Jak uzyskać taki efekt na butelce czy kieliszku?
#11
fotoaloja, może to Ci w czymś pomoże



Odpowiedz
#12
Kiedyś robiłem zdjęcia nalewek i wódek. Za butelkami umieszczałem pomiętą folie aluminiową, dawała fajne bliki w tychże butelkach i płyny wydawały się żywsze i bardziej przyjazne.
Odpowiedz
#13
Jeśli miałbym zgadywać:
1) w szklance nie ma wina tylko jest sok, lub rozcieńczony sok.
2) sądząc po odbiciach w szkle to kwadratowe softboksy 60cm lub 90cm blisko ustawione
3) [w temacie obrazka wklejonego przez monoimposm] zastawki/murzyny? niby gdzie? jak światło jest blisko i softboks kończy się 1cm za kadrem to można tak ustawić żeby nie leciało na tło. Nie trzeba dużo mocy żeby oświetlić z bliska butelkę i tego co widzę to tło jest oddalone kawałek - taki kawałek wystarczy by światło do tła nie doleciało lub by go dużo zgubić... Oczywiście, osobne oświetlenie tła widać i chyba nie muszę o tym mówić.

4) bonusowe, analogowe, średnioformatowe: http://digart.pl/zoom/3464537/Szklo.html
światło - 1 lampa studyjna z dołu pod kątem jakieś 45 st (widać że zbyt blisko)
tło/podstawa - wygięte mleczne pleksi
białe wino w kieliszku - sok jabłkowy
"szron" na kieliszku - woda + gliceryna + spryskiwacz
Odpowiedz
#14
Serdecznie witamy na forum pana archeologa Smile
Odpowiedz
#15
(2014-05-29, 10:45:13)monoimposm napisał(a): Serdecznie witamy na forum pana archeologa Smile


I popsułeś całą zabawę.

Kolega Patryk chciał się wykazać i pokazać z dobrej strony.
Może miał za mały szpadelek by się do starszych wątków dokopać.
Niemniej witamy na forum.
Odpowiedz
#16
(2014-05-29, 10:45:13)monoimposm napisał(a): Serdecznie witamy na forum pana archeologa Smile

Wczoraj to miałem napisać Smile ale się powstrzymałem.
Odpowiedz
#17
powiem tylko ze sok to straszna lipa, klei się, nie wygląda dobrze, może być mętny. Najlepiej stosować barwniki spożywcze.
Ale ja powiem, ze po prostu kupuje wino jakieś tanie wytrawne, dobrze wygląda, nie klei się ma ładną barwę.
Co do oświetlenia to raczej nie są to softboxy, ponieważ w szkle byłoby widać kwadratowe odbicia, szklanki działają jak rybie oko, nie odwrotnie.
raczej tutaj widzę stripy, lub po prostu duże białe tło dobrze oświetlone. Stosuje się także styropian.
Ale ja tam się nie znam to tylko moje luźne przemyślenia.
Odpowiedz
#18
Jestem nowy na tym forum, ale ten wątek bardzo mi się spodobał. Efekt jest na prawdę świetny i mam nadzieję, że niedługo będę miał okazję spróbować go uzyskać. Najpierw jednak muszę zakupić nowy sprzęt.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Efekt WOOOW !!! cartman1285 3 7 726 2013-09-05, 20:25:45
Ostatni post: lechyu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości