Czy ISO 400 przejdzie na stokach?
#1
Mam Canona 40d i chcialbym troche pofotografowac na stoki - miedzy innymi dzieci. (fotki beda w warunkach dosc dobrego oswietlenia)

Niestety aby uzyskac zadowalajaca glebie ostrosci/zamrozenie ruchu chyba bede musial uzywac iso 400 i tu pojawia sie pytanie -czy poziom szumu nie bedzie za wysoki? Czy odszumianie załatwi sprawe i mozna spokojnie focić?

Na jakich najwyszych ISO robiliscie zdjecia stokowe? (zaakceptowane na najlepszych stokach jak Shutterstock czy ISP)

pozdrawiam J.
Odpowiedz
#2
Bez problemu, u mnie na 350D i ISO 400 przez szybe przechodzilo Icon_wink

Male odszumianie powinno zalatwic sprawe.
Odpowiedz
#3
jeżeli będzie dobre światło to szumy mogą być widoczne jedynie w ciemnych obszarach zdjęcia
Odpowiedz
#4
Spokojnie przejdzie. Staraj się tylko żeby ciemnych obszarów było jak najmniej bo tam najbardziej będzie wyłaził szum.
Odpowiedz
#5
Powinno przejść spokojnie, tak jak pisali poprzednicy.
rekordowe zdjęcia, które przyjęli mi na stocki były robione na ISO=1600 (canon 20D i 40D)
Odpowiedz
#6
tsz01 napisał(a):Powinno przejść spokojnie, tak jak pisali poprzednicy.
rekordowe zdjęcia, które przyjęli mi na stocki były robione na ISO=1600 (canon 20D i 40D)

Dzieki za odzew, cóż będę probował Smile

PS Tsz01, mozesz sie pochwalic tymi fotkami z iso1600??
Odpowiedz
#7
mogę, tylko muszę je odszukać Smile
Jak będę miał trochę czasu podrzucę...
a na początek moje ostatnie zdjęcie (ISO-1000):
[Obrazek: 62467,1203762931,1.jpg]

oraz jedno z ostatnich (ISO-1250), bo nie miałem ze sobą statywu Smile
[Obrazek: 62467,1202927627,1.jpg]

No, udało mi się znaleźć. Na ISO 1600 robiłem całą serię w domu Elvisa Presleya, bo nie można używać tam ani statywu ani lampy błyskowej Smile Tu dwie przykładowe fotki:
[Obrazek: 62467,1145765458,6.jpg]
[Obrazek: 62467,1145765442,4.jpg]
nie jestem tylko pewien czy było to robione Canonem 20D czy jeszcze 10D... oczywiście odszumione w NeatImage
Odpowiedz
#8
Ja powiem tak: ISO400 to samobojstwo. 40D ma swietna korekte szumu ale uzywanie wyzszego ISA od 200 to proszenie sie o problemy. ZAwsze sa programy do odszumiania ale to juz nie to samo. Stanowczo odradzam uzywanie 400.
Odpowiedz
#9
mi odrzucili kilka zdjęć z iso 200 i czasem koło 1/4, szum był dopiero widoczny jak sie powiększyło obrazek i minimum 300 procent.
Odpowiedz
#10
chłopaki - oczywiście macie racje Smile
Jeśli tylko można to robić na ISO 100, ale czasami po prostu tak sie nie da. Ja nie robię zdjęć w studio, prawie zawsze są to zdjęcia sytuacyjne i robię na takim ISO na jakie pozwala mi światło i obiektyw. Uważam, że lepiej zrobić zdjęcie na ISO 800 (1600) niż nie zrobić go wcale... Jak widać po powyższych zdjęciach czasami się to opłaca Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości