Lustro do zdjęć packshot-owych do 4,5 tyś
#1
Witam. Chciałem się dowiedzieć jaki aparat polecicie do robienia zdjęć packshot-owych. Parametry na których nam zależy to cena ok 4,5 tys. lub taniej. Ponieważ robimy zdjęcia głównie na statywie więc obowiązkowo obrotowy wyświetlacz i dobra szybka płynna praca przy Auto focus-ie na podglądzie na żywo na ekranie, wyświetlaczu aparatu. Poprzedni aparat Sony A77 spisywał się bardzo dobrze dopóki go nie zajechaliśmy od zbyt częstego wkładania i wyciągania karty SD i baterii. Przetarte wtyki spowodowały zwarcie i spalenie płyty głównej niestety już po okresie gwarancyjnym. Teraz się zastanawiamy czy kupować coś innego czy jest obecnie coś lepszego. Czy kupić ponownie ten sam model i nauczeni doświadczeniem dokompletować do niego kartę SD WiFi i przewód zasilający. Zależy nam na dobrej pracy na podglądzie na żywo. Zaznaczam to ponieważ osobiście mam Nikona D5100 i na Live Viev działa tak tragicznie że nie nadaje się w ogóle do pracy przy zdjęciach produktowych. Zależy nam również na dużej ilości punktów ostrości ze względu na zdjęcia w których składamy kilka ujęć żeby zwiększyć głębię ostrości. Ok w skrócie podsumuje w punktach:
-matryca 3/4 klatki 24 Mpx
-cena do 4,5 tyś
-obrotowy wyświetlacz
-sprawna i szybka praca (szczególnie szybkie łapanie ostrości) na podglądzie na żywo na wyświetlaczu
-duży zakres, ilość punktów ostrości
Wielkie dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
A w Erze szukałeś?
Odpowiedz
#3
do pack-shotow to polecalbym prace w tetheringu z laptopem czy kompem a nie na wyswietlaczu aparatu, mozna wtedy oszczedzic na puszce z super-wyswietlaczem i skoncentrowac sie na samym aparacie
Odpowiedz
#4
Yuma2 wielkie dzięki za odpowiedź. Niestety nie mam żadnego doświadczenia w pracy w tetheringu z laptopem czy kompem. Wiem że można zrobić sobie szybki podgląd zrobionego już zdjęcia na monitorze ale czy da się w ten sposób mieć podgląd na żywo tzn. widzieć na monitorze gdzie i jak jest ustawiona ostrość zanim się zrobi zdjęcie?
Odpowiedz
#5
(2016-10-21, 09:06:44)Spirit napisał(a): ale czy da się w ten sposób mieć podgląd na żywo tzn. widzieć na monitorze gdzie i jak jest ustawiona ostrość zanim się zrobi zdjęcie?

da się.
______________
:twisted:
Odpowiedz
#6
tak, j/w za gregorem robisz zdjecie niejako przez kompa i ustawiasz aparat na kompi/laptopie jest pelno filmow na YT na ten temat
Odpowiedz
#7
Można mieć też podgląd i sterować z tableta czy innego ifona przez wifi.. jak nie ma to do niektórych aparatów można dokupić przystawke choć coraz wiecej aparatów ma taką opcje wbudowaną...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości