Czy ISO 400 przejdzie na stokach?
#21
lukaszfus napisał(a):edycja exifa i wpisac mu 200 zamist 640 - u mnie przechodzilo

Super, tylko wytłumacz mi jak zedytować EXIFA? Nigdy tego nie robiłem, a gdy w Photoshopie chcę wpisać inną wartość ISO program pokazuje przysłowiowego wała Smile
Odpowiedz
#22
a np tak Smile

Opanda PowerExif 1.2 Readme
===========================

1. What's PowerExif
---------------------------
Opanda PowerExif is a professional software to add, modify, delete and edit Exif data of digital image file. It is for all of photographer, image picker, stock photo company and all of digitalize image user.

Opanda PowerExif allows user to edit and modify Exif information of digital image, either image catched from digicam, or scaned from film or photo, you may add standard Exif information item for these images, and modify, delete, edit each Exif information item. You may use the 16 hex edit mode if you are pleasure.

Opanda PowerExif provides detailed information item, for example image, camera and photography, GPS, exchangeable, thumbnail and its data. Users may select some information from these items and add them into image for edit. You may freely manage and record all of photographic data through a user's note for maximum of 50 thousands of charactors. These data tally with Exif V2.21 standard. Otherwise, Opanda expand some extension for professional photography, for example lens, flashlamp, filter, scanner, film.

Opanda PowerExif provides customized Exif data model, user may import and export Exif data for images based on these customized models.
(...)
Odpowiedz
#23
ja tez mam jakies zdjecia na ISO400 i jedno chyba na ISO800 (na moim Pentaxie DL2 to oznacza juz spore szumy) ktore przyjeli na istocku.
mimo wszystko kiedy tylko mozna uzywam ISO200.
Odpowiedz
#24
Ostatnio pobilem swoj rekord zaakceptowanego ISO, fota:
[Obrazek: 1210411261zcV8Lp.jpg]
z ISO 1600 zostala zaakceptowana we wszystkich stockach oprocz Shutterstock i iStockphoto (tam mimo maxymalnego odszumienia odpadla za szumy).

Takie wysokie ISO to oczywiscie po, pomylka w tym zdjeciu i jest wynikiem niewyzerowania testowych ustawien.
Odpowiedz
#25
Moj nowy rekord, ISO 800 bez czyszczenia EXIF'a

[Obrazek: 111031,1228068185,1.jpg]

Icon_mrgreen
Odpowiedz
#26
No tak, ale Canony podobno nie szumiąIcon_wink
Odpowiedz
#27
W canonie, przynajmniej 4xx i 4x jest takie cos ze jak modyfikujesz jasność rawa / kompensacje expozycji to pojawiają sie duze szumy w ciemnych partiach. Nicon tego nie ma - łatwiej zrobic ładnego HDR

Jak dla mnie iso 200 w 40d to max, i tak zazwyczaj juz czyszcze.

A rekord to iso 1600 na stocku z czyszczeniem (gladka powierzchnia nie bylo wiec problemu) ale bez exif
Odpowiedz
#28
No cóż na stockach nie eksperymetowałem z ISO ale na ślubie walczyłem tylko z zastanym w kościele na iSO 1600 i spoko. W wydruku 20x30cm było ok. Jest ogólnie przyjęte że matryce canona mniej szumią, ale to wiem tylko z opowieści. Co do mojego Nikusia mogę tylko powiedzieć, że w D50 szumy były akceptowalne do ISO 400, w D300 jest znacznie lepiej. Poza tym myślę, że ważne też jest czym się woła rawy i dalszy proces obróbki. Im bardziej walczymy ze zdjęciem tym dla niego gorzej. A hdr-y potwierdzam wychodzą miodzio i nawet na IS mi kilka przyjęli z CHorwacji.
Odpowiedz
#29
OT: Pershing, "skooont" te zdjecia ?
Odpowiedz
#30
O żesz ty w mor... ale dałem ciała a ten kraj przecież mi taki bliski i nawet myślałem że tam osiądę na starość jak na stockach się dorobię i nie trza będzie z domu wychodzić a dularki bedą płynąć - koniec offa. - ortografię poprawiłem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości