Karta graficzna do obróbki zdjęć
#1
Właśnie padła mi karta graficzna Icon_cry 

Muszę coś kupić. Czy ktoś coś może polecić do obróbki zdjęć ? W gry nie gram. Zależy mi na tym żeby była jak najcichsza i miała 2x wyjście DVI.

Help needed pliss Icon_redface
Odpowiedz
#2
ja mam Radeona, działa.
______________
:twisted:
Odpowiedz
#3
kupiłem niedawno radeona 250 z gpu r7.Przy współpracy z amd 8230 śmiga aż miło.Poczytaj o "open cl",po włączeniu tych sterowników ,ps dostaje kopa niemiłosiernie
Odpowiedz
#4
Też mam radeona R7 250 spoko i dodam ze ma niskie zużycie energii co dla mnie jest całkiem istotne, nvidia wspiera photoshopa (niektóre efekty), moze być nawet nawet lepsza, na pewno nie ma sensu kupowanie drogich kart dla graczy, chyba że ktoś lubi pyknąć w CSa lubi innego czarodzieja Icon_wink
Odpowiedz
#5
Odświeżam wątek Smile

Pojawiła się ostatnio taka informacja:
https://fotoblogia.pl/13700,nvidia-wypus...graficznym
Sterownik do kart, który daje wsparcie programom graficznym.

Jestem w trakcie zmiany stacji roboczej - i7 8700, szybki dysk 512GB SSD M.2 PCIe ... 32GB RAM - najprawdopodobniej pójdę w stronę HP Z2 (ewentualnie Precision 3630), który teraz jest oferowany w fajnych cenach (jakaś promocja wiosenna)
Wybieram między modelami bez karty dedykowanej - w interesujących mnie zestawach jest oferowana najczęściej Quadro p2000 (która chyba nie jest optymalnym wyborem do LR I PS) obok zintegrowanej Intel 630

I pytanie - która z serii GTX będzie Waszym zdaniem optymalnym wyborem - cena/wydajność ?
Czy pójść w 1050 ti, czy zwiększyć budżet i skierować się ku 1070 - albo nawet 1080?
Inne propozycje?

Dodam, że chciałbym w niedalekiej przyszłości zająć się filmami 4K...

Proszę o odpowiedzi zwłaszcza tych, którzy głównie focą - a filmom.poswiecają sporo mniej czasu. Wdzięczny będę szczególnie tym z Was, którzy ostatnio modyfikowali swój sprzęt i są na bieżąco z takimi analizami/ porównaniami
Odpowiedz
#6
a dlaczego nie Mac?, 12 lat na maczku i za dopłatą nie wziąłbym windowsa, znałem doskonale windowsy ale i tak więcej czasu traciłem na obsługę komputera i systemu niż poświęcam to na maczku
Odpowiedz
#7
MAC jest bardzo dobry, ale to dość droga zabawa. Ja myślę, że optymalnym rozwiązaniem jest Linux.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki monitor do obróbki zdjęć za nieduże pieniądze Tereskaax 5 3 962 2020-07-08, 23:23:52
Ostatni post: irontrybex
  Monitor do obróbki zdjęć Darek144 138 66 679 2014-10-28, 16:23:51
Ostatni post: yanuz
  Dysk SSD do obróbki zdjęć? edi 11 11 155 2011-10-18, 09:00:59
Ostatni post: canion

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości