Panasonic FZ30 - dobry na początek na stocki?
#1
Witam!
Chciałbym zacząć przygodę z fotografią i rozwijać się w tym temacie. Robienie zdjęć to dla mnie prawdziwa frajda i mógłbym biegać z aparatem cały dzień, ale jestem totalnym amatorem i jeszcze nie wiele wiem na ten temat.

Marzy mi się porządna cyfrowa lustrzanka, ale na razie nie mogę sobie na nią pozwolić i pewnie jeszcze przez jakiś czas nie będę mógł.
Dlatego pomyślałem o stockach jako o szansie na zarobienie na lustrzankę.

Muszę się jeszcze wiele nauczyć zanim zdjęcia będą nadawały się na stocki.
Udało mi się kupić od przyjaciela, który dorobił się lepszego sprzętu Panasonica FZ30 za 200 zł. Jest w bardzo dobrym stanie, ale zastanawiam się czy z tym aparatem mam szansę coś zarobić na stockach.
Tematy jakie mnie interesują to zdjęcia przyrody, makro (owady, kwiaty ) i architektura.

Co myślicie o tym aparacie, jakie jest wasze zdanie. Może ktoś foci tym aparatem i mógłby podrzucić linka do folio.
Odpowiedz
#2
Niestety z takim sprzętem masz baaaardzo małe szanse aby zaistnieć na stockach.
Odpowiedz
#3
Hej! eryk123 ja zacząłem od treningów w biegach na średnim dystansie - 1500 metrów, 3000 metrów.
Gdy zdobyłem pierwsze medale , grałem w piłkę siatkową i pływałem na basenie. Odczułem niedosyt - trenowałem ciężary i kulturystykę. Podobnie jest z aparatami, jeśli jakiś go opanujesz szukasz lepszego... A wytrzymałość i siła nabyta podczas lat ćwiczeń do dzisiaj pomaga mi w pracy fotografa.
Odpowiedz
#4
Nie pozostaje mi nic innego jak uczyć się na tym sprzęcie i zbierać na lustrzankę cyfrową, a fz30 przyda się jako aparat na co dzień do wykorzystania nadarzających się okazji Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Icon_question Jaki aparat na początek? quillee 38 25 476 2011-09-30, 09:16:33
Ostatni post: Lefar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości