Fotografia powierzchni lustrzanych bez odbicia fotografa
#1
Icon_wink 
Witajcie
Jak temat zakłada, przymierzam się do zrobienia kilku zdjęć z różnymi powierzchniami, które akurat odbijają otoczenie. Są to między innymi metalowa taca, czy tablet. Problem w tym, że nie wiem jak uniknąć odbicie mnie samej i aparatu w tych powierzchniach, a aparat będzie dokładnie na przeciwko.

Mam filtr polaryzacyjny na jeden z obiektywów, ale i tak widać odbicie.
Co pozostaje? Jakaś ciemna zasłona z wycięciem na obiektyw? Kompletnie nie mam pomysłu, a wujek Google nie chciał pomóc. (pewnie nie to pytanie zadałam, co trzeba  Icon_neutral )
Odpowiedz
#2
Napiszę szczerze:

nie pomogę, zbyt dużo dni i czasu poświęciłem na rozwikłanie tego tematu.

Sorry, ćwicz i kombinuj, to skuteczny nauczyciel.
Odpowiedz
#3
Ja fotografem nie jestem, nie znam się na fotografii i udawał nawet nie będę. Ale moje testy zacząłbym od robienia fotki z dalszej odległości a później PS   Icon_wink
Odpowiedz
#4
Jeśli chodzi o odległość, to statyw na więcej nie pozwala. PS oczywiście biorę pod uwagę, ale miałam nadzieję, że jest sposób na minimalizację odbić już na etapie robienia zdjęcia.
Odpowiedz
#5
(2017-01-27, 16:27:24)dopam napisał(a): Jeśli chodzi o odległość, to statyw na więcej nie pozwala. PS oczywiście biorę pod uwagę, ale miałam nadzieję, że jest sposób na minimalizację odbić już na etapie robienia zdjęcia.

oczywiście że jest Smile odrobina wprawy, troszkę  ćwiczeń i będzie. Smile   podpowiem, że warto wysłonić pomieszczenie.
______________
:twisted:
Odpowiedz
#6
"wysłonić" czyli wygonić wszystkie słonie Icon_cheesygrin
Odpowiedz
#7
(2017-01-27, 16:46:19)spyman napisał(a): "wysłonić" czyli wygonić wszystkie słonie   Icon_cheesygrin

wtedy byłoby "odsłonić" Icon_cheesygrin
______________
:twisted:
Odpowiedz
#8
trzeba experymentowac z katem robienia zdjecia plus czarne kartki itp jest masa poradnikow na jutubie
Odpowiedz
#9
Jak zmieniam kąt robienia zdjęcia da się jakoś to zorganizować, choć jeszcze w czarny brystol / piankę się nie zaopatrzyłam. Takie poradniki widziałam. A mi chodzi o zdjęcia dokładnie na przeciwko.
Pomyślę o tym 'wysłonieniu' Icon_wink Tylko jakieś źródło światła musi zostać...
Odpowiedz
#10
(2017-01-27, 20:50:25)dopam napisał(a): Icon_wink Tylko jakieś źródło światła musi zostać...

a po co ? ... jeszcze Ci się bliki albo jakieś odbicia porobią Icon_wink
______________
:twisted:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości