Mały aparat do plecaka
#1
W chwili obecnej mam Nikona D800 i nikkora 24-70 2.8. W sumie ten zestaw to niezły kloc. 
Szukam czegoś co mógł bym wrzucić do plecaka i w razie potrzeby wyjąć i pstryknąć zdjęcie. Może być dobry kompakt, może być bezlusterkowiec. Jedyny warunek to dobra jakość zdjęć (akceptowalna przez stoki).
Budżet to ~3000zł.
Czy ma ktoś podobny sprzęt i może polecić?
Odpowiedz
#2
Hej,
kilka razy używałem Sony DSC-RX100 II - zdjęcia w RAW robiłem i przy sprzyjających warunkach oświetleniowych wyniki są bdb, na stocki też przyjmują i się sprzedająSmile
Odpowiedz
#3
Ajfon 6Smile Sample reklamowe mają nieziemskie...Smile
Odpowiedz
#4
Kolega ma Panasonic G7....dupy nie urywa ale jak ktoś wie co i jak to da się spokojnie tym na stocki robić.
Odpowiedz
#5
(2015-08-12, 12:46:13)fotorince napisał(a): Kolega ma Panasonic G7....dupy nie urywa ale jak ktoś wie co i jak to da się spokojnie tym na stocki robić.

VETO ! Icon_wink
______________
:twisted:
Odpowiedz
#6
(2015-08-12, 15:11:40)GregorK napisał(a): VETO ! Icon_wink

Popieram ! ;]
Odpowiedz
#7
Odświeżam wątek. Wróciłem właśnie z wypadu w góry, gdzie chodząc w deszczu z ciężkim plecakiem marzyłem o kompakcie właśnie na takie sytuacjeIcon_wink Używacie czasem aparatu kompaktowego, którym robicie zdjęcia na stocki? Biorąc pod uwagę jakość zdjęć, wielkość i ciężar, rozmiary matrycy i możliwość robienia rawów, po lekturze różnych testów, moją uwagę zwróciły:
- Panasonic Lumix DMC-LX15
- Panasonic Lumix LX100
- Ricoh GR II
Mieliście z nimi do czynienia? A może jakiś inny możecie polecić do krajobrazów/architektury?

PozdrawiamSmile
Odpowiedz
#8
(2017-06-19, 14:14:01)maccio napisał(a): Odświeżam wątek. Wróciłem właśnie z wypadu w góry, gdzie chodząc w deszczu z ciężkim plecakiem marzyłem o kompakcie właśnie na takie sytuacjeIcon_wink Używacie czasem aparatu kompaktowego, którym robicie zdjęcia na stocki? Biorąc pod uwagę jakość zdjęć, wielkość i ciężar, rozmiary matrycy i możliwość robienia rawów, po lekturze różnych testów, moją uwagę zwróciły:
- Panasonic Lumix DMC-LX15
- Panasonic Lumix LX100
- Ricoh GR II
Mieliście z nimi do czynienia? A może jakiś inny możecie polecić do krajobrazów/architektury?

PozdrawiamSmile

Ja po prostu nie łażę nigdzie gdzie nie da sie dojechać ze sprzętem Icon_cheesygrin
Ale nie o tym chciałem....mam do filmowania GH4 i kilka razy użyłem go do zdjęć bo miałem tylko jego przy sobie, na stocki przeszły foty bezproblemowo ale troszkę je zmniejszałem.
Używałem właśnie tylko do landszaftów/architektury z obiektywem 12-35 co daje ekwiwalent 24-70 na FF.
Całość waży 865 g.
Odpowiedz
#9
Dzięki Fotorince, ale zdecydowanie szukam aparatu kompaktowego, a nie bezlusterkowca.
Odpowiedz
#10
Ja mam Canona Power Shot G7x ...całkiem malutki kompakt ... fotki przechodzą bezproblemowo na stokach ...przynajmniej te które wrzuciłem Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości