
#3
To nie jest tak że strasznie mnie boli te 600zł rocznie bo prawda jest taka że korzystam z tego produktu i jestem zadowolony, tylko sęk w tym że nie wiem czy to ma sens skoro używam to tylko do edycji RAW i lekkiego retuszu.

Inaczej mówiąc może większy sens ma wydać te pieniądze na cukierki i dentystę niż na abonament a samemu wyposażyć się w inny program?

CS6 zapewne z 2 tys, trochę dużo jak na jednorazowy zakup, te 500zł mogę dać ale 2 tys to trochę zabolałoby mój budżet.

Miałem ostatnio taką propozycję, zastanawiam się czy nie zrobiłem błędu odrzucając ją i zostając z PS:

"Witam,
Szukam chętnego na podzielenie kosztów zakupu licencji programu do obróbki zdjęć ACDSee Pro10.
Normalna cena to $199,98 a teraz w promocji $54,95 a na dodatek dodają licencję dla drugiego użytkownika więc przypada po $27,50 czyli jakieś 110zł. Licencja jest LIFETIME, (dożywotnia).
Oferta kończy się za 2 dni więc trzeba się szybko decydować."
Odpowiedz
#4
Używam Capture one pro 10 do edycji rawów - rewelacja. Jak za dużo nie "manipulujesz w PSie", to możesz do tego dokupić jeszcze starszą, wersję Adobe Elements (okrojona wersja PSa, ale też i dużo tańsza) i będziesz miał czego potrzebujeszSmile
Odpowiedz
#5
No tak, wszystko zależy co człowiek foci, ja często bawię się w beauty/fashion/akt i tam nie ma opcji żeby bez zaawansowanej obróbki w PS-ie się obyć.
Idealna cera czy figura jest tylko w photoshopie - nie w życiu Icon_wink
Ale fakt że jeśli bawię się w landszafty to sama camera raw by styknęła, to samo mówią znajomi "fudziarze".
Odpowiedz
#6
Ja jadę na CS5 i CC.
Wiem że to wariactwo ale musiałem w CC wdepnąć.
Na szybko wspomagam się DxO Optics Pro 11,
nawet jest fajny. Ma ładnie rozbudowaną korekcję optyki.
Ale nic nie zastąpi Photoshopa...
Odpowiedz
#7
Ja używam Aurorę i Luminar, kupuje się raz i można używać na 5 kompach tak przewiduje licencja. Aurora do składania kilku rawów i obróbki a Luminar do obróbki rawów (albo tego co złoży Aurora) i drobnego retuszu (jest inteligentna guma). Są wersje na maczka i na pc darmowe w pełni działające do testu. Ktoś może używa? Są batche do załadowania wielu zdjęć i obróbki wybraną wcześniej opcją
Odpowiedz
#8
Od niedawna używam Luminara i jestem pod wrażeniem (pozytywnym).
W sumie za niewielkie , jednorazowe pieniądze mam legalny program o bardzo dużych możliwościach
Odpowiedz
#9
Witaj w klubie Luminarzystów Smile. Luminar ma tę zaletę, że aktualizacje są częste i zupełnie darmowe, aktualizacja to nie tylko poprawa błędów ale zawsze coś dodadzą. W tym momencie mam 33 kategorie presetów więc samych presetów będzie około trzy setki i większość presetów darmowych chyba kupiłem dwa albo trzy za śmieszne pieniądze. Jest sporo filmików instruktażowych. Eksport do jpg, tiff, pdf, png, photoszopa i jpeg 2000. Ponadto obracanie, przycinanie, klonowanie, czyszczenie czyli niezbędnik. Filtrów jest prawie 50, można pracować na maskach.
Odpowiedz
#10
Polecacie jakieś tutoriale do Luminara?
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zamiast Photoshopa Crazy_Cat 22 18 935 2014-02-13, 11:56:47
Ostatni post: Taki Szlachcic

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości