Tu narzekamy na Fotolię
(2018-11-29, 19:09:47)jarekwitkowski napisał(a): Nowe pliki opisuję po angielsku, stare przerobię na angielski, to już wiem.
Akurat sprzedał się kolejny plik więc sprawdziłem na kolejnym świeżaku.
Sprawa podwójnego tłumaczenia i sposobu indeksowania jest ciekawa i do przemyślenia, w tym drugim przypadku tłumaczenie normalne. Ale ten sam problem. Ja celowo nie wyszukiwałem  na stronie adobe tylko w google i ten sam rezultat. W googlach zdjęcie widzę, klikanie na miniaturę przenosi na stronę adobe, miga mi coś pod spodem z obrazem na 1/4 sekundy i jestem na głównej stronie adobe stock. Sprawdziłem z innymi stockami na chybi trafił. Zdjęcia znalezione w google na  Dreamstime i depositphotos  z linka googlowego ładnie przekierowują na stronę stocka gdzie widać wieksze zdjęcie, cennik itp. A link adobe/fotolia kieruje do strony https://pl.fotolia.com/tag/"leśna%20droga" gdzie zamiast leśna droga jest poszukiwany ciąg. A to jest główna strona,  tam można się zarejestrować ale wyszukiwany obraz diabli wzięli. Klient w czarnej dupie szuka od początku zamiast być przekierowany na sprzedaż. Jak coś nie tak wytłumaczyłem w czym problem to wytłumaczę do skutku. Według mnie jest problem, że szukający z google w końcu nie kupi na adobe/fotolia bo w procesie zgubi widok obrazka i link a kiedy klika na inne stocki do celu dojdzie

Sprawdzam czy to nie wina ustawienia przeglądarki bo domyślnie mam blokuj wyskakujące okna no ale większość ludków tak ustawia przeglądarki, przynajmniej mi się tak wydaje

Ja tak twardy nie będę i nie będę do skutku tłumaczył Ci dziwnego podejścia freelancerów, grafików, projektantów, agencji reklamowych na całym świecie, że zamiast  w Google szukają na stockach!!! Nie po to kupują kredyty, abonamenty na np Adobe aby przewrotnie wbrew sensowi i logice przewalać miliony plików na Google (już na stockach mają furę bałaganuSmile. Wydaje się, że uparcie chcesz zmienić ten świat wedle własnej wizji Smile  Jeśli chcesz być skuteczny w tym zmienianiu świata to proponuję zacznij aktywność na oficjalnych forach każdego stocku i namawiaj na szukanie zakupów przez Google.
Odpowiedz
(2018-11-29, 19:53:42)StaryNovy napisał(a): Ja tak twardy nie będę i nie będę do skutku tłumaczył Ci dziwnego podejścia freelancerów, grafików, projektantów, agencji reklamowych na całym świecie, że zamiast  w Google szukają na stockach!!! Nie po to kupują kredyty, abonamenty na np Adobe aby przewrotnie wbrew sensowi i logice przewalać miliony plików na Google (już na stockach mają furę bałaganuSmile. Wydaje się, że uparcie chcesz zmienić ten świat wedle własnej wizji Smile  Jeśli chcesz być skuteczny w tym zmienianiu świata to proponuję zacznij aktywność na oficjalnych forach każdego stocku i namawiaj na szukanie zakupów przez Google.

Nic dodać, nic ująć Smile
Odpowiedz
Icon_biggrin 
[Obrazek: icon_biggrin.gif][Obrazek: icon_smile.gif][Obrazek: icon_razz.gif]
Odpowiedz
Czy ktoś z was wie jak odwołać się do odrzuconego zdjęcia na Adobe? Czy nie ma takiej możliwości?
Odpowiedz
(2018-11-30, 15:31:06)TaWhy napisał(a): Czy ktoś z was wie jak odwołać się do odrzuconego zdjęcia na Adobe? Czy nie ma takiej możliwości?

ja pisalem przez support
Odpowiedz
ja też pisałem przez support
Odpowiedz
Wygląd jakby się stoki zmówiły i w ramach wyrównywania szans zakupowych przystopowały mi sprzedaż na Fotolii. Bo za dużo mi się uzbierało na shutterze.
shutterstockistockphotodreamstimefotolia
Odpowiedz
A ja pierwszy raz od 8 lat wrzuciłem kilka paczek christmasów(nigdy żadnych świąt nie robiłem) i właśnie na fotolii jakieś sztuki się sprzedały(chociaż termin mocno spóźniony). Mam nawet jednego hita wrzuconego chyba ponad rok temu panorama zimowa w Dolinie Małej Łąki i dla testu dałem słowo christmas no i ponad 500 pobrań. Kto by się spodziewał Icon_cheesygrin
Żeby było narzekanie dodam, że po wejściu na emeralda, szału nie ma. Zwolniło na Fotolia podobnie jak na ss, ten emerald niewiele dał. Może dzięki niemu spadek jest mniej odczuwalny.
Odpowiedz
Na FT, to bym pewnie nie narzekał, ale AS, to jakieś nieporozumienie. Firma produkująca świetne, intuicyjne programy, wyprodukowała chyba najbardziej nieprzyjazny interfejs dostawcy. Jakaś paranoja. Do tego mocno kulejąca sprzedaż.
Odpowiedz
O początku sierpnia Fotolia (AS) zamarło, chyba ceny Shutterstock zrobiły swoje bo tam mi ruszyło.
fotodays.pl - Jak.....

 DP  SS
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Adobe kupuje Fotolię teo73 53 26 877 2015-02-24, 16:31:19
Ostatni post: Crazy_Cat

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości