Czy ISO 400 przejdzie na stokach?
#11
tsz01 napisał(a):chłopaki - oczywiście macie racje Smile
Jeśli tylko można to robić na ISO 100,

bardzo bym chciał ale mój aparat ma tylko 200
Odpowiedz
#12
to co Ty masz - jakiegoś Nikusia D40 ? Icon_wink
Odpowiedz
#13
tsz01 napisał(a):to co Ty masz - jakiegoś Nikusia D40 ? Icon_wink

pentaxa k 100
Odpowiedz
#14
Całkiem niezły aparat, zresztą podobnie jak Nikuś o którym wspominałem.
Jesteś pewien, że odrzucili z powodu szumów?
Przy czasie 1/4 łatwo o poruszenie jeśli np. nie zablokowałeś lustra (a nie wiem czy taka opcja w pentax'ie jest)... jeszcze jedno - probowałeś to czymś odszumić, czy wrzucałeś "jak leci" ?
Odpowiedz
#15
Mozna zrobic pseudo konkurs na najwyzsze ISO przyjete na Shutterstock lub iStockphoto Icon_wink
Odpowiedz
#16
tsz01 napisał(a):Całkiem niezły aparat, zresztą podobnie jak Nikuś o którym wspominałem.
Jesteś pewien, że odrzucili z powodu szumów?
Przy czasie 1/4 łatwo o poruszenie jeśli np. nie zablokowałeś lustra (a nie wiem czy taka opcja w pentax'ie jest)... jeszcze jedno - probowałeś to czymś odszumić, czy wrzucałeś "jak leci" ?
w uzasadnieniu dlaczego nie przyjeli zdjęcia było tylko "too much noise"
Jest możliwośc podniesienie lustra ( ale nie wiem czy konkretnie o to ci chodzi) ale z niej nie skorzystałem.odszumiłem w neastimage , dałem usuń połowe szumu.i dopiero przy powiekszeniu 300 % można było cos tam dostrzec na ciemych partiach, ale równi dobrze mogła to byc faktura powierzchni.
Odpowiedz
#17
Prawie wszystko robię na 50 ISO (Canon 5D). Niestety czasem trudno zadowolić Ważnego Pana Od Dopuszczania. Na zdjęciu średniokontrastowym i przy tym ISO dopatrzył się szumów i odwalił zdjęcie Smile
Co tam, każdy miewa słabsze dni.....
Odpowiedz
#18
Mnie przyjęli na IS oraz Shutterstock fotki zrobione na 800 iso, aby było śmieszniej robiłem je Pentaxem K10 D, który przy takich czułościach dość mocno szumi. Oczywiście nieco je odszumiłem ale niewiele. Zauważyłem już że jak fotki są naprawdę ciekawe to zwracają mniejszą uwagę na szumy, inaczej jest przy zdjęciach robionych w studio gdzie szumu nic nie usprawiedliwia.
Odpowiedz
#19
Fociłem brata i jego kumpli w lesie (ASG) - ISO od 400 do 640. Odszumiłem i usunąłem exif - przeszło.
Odpowiedz
#20
zależy od tego co jest na zdjęciu - są tematy których charakter pozwala tylko na fotografie z wysokim iso. coś co teoretycznie mogło by być sfocone na iso 100 f/8, to raczej nie wejdzie na wysokim iso.
moja rada obejśc prawo, aby pan sie zle nie ustawil na wejscie tylko ocenil faktyczna jakosc zdjecia - edycja exifa i wpisac mu 200 zamist 640 - u mnie przechodzilo
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości